Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biały motyl

kolejowe kłopty

Polecane posty

byłam dziś w banku po kartę do bankomatu. Kolejka około 12 osób. Na końcu ja z 7 miesięcznym dzieckiem. Jeden chłopak zaproponował mi żebym przeszła do przodu kolejki bo na pewno nikt nie będzie mieć nic przeciwko temu. Nagle zwalnia sie okienko. Na początku stoi kobieta i jej mąż (małżeństwo kolo 50). Mąż tej kobiety szarpnął ją i wciągnął pod to okienko komentując: chodź szybciej bo nam sie wepcha ta z dzieckiem!!!!! To był moment! Ja serdecznie podziękowałam temu chłopakowi który chciał mnie przepuścić. Nie stałam już w kolejce-wyszłam. Wychodząc słyszałam jak ten młody chłopak bardzo zrozumiale tłumaczył temu panu jego niegrzeczne zachowanie. Tak sobie pomyślałam, że ja mam blisko do banku(wróciłam po godzinie gdzie były tylko 2 osoby) ale co z kobietami co nie maja tak blisko i nie maja z kim zostawić dziecka? Czy jest jakiś przepis mówiący o pierwszeństwie w kolejkach? czy tylko pozostaje oczekiwanie na kulturalne i grzecznościowe zachowanie innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekoladowy brąz
W banku, napewno pierszeństwo mają w ciązy, podejrzewam że z dzieckiem też, a jeżeli nie to z grzeczności mogli ustąpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś był taki przepis, że kobiety w ciąży itd mają pierwszeństwo. Dzisiaj już czegoś takiego nie ma. Pozostaje więc cierpliwe stanie w kolejkach. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jestes z dzieckiem
czy w ciazy, to nie czekaj, az ktos Cie laskawie przpeusci tylko podejdz do obslugi, powiedz, ze jestes w ciazy (raczej widocznej) lub z dzieckiem i czy mozesz byc obsluzona poza kolejka. Sama pracuje w banku i jak widze jakas ciezarna albo z malym dzieckiem to po prostu zwracam sie bezposrednio do tej osoby i ja prosze do obslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałam, żeby ktoś przepuszczał ciężarce lub z dziećmi. Stoją jak każdy inny. Takim sposobem trzeba było by puszczać pana bez nogi (kto widzi, że ma proteze?), panią co dopiero wyszła po operacji i robotnika po 14 godz pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno próbowałam skorzystać z prawa pierwszeństwa w kolejce do kasy pierwszeństwa w Tesco. Oczywiście kolejka pełna zdrowiutkich ludzi. Nie pomogła interwencja ochrony ani zgłoszenie kasjerce - kilka osób mnie owszem przepuściło, ale jeden pan się np. zbulwersował że już "jedną taką" przepuścił i więcej nie zamierza - cóż, w końcu miał pilne zakupy w postaci zgrzewki piwa i butelki wódki... Było już o tym trochę tematów. Generalnie króluje zasada "jak sobie machnęłaś bachora to teraz nie licz na uprzejmość bo nie jesteś świętą krową". Przykra sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spodobało mi sie ze ten młody chlopak chciał mnie przepusić :) a mówią ze młodzi są tacy niewychowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×