Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość studentkaaAnia

POMOCY!!!-WYBIELANIE ZEBOW, MARTWYCH TEZ-KTO MIAL???

Polecane posty

Gość do 3 miesiąca tak
u mojej siostry miało to byc czasowe, bo nie miała kasy na porcelanowe licówki, kompozytowych nikt nie robił więc zanim nie nazbiera na porc. zrobiła kompozyt na forme. ostatnio stwierdziła że nie ma po co zakładać porcelanowych skoro to wygląda dalej extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luthien----24
kompozyt się nakłada na bond który jest rodzajem kleju ;) tzn na ząb oczyszczony z próchnicy najpierw wytrawiacz, potem bond, flow - i na końcu kompozyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybiela ...
Takie zęby po leczeniu kanałowym wybiela sie bez problemu w gabinecie stomatologicznym i to nie prawda że staja sie przez to wybielanie kruche czy słabe...każdy ząb który jest leczony kanałowo staje sie słabszy niz zdrowy ząb ale nie przesadzajmy z tą kruchością...dentysta wywierci małą dziurke w zębie od tyłu włozy tam preparat wybielający na kilka dni(dwa,trzy) w zalezności od efektu preparat wymienia sie dwa lub trzy razy aż do uzyskania pożądanego efektu....potem sie to wyjmuje a ząb wypełnia plombą i po sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsdjfiosjdvifogsdh
Ile czasu utrzymuje się po takim wybielaniu efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhu
Dokładnie, mam ten samy prolem. Jak dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sg
tak martwe zeby wybiela sie, jednak kazde wybielanie (martwych czy zywych zebow) zwiazane jest z wieksza kruchoscia zeba, w przypadku martwych kruchosc zwieksza sie nawet o 20%. jesli w zebach sa dosc duze wypelnienia trzeba liczyc sie z tym, ze po wybieleniu trzeba bedzie je wymienic. tylko stomatolog decyduje o tym czy sa wskazania do wybielania, czy tez lepiej leczyc zab protetycznie poprzez licowki i korony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reneta
Taki efekt wybielenia jak pisze "wybiela...", długo się nie utrzymuje. Osobiście miałam takie wybielenie- efekt utrzymywał się 2 lata i z powrotem ciemnieje. Miałam już trzy razy te wybielanie co 2lata i już nie będę tą metodą robić nie opłaca się. Trzeba zrobić raz i to porządnie. Dowiadywałam się u stomatologa o inne rozwiązanie i zaproponował najpierw wzmocnienie zęba włóknem mineralnym, gdyż ząb jest coraz cieńszy i kruchy, a potem na to porcelanę. tylko koszt zęba wynosi około 1200zł i już nie ciemnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te zęby staja się po
wybieleniu słabsze, bo lekarz ,żeby założyć środek wybielający musi zrobić z niego najpierw "wydmuszkę". Potem niby wzmacnia go wypełnieniem, ale zajmuje ono już wtedy DUŻĄ część zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anit
Ja także mam martwą jedynkę,która mi pociemniała. Piszę ponieważ szkalk mnie trafia jak czytam posty o tym, że martwego zęba nie można wybielić. Otóż można, ponieważ ja sama sobie go wybieliłam. Wiadomość dla wszystkich, którzy "coś o tym wiedzą" - martwe zęby wybiela się od środka; trzeba go rozwiercić, zaaplikować wybielacz i ponownie założyć plombę. Usługa dostępna w dobrych gabinetach stomatologicznych. Mam prośbę jeśli nie macie wiedzy na dany temat to się nie wypowiadajcie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudumon
ja mam jeszcze inne pytanie,pytacie o czyszczenie naturalnych zebow,martwych czy nie martwych,ja od 2 lat mam porcelanowe koronki,one nigdy nie byly idealnie biale,zeby ladnie sie komponowaly z dolna szczeka,ale teraz mam wrazenie ze sa duzo bardziej zolte.kupilam paste wybielajaca w sklepie stomatologicznym,ale nie ma zadnego efektu.czy ktos moze mi pomoc prosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguchna
Ludzie oczywiscie ze mozna wybielic martwego zęba otwiera się komore korony zęba i wprowadza odpowiedni preparat badz preparatami typu office . Apropo licówek nei zaleca się ich nakładania na zęby martwe leczone kanałowo bo są to zęby osłabione (kazdy zab martwy powinien byc przeleczony mimo ze jest martwy) Ząb martwy moze smierdziec jesli jest nieprzeleczony śmród moze byc wywolany przez zgorzel -poprostu gnijąca miazga .Oczywiscie nie kazdy ząb rozjasni sie do odcienia innych zębow. Pozatym to stomatolog powinien was o tym wszytskim poinformowaci najlepiej odwiedzic 2 zeby wybrac odpowiedniejsza metode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguchna
aha wybielanie martwego zęba na własną ręke domowymi sposobami czyli np sławna biała perła (ktora jestjednym z najlepszych preparatow do uzytku domowego) nei nadaje sie do zebow martwych nawet jesli pomaga poniewaz łatwo osłabi tym naszego "trupka" i moze sie złamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mam podobny problem z utrzymaniem bieli moich zębów, które sa martwe. Leczona kanalowo była lewa jedynka i prawa dwojka. (jakieś 5-6 lat temu,obecnie mam 21 lat). To, że zęby te musiały być leczone kanałowo nie wynikało z tego, iż o nie nie dbałam, czesto takie problemy to uwarunkowania genetyczne.Ja mam fioła na punkcie zębów więc je szczotkuję itd bardzo czesto... Po dwóch latach zaczęło mnie denerwowoać, iż te zęby a szczegolnie jedynka sa ciemniejsze. Po wizycie u stomatologa, dentysta zalecił mi właśnie takie wewnątrzkomorowe wybielanie. Po chyba 5 czy 6 wizytach z aplikacją do wnętrza zeba uzysakałam efekt zadowalający ( różnic nie było widać:)) Niestety po prawie roku oba zęby wróciły do poprzedniego koloru (szczególnie jednynka-nawet bardziej ściemniała) . Więc po ciągłym patrzeniu w lustro i zdobyciu funduszy hehe (rok temu w styczniu), udałam się do innego dentysty i poprosiłam o radę i tym razem wybieliłam zęby po całości czyli wiecie system nakałdkowy ( i nawet te martwe zęby w pewnym stopniu uległy wybieleniu:D) a oprócz tego do jedynki dorzuciła wybielacz (wewnątrzkomorowo) Wyglądąło to tak, że zęby zdrowe były lsniąco białe martwe też, ale tylko na poczatku jakies dwa miesiace poźniej już znowu wariowałam i widziałam różnice( moja siostra twierdziła, ze to widze tylko ja( te róznice), ze tak naprawde ludzie muszą sie nieźle przyjzec zeby zobaczyc ze tam cos jest nie tak... (gadaj se gadaj ja swoje wiem...) I co zrobiłam oczywiście poszłam znowuuu do następonego dentysty i postanowiłam wybielić moją jedynkę ( nie wiem jak ten ząb to wytrzymuje...) Powiem szczerze, że byłam w szoku dentysta zastosował bardzo fajny preparat (przypuszczam że był to ze względu na technike stosowania chyba ena white power, ) i dodatkowo dorzucił wybielacz do środka... efekt rewelacyjny (koszt około 300-400 zł), ale nic nie trwa wiecznie wykonałam ten zabieg w listopadzie ubiegłego roku a dzisiaj już widzę różnicę ( choc mój dentysta na ost wizycie jakies dwa tygodnie temu zastanawiał sie w pierwszym momencie któy to był....ząb) A jeszcze mimo wszystko sama stosowałam jeszcze preparaty typu opalescence na te martwe zęby systemem nakałdkowym zasłaniałam zdrową jedynkę żeby wybielacz sie na nią dostał i troszeczke dłużej utrzymała sie biel tych martwych zębów. Póki co szkoda mi troszku kasy by zsatosować tzw implanty ( ci co się orientują wiedzą ze jest to dość drogi interes), tanszymi metodami walczę z szarością........Wszystkim życzę by mieli ładne zdrowe i białe zęby- bo to naprawde miła sprawa usłyszec tekst ze masz ładne bialutkie zęby ( po ost wybielaniu i ja takie komenty słyszałam- to było naprawde miłe hehe:):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi
mam martwą jedynę, ale zdrową! bez ubytku, plomb itp. dziwne jest to, ze zaczęła mi ciemnieć 16 lat po wypadku! wtedy bowiem cztery przednie zęby cofnęły sie ,,do gardła,, :) ale wypchnęłam je odrazu językiem ,,na miejsce,, i po kilku tyg przestał się ruszać i mogłam normalnie jeść. i myślałam, że wszystko jest ok, ale chciałam założyć aparat orto i po przeswietlewniu okazało się, że nie mogę, bo zęby były pęknięte i mogą wypaść. teraz jek byłam u stoma to powiedział, ze ta martwica jest po tym wypadku. 16 lat po! zaproponował wybielanie od środka tj. usunie nartwe ,,wnętrzności,, zęba i kilkukrotnie zaaplikuje lek wybielający a potem plombę. właśnie szykuję się na ten zabieg. zęby mam ogólnie zdrowe, mam 36 lat i wszystkie są ok, nawet ósemki :) z czego jestem dumna ( chyba fuks, bo palę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ro2009
Witam wszystkich! Ja również miałam wybielana martwą górną jedynkę jakieś 2 lata temu ale efekt zadowalający utrzymywał się wyłącznie przez parę miesięcy. Natomiast pojawił się przez to inny problem - zapalenie kości i w efekcie ząb który jest martwy boli. Byłam u 2 dentystów i każdy rozkłada ręce mówiąc że o czymś takim nigdy nie słyszał (ale ja w małej miejscowości mieszkam :) ) Tak więc znów trzeba było go rozwiercić założyć lekarstwa ale poprawy nie widać :( A ząbek jak był szary tak jest. Tylko teraz już mi nie zależy na kolorze ale na tym żeby w ogóle był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limbo
Ja również miałam wybielaną martwą 1 już około 5 lat temu. Lekarz włożył w ząb lekarstwo i kazał przyjść po 3 dniach, ale wróciłam po 1 bo już ząb zrobił się bielszy od pozostałych (w sumie na początku nie był bardzo ciemny). Wszystko było ładnie, spoko, aż około roku temu znowu 1 zaczęła ciemnieć (o tym, że tak będzie wiedziałam). Wczoraj wybielałam wszystkie zęby u dentysty i trochę nawet poprawiła się barwa martwej jedynki, ale i tak idę powtórzyć zabieg wybielania "od środka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IDA-Krótko-do Jogi i innych...
DROGA "JOGO" ORAZ INNI WSPÓŁPISZĄCY :) - krótkie podsumowanie. Jeśli mogę coś doradzić, to ze swojego doświadczenia oraz wywiadów z wieloma (kilkunastoma) dentystami wiem, że zęby martwe da się wybielić jedynie wewnętrznie i jedynie krótkotrwale. Wybielanie zębów zdrowych również starcza na krótko (rok maks., potem delikatnie ciemnieją). Natomiast na zęby martwe można nałożyć TYLKO KOMPOZYTOWE LICÓWKI. Porcelanowe się obkruszają lub odpadają. Kilka słów o mnie- wybielanie nakładkowe (prep.Opalescence) 4 lata temu, licówki kompozytowe 6-7 lat temu na 2 martwe jedynki, aparat orto od 3,5 roku, jedna korona kompozytowa na trzonowcu 5 lat. Coś więc wiem o protetyce i estetyce stomatologicznej :D Obecnie po zdjęciu aparatu nakładam licówki kompozytowe na jedynki i być może wybielę je od środka. Jednak miałam to już wykonywane raz 4 lata temu i efekt jest słaby. Nie wiem, czy zdecyduję się na nakładkowe wybiel. zdrowych, ponieważ mam dość jasne zęby a i szkoda ich, bo się osłabiają a i efekt jest krótkotrwały. Nie wiem też czy zrobię wewnętrzne wyb. martwych-równiez zależy to od zakrycia licówkami-zobaczymy na ile dadzą radę. A bardzo ważną rzeczą jest to, że wybielanie wewnętrzne martwego zęba można przeprowadzić tylko 3-4 razy w życiu, poniważ może wystąpić resorpcja zęba-niekorzystne osłabienie. Czyli proces 4-5 wizyt wybielających można dokonać max 4 razy na całe życie!!! Pomyślcie o tym. Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia kilku stomatologów przed podjęciem decyzji (:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . mam martwą jedynkę od paru lat , i od ok 1.5 roku widzę że ten ząb bardzo różni sie od pozostałych - coraz bardziej ciemnieje . uśmiechnąć się nie można :( . w dodatku moje zęby sa bardzo wrazliwe na ciepło - zimno , czy można w takim razie leczyć tą jedynkę ? jakie są koszty tego leczenia i na jak długo utrzymuje sie efekt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosimmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie , zamiast wybielać martwego zęba ( jedynkę ) , to może lepiej go wyrwać i wstawić sztucznego ? , tylko nie orientuję się ile kosztuje cały ten zabieg .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka_7
Witam mam martwą 1 i 2 z 2 jest ok ale 1 od roku zaczęła mi się przebarwiać :( brzydko to wyglądało i złe się czułam więc zaciągnełam porady stomatologa okazało się że albo można zrobić licówkę czego sie przestraszyłam myślę że było by to niepotrzebne, albo wybielić zęba od środka preparatami jest Polski i Francuski. Polega to na tym iż nawierca się dziurkę od wewnątrz i tam wpuszcza sie środek wybielający. Nie daje to rezultatu od razu dentysta musi ta czynność powtórzyć przynajmniej 3 razy ale efekt jest bardzo dobry :) Jestem Bardzo zadowolona :) Trzeba skontaktować się z dobrym dentystą i myślę że kłopot zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka_7
Droga Koleżanko myślę że nie ma co usuwać tego zęba, szkoda zawsze to Twój a nie jakiś sztuczny. Warto spróbować rozwiązań które mogą pomóc w wybieleniu tego ząbka. Ja mam Tą 1 martwą 2 lata ale i tak była ciemna już, ale koleżanka miała również 1 martwą ale ok 8 lat i udało się wybielić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka_7
koszt takiego zabiegu to ok 300 zł w zależności ile razy trzeba wprowadzać preparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''Przeciez licówki mozna''podoba mi się tekst ''matkooooooooooooooo Licówek sie nie da wymienić weź skończ i wyrwij te trupy i wstaw sobie szuflade ''a czykolwiek nie na miejscu!:):):) Ale punkt dla Ciebie rozbawiłeś mnie do łez!:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Wy opowiadacie Usuwa sie ze srodka martwa tkanke jelopy ... ;/ ehh i co to za idiotyczny pomysl zadawac takie pytania na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie wyrywaj... po pierwsze to idz do dobrego dentysty a nie jakiegos ciemnego tumana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząb po kanałowym
jest słaby... ja ukruszyłam spory kawałek zęba po kanałowym jedzac pomarańcze.... zęby wybielone u dentysty (zdrowe) rowniez stają sie slabsze....] takze dodajcie sobie wybielanie (kwasem bo kwasem sie wybiela zeby) do zęba po kanałowym.... ja bym sobie czegos takiego nie zafundowała... mało tego... po wybielaniu zębów/zęba nie mozna pic ani kawy ani herbaty i trzeba uwazac na to co się je bo ząb chetnie przejmie kolor z pozywienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOGA1
Witam, co do liczby wybielania zębów martwych w życiu... -kwestia indywidualna, zależy od stanu zębów martwych danego pacjenta, ja ponownie wybieliłam od wewnątrz martwą dwójkę( to chyba już 3 raz) wygląda ładnie i póki co jest ok, aczkolwiek, co mnie drażni to kolor nieco inny od zdrowej jedynki ( lekko przechodzący w barwę żółtą), choć nie jest to tak strasznie zauważalne bo inni tego nie widzą...ja po prostu mam takie "spaczenie" i generalnie bardziej czepiam się tej mojej martwej jedynki, bo już planuję ją wybielić może w maju ponownie od wewnątrz( chyba 4-5 raz), choć zależy to od decyzji mojego dentysty... ja miałabym dość na jego miejscu takiej pacjentki jak ja :), każda wizyta to moje jęczenie na temat tych martwych zębów i tego, że nie są takiego samego koloru jak zdrowe...( Dentysta uważa nieco inaczej i twierdzi, że tego nie widać). Narazie jest dobrze nie czuję, żeby miały "wylecieć" i mam nadzieję, że tak szybko to nie nastąpi , bo mi sie podoba ich kształt i nawet pomimo tego wszystkeigo są w miarę białe i nie róznią sie, aż tak bardzo od siebie kolorem, czasami na zdjeciach po wielkim zbliżeniu przeze mnie widzę te niedoskonałości, ale widzę to...niby tylko....ja...A i też nosiłam aparat, który mi ładnie je wyprostował:) Co do licówek to musze pogadać z moim dentystą, dokładnie jak to wygląda, efekt, cena, możliwe, wynikające z tego problemy...Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka123
Hej, Ja też mam martwą jedynkę już 6 rok. Jakoś po 2. latach zdecydowałam się na wybielenie zęba od środka. Dziwią mnie tak wysokie ceny, jakie podajecie, bo ja za cały zabieg zapłaciłam ok.100zł, a efekt był super. Ząb niczym się nie różnił od pozostałych. Utrzymywał się dość długo, przez następne 2 lata w ogóle nie widziałam różnicy w kolorze zębów (ale to może z tego powodu, że nie palę, nie piję kawy ani czarnej herbaty, wina, coli i innych mogących przebarwiać oraz używam tylko past wybielających - z przygodą z białą perłą włącznie). Jednak - co jest normalną koleją rzeczy - jakoś ponad rok temu zauważyłam, że jedynka wpada w nieco szarawy odcień. Oczywiście widziałam to głownie ja przy odpowiednim świetle, ale jednak. Rok temu wybrałam się więc do stomatologa-kosmetologa, zafundowałam sobie wybielanie metodą natychmiastową za 800zł. Wybieliły się wszystkie zęby ładnie, martwa jedynka również, ale tak jak była o ton ciemniejsza, tak pozostała. Na drugi dzień stomatolog- w cenie- nałożył ten sam żel tylko na jedynkę, aby zwiększyć na niej efekt, jednak różnica w odcieniu jest. Obecnie noszę aparat orto ( z powodu wady zgryzu) i zastanawiam się co po zdjęciu. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi, chyba zdecyduję się na metodę nakładkową na całość plus wybielenie jedynki od wewnątrz, dopóki nie zrówna się kolorem z resztą. A i nie zauważyłam, aby jedynka była słabsza po wybielaniu, tym bardziej reszta zębów. Gryzę normalnie, nic mi się nigdy nie ukruszyło. Myślę, że jeśli chodzi o wybielanie - ogólnie - należy unikać później kawy, papierosów itp, jeśli nie chce się wyrzucać pieniędzy w błoto, bo po tych używkach efekt będzie kilkumiesięczny. Nie więcej. PS: Bardzo mnie rozśmieszyły pierwsze wypowiedzi - że nie da się wybielić, że śmierdzi - ludzie, mamy 21 wiek! Wielu rzeczy się NIE DA w medycynie, ale jeśli chodzi o stomatologię, to naprawdę w dzisiejszych czasach można prawie wszystko.Trzeba się liczyć z kosztami, ale da się :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedyne rozsądne
wyjście to tylko je pousuwać. I zrób to jak najszybciej, bo potem mogą wystąpić spore komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×