Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość studentkaaAnia

POMOCY!!!-WYBIELANIE ZEBOW, MARTWYCH TEZ-KTO MIAL???

Polecane posty

Gość marieantonette
Witam... mam pytanie! Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat pasków wybielających crest, jestem prawie zdecydowana na ich zakup..dręczy mnie jednak jedna kwestia, moje 2 górne jedynki są martwe..nie różnią się jednak kolorem od innych zębów, nie ściemniały (są martwe od około 9 lat)..są jednynie żółtawe, jak i reszta moich zębów ;(....czy paski je wybielą? (żel zawiera nadtlenek wodoru), jeśli nie, interesuje mnie jak jest związek między brakiem nerwa w zębie a niemożliwością takiego wybielenia? Z tego co wiem paski utleniają przebarwienia na powierzchni i wewnątrz zębów..czy ktoś wybielam zęby martwe (nieszare) paskami, lub inną metodą opartą na nadtlenku wodoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTWE ZĘBY SIĘ WYBIELA
Martwe zęby nadają się jak najbardziej do wybielenia. Mało tego, chwytają lepiej niż tzw."żywe zęby". Stomatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilk@
ale wy tu głupoty piszecie masakra!!!!!!!!opanujcie się jest 21 wiek a nie stan wojenny. wszytko się da zrobić, tylko trzeba trafić na dobrego stomatologa, inaczej będziecie pisać właśnie takie głupoty ja się tutaj znajdują.pracuje w stomatologi u najlepszych specjalistów w mieście i wiecie czego się nie da? wybielić zębów jak ich ktoś nie ma.. to ze ktoś ma martwego zęba to nie znaczy ze nie możne on być taki jak pozostałe? a co powiecie jak dzieci w wieku szkolnym jadąc na rowerze czy po w-f złamią sobie jedynkę i muszą mieć kanałową przeleczoną korzenie nie są wtedy ukształtowane bo dziecko rośnie i nie ma jeszcze stałych wszystkich zębów? to co w wieku 20 lat straci ja bo jest słaba i martwa? nie tylko udajcie się do dobrego stomatologa a będzie wszytko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysiu
hej, ja mam martwą 1, paskudnie to wygląda, ale byłam u dentysty i ten zaproponował mi wybielenie, czyli wywierca maleńką dziurkę w zębie od tyłu i wpuszcza płyn, zakleja i tą czynność powtarza się około 5 razy, Jestem na 3 etapie i już ma prawie białego ząbka, mogę się szeroko uśmiechać:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @@@
ja mam wlasnie martwa gorna 2, mam 17 lat i naprawde jest to dla mnie dyskomfort, mialam dziure w nim jakies 2 lata temu, dentysta wtedy mi zaczal ja leczyc kanałowo, jednak zab po roku gdzies ukruszyl mi sie od dolnej strony jak jadlam kromke, mialam ponownei leczonego i odbudowanego , jednak w piatek znowu mi sie ukruszyl, pojechalam do dentysty spilowal mi troche tego zęba i ponownie odbudowal, boje sie ze kiedys ten zab caly mi sie polamie, i powoli ciemnieje, w piatek jak bylam u dentysty to od razu posprawdzal inne zeby i rozwiercil mi 5 dolna w ktorej byla dziura , zrobila sie od wewnatrz,;/ zab caly w srodku zepsuty byl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juwu
Witam, mam martwą jedynkę a na niej licówkę kompozytową. zdecydowana jestem na wybielanie nakładkowe czy wtedy będę musiała również wymieniąc licówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy kwiatek
Ja miałem martwą 1 i 2 z dużymi wypełnieniami. Jeszcze przez wizytą w gabinecie postanowiłem wstawić sobie koronki. Protetyk tylko utwierdził mnie w swoim przekonaniu. Już ząbki tymczasowe (nosi sie je ok. tygodnia) były piękne, ale te ostateczne... Wkłady z włókna węglowego (chyba po 330) i koronki pełnoceramiczne (po 1500). Efekt - ząbki mega idealne i na całe życie :) Teraz tylko chodzę i do wszystkich szczerzę zęby :) Dla mnie wybielanie od wewnątrz i licówki to porażka. Starczają na kilka lat i kolejny wydatek. Do tego zęby są jeszcze słabsze, niż przez zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy kwiatek
Ja miałem martwą 1 i 2 z dużymi wypełnieniami. Jeszcze przez wizytą w gabinecie postanowiłem wstawić sobie koronki. Protetyk tylko utwierdził mnie w swoim przekonaniu. Już ząbki tymczasowe (nosi sie je ok. tygodnia) były piękne, ale te ostateczne... Wkłady z włókna węglowego (chyba po 330) i koronki pełnoceramiczne (po 1500). Efekt - ząbki mega idealne i na całe życie :) Teraz tylko chodzę i do wszystkich szczerzę zęby :) Dla mnie wybielanie od wewnątrz i licówki to porażka. Starczają na kilka lat i kolejny wydatek. Do tego zęby są jeszcze słabsze, niż przez zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy kwiatek
Ja miałem martwą 1 i 2 z dużymi wypełnieniami. Jeszcze przez wizytą w gabinecie postanowiłem wstawić sobie koronki. Protetyk tylko utwierdził mnie w swoim przekonaniu. Już ząbki tymczasowe (nosi sie je ok. tygodnia) były piękne, ale te ostateczne... Wkłady z włókna węglowego (chyba po 330) i koronki pełnoceramiczne (po 1500). Efekt - ząbki mega idealne i na całe życie :) Teraz tylko chodzę i do wszystkich szczerzę zęby :) Dla mnie wybielanie od wewnątrz i licówki to porażka. Starczają na kilka lat i kolejny wydatek. Do tego zęby są jeszcze słabsze, niż przez zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy kwiatek
Ja miałem martwą 1 i 2 z dużymi wypełnieniami. Jeszcze przez wizytą w gabinecie postanowiłem wstawić sobie koronki. Protetyk tylko utwierdził mnie w przekonaniu. Już ząbki tymczasowe (nosi sie je ok. tygodnia) były piękne, ale te ostateczne... Wkłady z włókna węglowego (chyba po 330) i koronki pełnoceramiczne (po 1500). Efekt - ząbki mega idealne i na całe życie Teraz tylko chodzę i do wszystkich szczerzę zęby Dla mnie wybielanie od wewnątrz i licówki to porażka. Starczają na kilka lat i kolejny wydatek. Do tego zęby są jeszcze słabsze, niż przez zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmpatru
hej ! mam 15 lat mam podobny problem. mam martwą jedynke z przodu i oczywiście miałam ją ukrusznoną, dosztukowaną i leczoną kanałowo i już rok temu. nie dawno zdecydowałam się na wybielanie zębów i nawet pytałam się swojej dentystki czy to jest możliwe ale ona powiedziała ze od 20 roku życia będe dopiero mogła, no ale wiecie jak to jest ten ząb bardzo szpeci człowieka i wreście chciałabym się szczeże uśmiechnąć. Nawet myslałam o paskach wybielających ale podobno jest jeszcze gorzej. Błagam was doradzcie mi co mam robić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziestopięciolatka
Mój cały przód zębów jest martwy. Nie wybielałam tylko zdecydowałam się na licówki. Minęło trochę czasu i nie żałuje. Robiłam w Dental Excellence w Warszawie http://www.dentalexcellence.pl/StomatologiaEstetyczna.aspx. Lekarz sam mi zaproponował licówki a prędzej widziałam efekt u koleżanki. Nie muszę wybielać, oczywiście dbam o nie jak nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PieknyBialyZabek:)
Witam! 5 dni temu po ponad 4 latach zdjęłam aparat ortodontyczny. Dzien przed zdjęciem umówiłam się u stomatologa, bo bałam się co zastane jak ten aparat zdejme. Moje zęby mimo odpowiedniej higieny wydawały sie jakby żółto-szare w tym aparacie, co więcej górna dwójka od ok.10 lat jest martwa, przez co jest szara.. :( jak zdjełam juz aparat wygladalo to okropnie! poszlam do pani doktor Koniecznej w Candeo (Poznań) i wszystkiemu zaradziłyśmy już na 1 wizycie! polerowanie zębów-zdjęcie kamienia-2 foto rtg (mają rtg u siebie za co mega plus)- i wybielanie dwójki od środka---> razem 280zł! Chialam licówke na ta dwójke ale doktorka stanowczo odmówiła, nie zakłada sie ich na martwiaki bo to je "rozsadzi" i pozostanie tylko zbierac na implant. Wybielanie od srodka w Candeo to 3 wizyty każda po 150 zł. Jak się ząb wybieli na 1szej wizycie to tych 2óch już nie trzeba! Jestem zachwycona! wczoraj wieczorem mialam okropna dwójke a dziś rano wstałam a ząb jest prawie idealny! MEEEEGGGGAAAAA!!!!! :) a co ważne takie wybielanie kompletnie nie boli! :) za tydz ide i pewnie jeszcze z raz go wybielimy i zrobimy skaling i piaskowanie. Zęby jak ta lala! Widzialam ze sie pytaliscie co to jest to wybielanie od srodka- lekarz na srodku zeba od spodu wywierca dziurke i tam wklada konska dawke fluoru, zamyka opatrunkiem, to sie wybiela, idzie sie znowu, otwiera i znowu fluor, i tak max.3 razy. moze wybielic sie po 1 razie albo dopiero po 3. Polecam ta metode!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia.Madzia
Witajcie! Ja natrafiłam na fantastycznego sotmatologa w Warszawie! Od wielu lat męczyłam sie z przebarwionymi zębami (dwójka i jedynka). Straciłam pewność siebie, mój mankament było szczególnie widać na zdjęciach. Zawsze miałam piękne, białe, duże i równe zęby.. :( Po leczeniu kanałowym niestety zżółkły. Jak się okazało kanały zostały żle wypełnione i materiałem starszej generacji, który powodował żółknięcie. Dentysta ponownie wypełnił mi kanały, a po dwóch tygodniach (dokładnie wczoraj) zamieścił wybielacz wewnątrz zębów. Efekt już dzisiaj widzę! Dwójka jest w kolorze naturalnych zębów, jedynka na razie wybieliła się do połowy, ale mam nadzieję, że także będzie wygładała jak dwójka. Całkowity efekt będzie widać po tygodniu. Ważne informacje jakie usłyszałam od stomatologa: w 95-97% przypadków martwy ząb da się wybielić! Najmocniej preparat działa przez pierwsze trzy dni. Po wpuszczeniu żelu odczuwam lekki dyskomfort, jakby ucisk na zeba ale lekarz powiedzial ze to normalne i mam nadrazliwe dziąsło (obok tych zębow), jest zaczerwienione, lekko spuchniete, jednak nie widoczne dla kogos. Moim zdaniem warto ale dam znac kiedy będzie całkowity efekt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinnkaa1
Ja wybielałem martwy ząb. Niestety jest to dość drogi zabieg, ale po nim ząb wygląda jak zdrowy :) Jeżeli szukasz jakiś konkretnych namiarów to zerknij sobie na stronę kliniki Dental-Design Jaworska, tam możesz więcej o tym zabiegu poczytać i zapoznać się z cennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polinesija
W cale taki drogi zabieg to nie jest. Ja wybielałam dwa zęby leczone kanałowo w klinice borczyka. Cena nie była wysoka, natomiast efekt jest bardzo fajny. Po trzeba tylko właśnie stomatologa, który ma pojęcie o tym, co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a plomby da sie rozjasnic? po wstawieniu, po jakims tygodniu wydaje mi sie ze wstawiono mi plombe , ktora jest o dwa odcienie ciemniejsza niz zab. Da się ją rozjaśnić????, minał tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena4747
Ja wybielalam zeby takze martwe... korzystalam z uslug http://perli.com.pl/ i moge smialo polecic, nie ma zadnych komplikacji ani dolegliwosci - teraz ciesze sie pieknym usmiechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licówki nie są takie złe, zależy jaki dentysta Ci zakłada. Jeden może spaprać robotę a inny zrobic tak, żeby się nie odróżniały od pozostałych zębów. Moja mama miała ponad rok temu zakładane dwie licówki, ale pani dentystka Henschke tak to wszystko zgrabnie zrobila, że do tej pory wglądają ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym czy możesz taki zabieg wykonać powinien zadecydować stomatolog. Skontaktuj się z zaufanym dentystą, do którego uczęszczasz na wizyty lub odwiedź centrum stomatologii, do którego chodzę ja - www.stadent.pl. Dzięki temu będziesz miała pewność, że wybielenie, którego chcesz dokonać ma jakikolwiek sens i jest dla Ciebie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproś o poradę dentysty w gabinecie stomatologicznym. Tam z pewnością powiedzą Ci, czy jest to opcja warta twoich pieniędzy i zachodu. Ja też zastanawiam się na tym krokiem i jutro idę na wizytę do gabinety stomatologicznego www.dentalprestige.com.pl, gdzie z pewnością wszystko mi wytłumaczą. Wieczorem napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama wybielała w Medicumdent i mówi, że wszystko było okej i efekt też jej się podoba, ogólnie oni mają bardzo szeroką ofertę zabiegów, możecie sobie zobaczyć na www.medicumdent.pl ja też tam chodzę i jestem bardzo zadowolona z ich usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wybielenie martwego zęba jest możliwe. Dobrze jednak jest wiedzieć, jak przebiega taki proces. 1. Rozpoczyna się on od prześwietlenia korzenia zęba. Jeżeli jest to konieczne, następuje powtórne leczenie kanałowe. 2. Następnie nawierca się ząb i w jego wnętrzu umieszcza preparat wybielający. Otwór zamykany jest opatrunkiem tymczasowym – fleczerem, który pozostawia się na czas od doby do 3 dni. W przypadku niezadawalającego efektu, zabieg powtarza się 2 lub 3 krotnie. 3. Po zakończeniu wybielania i zneutralizowaniu środka wybielającego (ok. 2 tyg.), komorę zęba zamyka się „plombą”. Chcecie wybielić też pozostałe zęby? Warto zacząć od martwego zęba, a resztę wybielić już metodą zewnętrzną. W większości przypadków efekt rozjaśnienia zęba martwego metodą wewnętrzną jest satysfakcjonujący. Warto jednak znać jej ograniczenia: - Czasem preparat wybielający nie ma możliwości dokładnego spenetrowania całej korony i ząb pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach. - Istnieje też możliwość, że po kilku latach martwy ząb ponownie ściemnieje. - Skutkiem nawiercenia korony jest jej osłabienie i zwiększone ryzyko złamania. Alternatywą dla wybielania wewnętrznego jest wykonanie wkładu koronowo - korzeniowego oraz korony protetycznej. Licówki, które często są brane pod uwagę, mają cieniutką formę, zatem „przepuszczają” naturalny odcień zęba, do którego są przymocowane. Bardzo mocne przebarwienie zęba może więc przebijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Środek do wybielania zębów - http://vk.cc/1YM91P ja to uzywałam no i mam teraz bielsze zęby. Moze nie takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale dla mnie efekty sa wystarczające za tą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam tak jak po profesionalnym wybielaniu,wybielam w domu żelem dr martin schwarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam to
miałam wybielany martwy ząb od środka, koszt około 300zł, 3 razy wymiana proszku wybielającego, efekt utrzymywał się 2 miesiące po czym znowu zaczął ciemnieć i wrócił do punktu wyjścia, nie opłaca się taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam porcelanowe korony na przod! Moj zab byl wrecz szarawy i ciemnial z uplywem lat. Kiedy wreszcie sie zlamal, w osmej klasie podstawowki, dostalam na to korone, ale z jakiegos innego materialu, ktory podraznia dziasla, a do tego byl NIEBIESKi, obrzydlistwo, ale bylam dzieciak i nie mialam pieniedzy. Chodzilam z tym badziejstwem przez jakies 8 lat, a kiedy stwierdzilam, ze sobie to wymienie, to prawie samo odlecialo. Przez tydzien chodzilam bez niczego, krylam sie przed ludzmi, a potem mialam sobie wybrac kolor koronki. Palete kolorow dostalam na noc do domu i wybralam sobie jasniejszy odcien, niz mi wszyscy podpowiadali. I to byla sluszna decyzja, bo mnie to teraz bardzo pasuje. Umiech mam piekny i bezproblemowy. Dobrze będzie na pewno pogadać sobie ze stomatologiem. Zabieg miałam wykonany tutaj w Krakowie https://studiose.med.pl/rentgen-zebow-i-tomografia-stomatologiczna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×