Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aguzia

Dziewczyny z USA

Polecane posty

aiii- jest mozliwosc zalegalizowania pobytu- albo slub z obywatelem albo sponsorowanie przez prace. Jesli przez slub to trwa to o roku a jak przez prace to i nawet 5 lat Ja tez jestem w USA nielegalnie ale najwazniejesze ze mam SS#, bo bez niego byloby duzo gorzej. Norrmalanie pracuje, place podatki i ,,zbieram\'\' lata do emerytury. Jeszcze mi sporo brauje :P A dzis znowu poniedzialek, pogoda niezbyt ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, widze, ze topik jeszcze istnieje. Jakis czas temu mial zadatki na wymarcie. Pozdrawiam wszystkie mile osobki. Ka_myszka ja tez z NY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec egzamin na obywatela wyglad,oczywiscie jak juz zlozysz podanie wyslesz im zalaczony czek na 675$ czekasz na odpowiedz ze wszystko doszlo i jest wpozadku nastepnie przychodzi ci wezwanie na odciski palcow i tam zazwyczj zostaje sie pytani w formie ksiazeczki i cd gdzie jest to wszystko nagrane potem to czekasz juz tylko na wezwanie z tym terminem to jest roznie ja czekalam ponad 3miesiace a sam egzamin to musisz napisac jedno lub dwa zdania i odpowiedziec na szesc lub wiecj pytan z histori usa dodadkowo urzednik zadaje ci pytania np. kiedy przyjechalas do stanoe czy staniesz z bronia w reku w razie gdy kraj cie bedzie potrzebowac i taki tam jeszcze rozne jezeli bedziesz miec jeszcze jakies pytani to sie odezwij i dodam jeszcze ze ja chodzilam na kurs do zrzeszenia polsko-amerykanskiego i tam nas wszystkiego uczono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiii - nie od razu po przyjezdzie jestes wrzucona do wielkiego worka nielegalnych. jest wiele sposobow aby nie utracic waznosci wizy, np poprzez zmiane statusu (np na wize studencka - poprzez np szkoly jezykowe, jak i college). takze mozesz sie uczyc i pracowac, natomiast aby dostac zielona karte jest b.trudno. tak jak napisala Homerkowa - slub z obywatelem badz sponsoring poprzez pracodawce. niestety nie jest tak rozowa z tym sponsoringiem! na dzien dzisiejszy, zebys pomysle w ogole przeszla proces, musisz byc na waznej wizie. jezeli natomiast jestes nielegalnie - najlepiej aby Twoj przyjazd tu nastapil przed 2001 rokiem (po ataku na WTC radykalnie zmienilo sie prawo imigracyjne). mozesz owszem zaczac proces bez wzgledu na status, ale bedac nielegalnie tutaj po 2001 roku - nigdy nie zakonczysz procesu, poniewaz bedziesz musiala wrocic do kraju (pl). haczyk jest w tym ze nie bedziesz mogla przyleciec do stanow na tzw interview, poniewaz beda nielegalnie tu powyzej 1 roku nie mozesz przekroczyc granicy usa przez kolejne 10 lat! wiec wiekszosc ludzi, ktorzy zaczeli proces po prostu wyrzucaja pieniadze w bloto. jak na razie czekamy na nowego prezydenta, moze sie cos zmieni. juz Bush proponowal dla nielegalnych tymczasowe pozwolenia na prace, ssn, niestety nie przeszlo. Homerkowa - ile lat nalezy miec \"rozliczonych\" aby dostac emeryture? pozdrawiam z NY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasilulek21
aby dostac emeryture musisz miec przepracowane 10 kwartalow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasilulek21
sorry mialo byc 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze Wam troszke dziewczyny prznudzic,tak strasznie mi sie teskni...Nie pomagaja telefony,skype,brakuje mi bliskosci,chce sie przytulić...jeszcze trzy miesiace z malym haczykiem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
65 lat dla kobiet ale jesl skonczysz 62 mozesz isc na wczesniejsz z tym ze nie dostajesz pelnej stawki dopiero jak skonczysz 65 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohhhhhhhhh to cholernie drogo!a po co im az taki wysoki czek???????????? $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$prawie 700$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ to duzo!:( hm...czy moge do ciebie napisac na e-maila w sprawie tego obywatelstwa?:P mam wiecej pytan...tu nie bede zanudzac....... i takie glupie pytanie-ale???-masz wciaz jakies,, pomoce naukowe,,-chetnie odkupie:P oh....:)-skontaktuje sie z toba na e-maila-podaj adres-z gory bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawberry- z tego co wiem, to maja sie przepisy zmienic, zasady i pytania. Beda zwracac wieksza uwage an znajomosc jezyka niz historie USA. A to dlatego ze zazwyczaj azdy wykuje na blache re wszystkie pytania a nie potrafia odpowiedziec na jakiej ulicy mieszkaja. Cena niestety tez ma byc wyzsza niz $700 i ty idiotko- czyli cala Polonia w Chicago to idioci ? Ktoras z was chciala wczesniej informacje na temat placenia debit albo credit. Wklejeam linka, warto przeczytac: http://banking.about.com/od/checkingaccounts/a/debitvscredit.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz wiecej pytan to pisz smialo ale przed zmianami ktore maja byc wprowadzone we \\pazdzierniky raczej nie zdazysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziiielonaa
I ty idiotko - dziwne masz pojecie o czesto bardzo ciezko pracujacych ludziach... mase osob pracuje na dwa etaty po to aby odlozyc kase i wyslac do Polski... a Tobie wstyd, ze oni pracuja? Ze nie znaja jezyka? Wazne, ze Ty znasz i tego sie trzymaj... zreszta nikt Ci nie kaze przyznawac sie do polskiego pochodzenia... To tylo swiadczy o Tobie Mam paru kumpli - sedziow, prawnikow i wiesz co Ci powiem: nie nadaja sie do zycia... wartosci czlowieka nie mierzy sie zawodem jaki on wykonuje... (pisze to pomimo, ze mam meza informatyka-pracujacego w zawodzie i sama jestem po studiach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane moje w koncu dotarlam do was. wieki mnie tu nie bylo, ale juz jestem :) u mnie jak na razie bez wiekszych zmian. jakos wszytsko do przodu. pracuje, pracuje, pracuje i imprezuje, imprezuje, imprezuje.... z panem k. jeszcze nic sie nie wyjasnilo do konca, ale rozmawialismy juz o trojkatach :D ja dzis tylko na chwilke, dac znac ze zyje, opisze wszystko na spokojnie w weekend, jak wroce z wesela i urodzin buziakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"ty idiotko\" co ty piepszysz?? ja pracuje w polskiej orgaizacji, tu jest kilkaset ludzi urodzonych w Polsce, pracujacych za biurkiem, ciezka rachunkowosc..w Chciago jest mnostwo ludzi wykasztalconych polskiego pochodzenia! no nie moge to ty jestes kompletnym ignorantem bo nie wiesz co piszesz nie masz pojecia o Polakach w Stanach..owszem jak i wszedzie sa ludzie pracujacy fizycznie i bardzo dobrze, bo to sa bardzo wartosciowi ludzie bardzo ciezko pracujacy czasami 7 dni w tygodniu by moc pomoc rodzinie w Polsce lub chodzby tu sie utrzymac, ..przez takich jak ty co pluja na wlasny narod jestesmy postrzegani zle..bo chyba nie ma drugiego narodu na swiecie co sam o sobie zle mysli tak jak my Polacy -wstyd! ..i jeszcze dodam, ze ja nie wiem ile milionow Amerykanow ma korzenie polskie, ale jest ich naprawde ogrom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wszystkich stronach mozna znalezc takie osobki ktorym to sloma z butow wystaje grunt to sie nie przejmowac i znac swoja wartosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OH DZIEWCZYNO- idiotke to sobie poszukaj w rodzinie! TO ,ZE CHCE SOBIE ZROBIC TU PAPIERY UWAZAM ZA MADRE POSUNIECIE! od dawna mieszkam w USA i NIE-NIE!~ W CHICAGO:p - ale ......NIE SADZE BY POLACY TAM MIESZKAJACY, ZASLUGIWALI NA TWOJE OBRAZLIWE SLOWA! ogolnie to jestem w szoku jak tak mozna napisac??? przykre:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaaaaaaa1234
akurat ja jestem z Chicago ;p pracuje nie za biurkiem,pracuje nie na wysokim stanowisku,pracuje by w Polsce moc sie utrzymac na studiach ktore maja ze mnie zrobic kogos "kkto bedzie godnie reprezentowal Polske"o to Ci chodzi ""idiotko""? to juz nie moja wina,ze musialam az tutaj wyladowac,powinnas sie wstydzic za naszych politykow ktorzy swoimi rzadami dopuszczaja do takiego stanu w jakim jest teraz Polska,nie wiem kim jestes ""idiotka"" ale spusc z tonu i miej szacunek do drugiego Polaka pozdrawiam Emigrantki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaaaaaaa1234
akurat ja jestem z Chicago ;p pracuje nie za biurkiem,pracuje nie na wysokim stanowisku,pracuje by w Polsce moc sie utrzymac na studiach ktore maja ze mnie zrobic kogos "kkto bedzie godnie reprezentowal Polske"o to Ci chodzi ""idiotko""? to juz nie moja wina,ze musialam az tutaj wyladowac,powinnas sie wstydzic za naszych politykow ktorzy swoimi rzadami dopuszczaja do takiego stanu w jakim jest teraz Polska,nie wiem kim jestes ""idiotka"" ale spusc z tonu i miej szacunek do drugiego Polaka pozdrawiam Emigrantki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaaaaaaa1234
oj nie wiem czemu poszlo 2razy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimo wszystko to
co to jest $700???? ja bylabym w stanie zaplacic i 10 tysiecy byleby miec zielona karte, juz nie mowiac o obywatelstwie. naprawde, nie chce nikogo bronic, ale moze \"idiotce\" chodzilo o to ze bardzo chcecie miec wszystko za jak najmniej kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja i tak bede obstawac przy tym ze to sa zbyt wysokie oplaty bo w koncu ze co oni biora tyle kasy chyba wystarczy ze co roku zdzieraja z nas ile moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawostka zaslyszana wczoraj w american tv: najpozniej do 2050 roku liczba bialej populacji w Stanch zrowna sie z ludnoscia ....kto zgadnie jaka?..ano meksykanska..bedzie 50/na 50 trza sie uczyc hiszpanskiego..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIesz, dlaczego ucza hiszpanskiego? Dlatego, ze w konstytucji nie jest powedziane ze angielski jest jezykiem urzedowym i spoleczenstwo hiszpansko-jezyczne domaga sie wlasnie aby to hiszpanski zostal oficjalnie uznanym jez. urzedowym. I wlasnie dlatego we wszelkich urzedach, na azdm customer service, na wszystich ulotkach sa dwie opcje: ang lub hiszp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×