Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beniaaa.

Szczepienia niemowląt

Polecane posty

Gość Lidka122
Ja pamiętam o szczepieniach mojego dziecka, dzięki fajnej aplikacji, ktora sciagnelam sobie na telefon - babee. Taki kalendarz mam zawsze pod ręka, swietnie sie sprawdza, polecam wszystkim zapominalskim rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonijka
Ja zapisuję wszystko w kalendarzu. Mam też taką rozpiskę, którą przygotował mi mój pediatra – Artur Luty z Lublina. To jest właśnie podejście normalnego lekarza, który jest po to, aby w gabinecie wszystko wyjaśnić. Mamy też numer do Pana doktora, więc zawsze możemy też dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważny jest zdrowy rozsądek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doriana23
Ja zaszczepiłam swojego synka wszystkimi obowiązkowymi szczepionkami do 16 miesiąca w Luxmedzie - pakiet kosztuje 950zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentkapoloznictwa1234
Witam, jestem studentką II roku położnictwa II stopnia na Uniwersytecie Rzeszowskim. W chwili obecnej pracuję nad stworzeniem pracy magisterskiej, której tematem jest wiedza kobiet w wieku rozrodczym o szczepieniach ochronnych. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby zachciały mi Panie pomóc poprzez wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa i posłuży wyłącznie do napisania pracy. Każda wypełniona jest dla mnie niezwykle cenna. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie:) https://docs.google.com/forms/d/1hWt7skpxqYTQeUxtYhOYYdCYaFJfQckcvmg27xA4wAU/viewform?c=0&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedzcie mi - te wizyty szczepienne odbywają się w poradni lekarza rodzinnego gdzie mamy pediatrę czy gdzie? ja się w ogole nie orientuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak w przychodni gdzie przyjmuje pediatra. Przed każdą szczepionką pediatra bada dziecko i potem pielęgniarka szczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigi_M
Chodze teraz ze swoją córcią do Profemedu w Krakowie. Nie ma absolutnie żadnych kolejek i mają bardzo miły personel. Bez problemu załatwiłam szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o szczepieniu dziecka warto porozamawiać z pediatrą. Ja miałam ogromne wątpliwości, ale po konsultacji z http://pediatralublin.com.pl/ trochę mi się zmieniła perspektywa. I swoje dziecko zaszczepiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wcześniej swojego maluszka smaruje maścią znieczulającą Swiss Medical , kupuje ją na www.zenn.pl bez recepty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Definicja szkolna, szczepionka to osłabione bakterie danej choroby , które mają spowodować reakcję obronną na tą chorobę.Jeśli wstrzykniemy 1 szczepionkę która "robi "za trzy , to to jest chyba gorsze od trzykrotnego kłucia igłą.Druga uwaga, Czy bez szczepionek nie da się zdrowo żyć? To w jaki sposób ludzie przetrwali tysiące lat? I jeszcze coś, Proszę szczerze podać skład szczepionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe która z Was czytała skład tych szczepionek,ja czytałam i powiem Wam ze byłam w szoku jaki syf naszym dzieciom wstrzykują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baryłeczka39
Ja szczepie skojarzonymi. wiem, ze trzeba bardzo uważać na szczepienia i przede wszystkim dbac o to żeby dziecko było zdrowe zanim sie je zaszczepi. dlatego ja postanowiłam że bede szczepić w prywatnych przychodniach. Wybrałam Lux Med i za 950 zł mam indywidualny program szczepien dopasowany do potrzeb mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyszczepionkowcy to głupole
Aż przykro, że niektóre matki nie kochają swoich dzieci na tyle, żeby się dokształcić w kwestii szczepionek... Może szkoda im czasu, nie wiem... Ale brak wiedzy nie tłumaczy braku logicznego myślenia. Może nie uważały w szkole na biologii i matematyce, ale prosta kalkulacja pozawala zauważyć, że bardziej prawdopodobna jest śmierć dziecka w wyniku powikłań po danej chorobie niż nieprawidłowy odczyn poszczepienny. A egoistki dalej wolą zajmować się wymyślaniem głupot niż usiąść i się odrobinę dokształcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdzcie na temat wirus odry nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszczepionkowcy to albo pracownicy Sanepidu albo lekarze korzystajacy ze sonsorpwanych przez firmy farmaceutyczne wczasow lub pracownicy koncernow farmaceutycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastraszanie i obrazanie mlodych mam ze nie kochaja swoich dzieci bo nie chca szczepic ich jest manipulacją grubymi nicmi szytą. Trzeba byc albo tak niedoinformowanym albo swiadomie brac udzial w nabijaniu systematycznej kasy koncernom farmaceutycznym za niewatpliwie jakas korzysc. Ra czej chyba sklaniam sie ku drugiemu. Rodzice ktorzy nie szczepia robia to wlasnie ze wzgledu na milosc dp dzieci i przrwaznie to oni sa bardziej wyedukowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda91
Wiecie co moja lekarka powiedziała gdy powiedziałam jej "boję się. Tylę się czyta o powikłaniach." ? Powiedziała krótko, że temu jak reaguje dziecko winni są RODZICE! Ich styl życia przed ciążą, papierosy, alkohol, wszelkie dopalacze, a nawet tabletki hormonalne! Ja nie piję, nie palę, tabletek nie brałam. Dziecko zdrowe jak ryba, bdb przybiera na wadze, po szczepionkach (6w1 + pneumokoki na jednej wizycie, a już zaliczyła dwie) nic jej nie jest. Lekki stan podgorączkowy i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodzianka01
Ja jestem zdania, że jeśli wystąpią jakieś niepokojące objawy po szczepionce, które sugerują autyzm, to należy udać się na diagnozę do Psychomedic. Nr do rejestracji to 22 253 88 88. Tyle się teraz słyszy o tych szczepionkach, że w sumie to sama nie wiem w co wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczepionki napewno nie daja 100% pewnosci ze dziecko nie zachoruje ale napewno przejdzie chorobe lagodniej Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My również mamy dylemat co do szczepień, ale dotyczy on czy szczepić refundowanymi czy kilka w jednej. Po rozmowie w szkole rodzenia z położną decydujemy się na te refundowane, wynika to z tego ze położna powiedziała nam, że przy takich szczepieniach gdzie jest kilka zastrzyków, a każdy w inne miejsce łatwiej ocenić po czym wystąpił ewentualny odczyn poszczepienny. Dodatkowo chcemy na zoltaczke kupić ten Engerix bo jest najlepiej oczyszczony. Umówimy się w aptece szpitalnej żeby nam sprowadzili jak nie bedzie na stanie i ta właśnie zaszczepimy. Nie przekonują mnie te 6w1 i 5w 1,ale nie szczepić tez nie mam odwagi bo nie wiem jak to będzie się rozwijać w przyszłości, a nie chce narażać mojego dziecka na choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzuzza1
Jeśli ktoś ma wątpliwości to do tego https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera wcześniej wspomnianego Psychomedic można się udać przed szczepieniem. Nie wiem co prawda w jakim wieku diagnoza jest najbardziej pewna, ale niestety szczepić dziecko trzeba. Ostatnio był jakiś wyrok sądu na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekiertka
Szczepić trzeba są choroby na które trzeba bezwględnie zabezpieczyć dziecko, ja nawet ostatnio zaszczepiłam w Lux Medzie dzieciaki przeciwko powikłaniom po ukąszeniu kleszcza. Moje dzieciaki całe dnie spędzają a dworze a przy takim wysypie kleszczy ryzyko jest naprawdę bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka sprawa: "– Przepraszam, drogi Panie, co Pan robi? – A, demontuję hamulce. Uważam, że lepiej jeździ się bez. – No ale jak to? Jeśli chce Pan brać udział w ruchu drogowym, musi mieć Pan hamulce! To kwestia bezpieczeństwa. – Nie prawda! Mam znajomego, który kiedyś mocno zahamował i ktoś mu wjechał w bagażnik. Od tego czasu nie używam hamulców. Spowalniam silnikiem – to najbardziej naturalny sposób wytracania prędkości. – No ale Panie, przecież policja to od razu złapie i mandat da! – No to im opowiem o tym znajomym, co mu w bagażnik wjechali. Ja nie zamierzam ryzykować i powinienem mieć wybór. Poza tym, żadne lobby hamulcowe nie będzie mi mówić, co mogę, a czego nie." brzmi znajomo? nikogo nie chce przekonywać, ale polecam przeczytanie tego textu: http://thatsthethink.pl/jest-ryzyko-ale-czy-mozemy-wybierac-o-przymusowych-szczepieniach-i-wolnym-wyborze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość familiaaaaa1
Faktycznie, jeśli po szczepieniu zauważymy jakieś niepokojące objawy, to warto udać się do Kliniki Psychomedic. Nr na rejestrację to 22 253 88 88 . U nich to zespół specjalistów diagnozuje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×