Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tolaa

Moje dziecko-jak MAŃKA WSTAŃKA

Polecane posty

Syn ma prawie pół roku, od około tygodnia w kółko przewraca się na brzuch, nie umie jeszcze spowrotem na plecy, gdzie go nie położe chce się przewrócic i tak: 1) w łóżeczku nie da rady bo za mało miejsca-wpada na szczebelki i płacz 2) na naszym dużym łóżku, boję się że spadnie któregoś razu, bo umie tylko w jedną stronę, ale kto wie kiedy zacznie się przekręcac na drugą 3) na podłodze, cokolwiek:koc, kołdra, przescieradło,ściąga rękoma i bierze do buzi Moje pytanie jest jak sobie radziłyście w tym okresie i gdzie najlepiej go kłaśc i na czym, bo koc brudny z ziemi a bierze go od spodu do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz mate edukacyjną? poloz koc albo koldre a na to mate edukacyjna i na nią dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Benia kłade na kocu i tyle piore koc systematycznie podłoga czysta myje ją kiedy spi i nie mam problemu pozatym mój syn juz raczkuje i smiga za mna wszedzie wiec sprzatm jak spi nawet przy psie nie mam problemu z brudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te maty sa odbre do chwili a potem jak dzicko raczkuje mata lezy w miescu a dziecko po całym pokoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muyszka u nas mata sie sprawdzila do czasu kiedy mała zaczela siedziec... ale warto kupic taka niedroga mate moze nawet uzywaną bo to zainteresuje dziecko i nauczy je przekrecac sie tez w 2 strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my mamy mate ale jak maly dopiero zaczynal sie przekrecac na boczki było ok teraz go nie interesuje fajniesze żeczy znajduje jak raczkuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze mam matę, ale jest to samo, wykręca się z maty, nakłada całą poduszkę z maty sobie na głowę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za bardzo nie wiem o co ci chodzi bo to normalne że dzieci sie kręcą i nakładaja na głowe rózne rzeczy mój tak robił przesżło mu ale miał frajde może wypierz koc i czesciej myj podłoge bo co innego można zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chodzi o to czy to normalne, że dziecko w kółko macieju z uporem maniaka przekręca się na brzuch ja go spowrotem, oraz gdzie i jak go kłaśc, może dac sobie już spokój i wrzucic na luz, bo ja sie boje ze mu się coś stanie, jak naje się tych brudów z podłogi(odkurzam co 3 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Synek najczęściej przewrcał się w naszym łóżku i wswoim (mamy turystyczne), ale koc czy śpiworek będą ok. Nie ma co się martwić za bardzo brudem, niestety taki etap, niedługo będzie też etap zbierania wszystkiego co leży na ziemi i branie do buziaka. Śmiejemy się z mężem, że ostatnio mamy bardzo czystą podłogę bo wszystko wyciera syn raczkując. Bluzki i spodnie po całym dniu wyglądają tak jakby ktoś chodził po ziemi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi też o to, że jak on się wytacza spoza koca na dywan albo podłogę, przenosic go spowrotem? jak się przekręca na brzuch i ślimaczy koc na którym leży, siebie, nieraz ziemię, przekręcac go spowrotem czy pozwolic mu na to, bo jak zacznie się przekręcac na drugą stronę, to w ogóle będzie sie turlac po całej ziemi, a co z higieną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola moja tez miala okres ze umiala przekrecic sie tylko w jedną strone. jak spadla z maty na podloge to ja podnosilam na mate i nie przekrecalam pozwalalm lezec tyle ile chciala. jak mialczala to ja przekladalam na plecki po chwili ona znów byla na brzuszku i znów zaczynala mialczec... to normlane ale szybko minie. nie stresuj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała turla się gdzieś od 3,5-4 miesiąca życia. Turla się po naszym łóżku, jest duuuże, no ale fakt faktem że z oka spuścić nie można takiego malca turlającego się na czymś co nie leży na podłodze :) Odnośnie koców, to w Ikea jest taka kapa, ona jest wielka, ma ze 3x3 metry, a dodatkowo ciężka i masywna, nie do ruszenia przez malutkie łapki (chyba, że malec dorwie się do rogu kapy). A z higieną będziesz musiała coś i tak wymyślić, bo gdy malec zacznie raczkować to już nie będzie zmiłuj ;) Po prostu będzie musiało być na tyle czysto, by dziecko mogło spokojnie wylizać łapki którymi przed chwilą futrowalo po podłodze - gwarantuję, że tego nie upilnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola daj troche sobie na luz martwisz sie co i jak jak on tylko na boczki sie przekreca to normalne a jak zacznie raczkowac to dopiero zobaczysz a swoją droga co 3 dni odkurzasz to rzadko :( ja myje poi 3-4 razy dziennie podłoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka nawet jakbyc myla 3 razy na minute to wszystkiego z tej podlogi nie zetrzesz :) a tak wogole to naprawde warto dac sobie na luz... zyjemy w świecie pelnym bakterii i nie uchronimy przed tym dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, myszka 3-4 razy dziennie???????????masakra, ja nie mam czasu obiadu ogotowac, bo jedzenie, przewijanie, zabawianie, spacer, obiad ledwo czasu starcza i na sprzatanie to czasu nie zostaje, jakbym nic nie robila innego to moze bym miala czas na tyle mycia podług, za rzadko raz na 3 dni, o matko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki-też jestem zdania że nie można dziecka trzymac w b.sterylnych warunkach bo bedzie chorowac czesciej niz to które jest chowane normalnie-bez przesady!Wiem,kazda matka jest wyczulona na punkcie swojego dziecka.mój ma juz 10 m-cy , tez zakupilismy matę, i łatwiej było go upilnować!Mata dobrze wplywa na rozwój dziecka i psychiczny i ruchowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne juz ci uwierze
czego wciskasz takie kity ze myjesz podłoge 3-4 razy dziennie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IDIOTKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem myje czasto podłge bo mamy psa zresztą jestem pedantką :D i uwielbiam soprzatac a wiem ze wszytkiego nie zmyje ale musze bo pies ja też wszytko robie w domu obiad , pranie praowsnie spacer i znajde czas na kompa :D nie wiem jak to robie mój maż tez sie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×