Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość majowa mama _____

jaką pościel kupić dla majowego dziecka??

Polecane posty

Gość majowa mama _____

Z frotte czy taka zwykłą??A może nie potrzeba pościeli, a wystarczy kocyk i prześcieradło??Czy takiemu maluchowi potrzebna jest kołderka czy np dokupić we wrześniu?Proszę o poradę. Z góry dziękuje za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej polecam zwykłą kołderę i poduszeczkę , odrdzam wszlkiego rodzaju akrylowe , polarowe i inne sztuczne kocyki w których dziecko poci sie strasznie... Polecam firme feretti, mam całą pościel i jestem bardzo zadowolona... latem możesz zamisat kołderki użyc czegoś lżejszego, ale poduszeczka koniecznie taka poscielowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poratować
ja kupić chce komplet pościeli z łóżeczkiem. oduszka , kołderka, sama dokupuje kocyk ciepły i kocyk letni cieńszy. Mozna uzywac kocyków do przykrycia w wózku, czy w szpitalu, czy na codzień okryc dziecko. Kołdra i kocyk sa wazne. My same przeciez tez lubimy spac pod kołdra prawda? same tez w ciągu dnia lubimy okryc się kocem jak lezymy i wypoczywamy. Wychodząc na dwór trzeba miec kocyk , owszem jak ktos cche moze kupic wyprawke do wózka, ale teraz sa wózki z yscielonym materiałem więc kocyk starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka9087
taka zwykłą powinna być dobra. A gdzie bedziesz kupowała?? Bo widziałam duzo ładnych kompletów na www.katmark.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupwac wcale
ja tez mam ''majowka'' i uwierz, ze do tej pory nie uzylam poscieli ani razu, leza w szafie dwa calkiem nowe komplety i tylko sie kurza! nie wiem , moze zaczne uzywac w zime, a poduszka to juz w ogole bezsens bo do roku dziecko powinno spac na palsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie nie potrzeba pościeli
Wystarczą ci 2 prześcieradła (1 z gumką na materac a drugie bez gumki). Prześcieradła mogą być zwykłe, nie koniecznie frotte. Powiem ci, że nawet przyjemniej jest niektórym leżeć na takich zwykłych. Pod prześcieradło połóż folię albo ochraniacz na materac (np. ceratkę szwedzką albo ochraniacz z Ikei). Do tego kup kocyk i użyj jednej pieluchy tetrowej. Całość wygląda tak: na materac kładziesz folię (niektórzy zalecają nie kłaść jej pod główkę dziecka, żeby się nie przegrzewała), na to prześcieradło z gumką. Dalej na 1/3 długości łóżeczka od jego końca kładziesz prześcieradło bez gumki a na niego kocyk, w taki sposób żeby górna krawędź prześcieradła lekko okrywała kocyk na jakieś 20 cm i całość, tj. prześcieradło z kocykiem wciągasz pod materac, tak by nic się nie przesuwało i maluch nie miał możliwości ‘zakopania się w pieleszach’ (dziecko powinno mieć stópki dotykające dolnej krawędzi a okrycie powinno sięgać nie dalej niż do ramion). Pod główkę kładziesz złożoną w trójkąt albo prostokąt pieluszkę tetrową (albo flanelową – co masz pod ręką). (Nie wolno kłaść poduszki, no chyba że cienką specjalną dla noworodków.) Jest to tzw. pozycja bezpieczna, zalecana przez pediatrów na całym świecie, eliminująca zagrożenie tzw. śmierci łóżeczkowej, bo dziecko nie ma szans zakrycia się całkowicie pościelą i wreszcie pozwala rodzicom zachować łóżko małżeńskie dla siebie, bez konieczności spania z dzieckiem, bo ono może już od pierwszego dnia bezpiecznie spać w swoim własnym (bez udziału kołysek i gondol od wózków). W Polsce ludzie niestety jeszcze nie znają tego rozwiązania, ale miliony rodziców w EU tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie nie potrzeba pościeli
Wybieraj tkaniny, które oddychają i nie absorbują zbyt dużej ilości ciepła, bo dziecko będzie się pociło. Jak chcesz możesz jeszcze kupić śpiworek zamiast kocyka i prześcieradła, ale taki najdalej o jeden/dwa rozm. większy, żeby się dziecko w nim nie zgubiło i nie zapadło. I jak chcesz to możesz sobie kupić jakiś nie wysoki ochraniacz na całą długość łóżeczka (tanie i ładne możesz mieć z Ikei). Tu masz wypisane w jakiej temperaturze czym okrywać dziecko podczas snu, żeby uniknąć przegrzania: 24°C w pomieszczeniu – samym prześcieradłem, albo pieluchą 21°C – prześcieradło + jedna warstwa kocyka 18°C - prześcieradło + dwie warstwy kocyka (czyli złożony na pół) 15°C - prześcieradło + trzy warstwy kocyka i to wszystko :) Położenie kocyka i prześcieradła wydłużasz stopniowo, proporcjonalnie do wzrostu dziecka. Kołdrę możesz kupić i zacząć bezpiecznie używać po skończeniu przez dziecko 1 roku. Jak dziecko będzie miało refluks, to możesz ustawić łóżeczko tak by zmienić kąt jego nachylenia – tu zazwyczaj wystarczą dwie książki grubości telefonicznych podłożone pod nóżki łóżeczka od strony zagłówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie nie potrzeba pościeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojjjjjj
w pszczółkę maję!!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam dla czerwcowego zwykłą pościel na Allegro (są takie komplety po 10 elementów) + kocyk polarowy i akrylowy. I szczerze powiem, że choć mam ciepło w domu to musiałam przykrywać córę jednocześnie kołderką i kocykiem (kocyk zawijałam jak becik i na to kładłam kołderkę) - moja mała była strasznym zmarzlakiem i dopiero pod podwójnym przykryciem było jej ciepło. Teraz przykrywam tylko kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie nie potrzeba pościeli
W filmie zwróć uwagę na to się dzieje od minuty 1:26 (najlepiej od razu przewiń go kursorem do tego momentu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smarkula nieraz nie potrzeba
dodatkowych okryć, bo tak naprawdę dziecku nie jest zimno tylko matki i babcie schizują ;) Żeby mieć stu %-ową pewność najlepiej dotknąć karku dziecka i jeśli jest chłodny, wtedy okryć go jedną warstwą więcej, jeśli ciepły i wilgotny - zdjąć jedną warstwę, jeśli jest normalny - wtedy najlepiej nie ruszać. Milion Polek przegrzewa dzieci, mimo że im się tłumaczy, że nie ma powodu do grubego okrywania noworodków i niemowląt kiedy jest ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poscielowo.pl
Z doświadczenia wiem, iż najlepsza opcja to bawełna gdyż jest najbardziej higienicznym materiałem. Odsyłam zarazem do mojego sklepu http://poscielowo.pl i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_da2
ja również polecam feretti jest dosyć doga ale jest super, moja córeczka urodziła się w maju i spała całe lato pod ta kolderka i sie nie pociła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izolda971
Ja proponuję zerknąć tutaj: http://mebledladziecka.com.pl/29-posciel Jest duży wybór pościeli dla dzieci w atrakcyjnych cenach. Sama kupuję tam całe zestawy dla moich pociech. Pościele są wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów no i mają ciekawe wzory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama anulkeczki kuleczki
Moje dziecko co prawda urodziło się w czerwcu, ale to chyba bez większej różnicy. Pościel kupiłam taką http://www.pierwszyusmiech.com.pl/product-pol-1271-Posciel-5-elementowa-Flowers-Village-Ecru-2012.html od razu z wypełnieniem poduszki i kołderki na zimę. W lecie do poszewki wkładałam kocyk, a zimą normalnie wypełnienie. Poduszka przez pierwszy rok leżała schowana w szafie, ale teraz jest już w użyciu, i jest bardzo dobrej jakosci. Najważniejsze przy wyborze jest moim zdaniem jakość materiału i jakość wypełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pościel przez pierwszy rok na pewno się nie przydaje....wystarczy prześcieradło, do tego drugie do przykrywania i kocyk gdy jest chłodniej...poduszki nie używam na razie... przez pierwszy 3 mce córkę zawijałam w kocyk, bo tak lubiła, a teraz latem to śpi odkryta bo jest tak ciepło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolaMaj
Może jakaś cieniutką bawełnianą? Ja tutaj http://www.lulajbaby.com/ widziałam bardzo ładne komplety właśnie takiej pościeli. Pamiętaj że nie możesz przegrzewać malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam, nie tylko dla dziecka zresztą http://www.elway.biz/33-posciel-3d te pościele są dobrej jakości i sa bardzo przyjemne w dotyku. Bawełna 100%. i bardzo szybko wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko potrzebuje antyalergicznej pościeli. Wbrew pozorom jej zakup to nie taka prosta sprawa gdyż nie wszystkie antyalergiczne pościele są antyalergiczne. Najlepiej od razu udać się na stronę www.kolorowesny.net.pl i tam kupić najwyższej jakości pościel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie najlepsza będzie pościel bawełniana, jeszcze tak jak my szukaliśmy takiej do prania dostosowanej ,bo u nas cała rodzina alergików, i posciel specjalna musiała byc, materacyk. Zobacz tu my mamy własnie z fiki Miki http://materacyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kw823

zerknij może na ofertę www.bello24.pl, uważam, że mają świetną pościel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ej ty powyzej,ty uciekaj z tą reklamą,nie wiesz jeszcze ze na kafe taka szerana reklama przynosi odwrotny skutek. Zdecyduj się w końcu na jeden nick,i czy synowi czy komu kupowałas posciel w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam kołderkę X-Cuddle marki X-lander. Nie jest ciężka..jest przewiewna taka właśnie w sam raz 🙂 Moja córka do tego w poprzedniej miała alergie.. nikt nic nie pomógl.. tylko zmiana pościeli, do tego ślicznie pachnący termoforek z pestek wiśni. Jestem bardzo z niej zadowolona

Edytowano przez Cecylia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×