Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co jesc by podniesc hemoglobine? rady na lekką anemie......

Polecane posty

Gość gość
dziewczynki chce tylko powiedziec, ze zaczelam brac -tak jak zlecil pan dr- Sorbifer Durules 2xdziennie + kwas fol. 5mg i nastapila masakra, moj zoladek zwariowal po niecalych trzech dniach brania:(:(:(:( zaraz jade do szpitala zrobic badanie i stwierdzic czy hemoglobina spada czy stoi w miejscu, bo jak to drugie to sie nic nie martwie, zmienie diete i tyle, w du...e mam te leki, tak sie umordowałam:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burakos
Ja piłam sok z buraków codziennie i hemoglobina rzeczywiście trochę mi się podniosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za dwie godz bede miala wyniki badania, bede wszystko wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To daj znać. Z tym uzupełnianiem żelaza zazwyczaj jest ten problem, że to musi potrwać, hemoglobina raczej nie skacze do góry zbyt szybko. Jak Twój żołądek źle reaguje na Sorbifer to lekarz zmieni Ci na coś innego, bo trzeba żelazo brać jeszcze jakiś czas po unormowaniu hemoglobiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety masz racje:(zrobilam badanie, hemoglobina jeszcze bardziej spadla, teraz mam 10,5:(:( i bylam przy okazji u lekarza bo akurat mial dyzur, tym razem dostalam ascofer 3 razy dziennie pod koniec posilkui zeby bylo smieszniej to od wczoraj borykam sie ze zgagą:( doswiadczylam tej wątpliwej przyjemnosci po raz pierwszy w zyciu wczoraj a dzisiaj powtorka z rozywki:( ojjj nie ma lekko, a tak bylo miło przez cale piec miesiecy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głowa do góry. Ja zaczęłam brać Sorbifer jak miałam hemoglobiny 11 i po 4 tygodniach mimo Sorbiferu hemoglobina spadła do 9,6. Wtedy dostałam ten Tardyferon, kwas foliowy i wit.B (ważna sprawa!) i dopiero po kolejnych 2 tygodniach hemoglobina zaczęła rosnąć (11,4). Kolejne wyniki będą w piątek. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no.. bardzo sie tym wszystkim nie przejmuje bo czuje sie swietnie a to chyba najwazniejsze;)wit.B mowisz.... ja nie dostalam.. chyba ze w tym leku jest..spojrzalam wlasnie w sklad i nie ma albo nie widze...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nareszcie lek, po ktorym "żyję":) ascofer mi absolutnie nie szkodzi, co prawda nie biore go az tyle ile zalecil lekarz (mialy byc trzy tabletki dziennie, biore jedna lub dwie), ale dzieki temu nie mam wcale a wcale anomalii zoladkowych, ciekawe jakie bede miala wyniki na kolejnym badaniu tzn. za ok trzy tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eeehh to moja droga osiagnelas hemoglobinowe wyzyny;);)u mnie Ascofer na szczescie nie zostal odrzucony, jak narazie sie żelazuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po lekkim "odrzuceniu" ascoferu bralam go przez ok.dwa tygodnie tylko raz dziennie (mialo byc trzy) i o dziwo w dzisiejszych wynikach krwi anemii brak:):) hgb 11,0 czyli dolna granica normy:) dalam rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marecki123
Jeśli chodzi o mnie to miałem robione badania do wojska i hemoglobina wyszła mi 13,5 i co sie zdziwiłem powiedzieli mi zebym zrobił jeszcze raz badania bo mam za niski jej poziom... w piątek mam zamiar jechać jeszcze raz na te badania... no a z inf których sie dowiedziałem zeby było troszke lepiej powinienem pić duzo soku z buraków, marchewki, wyciąg z pokrzywy, i owoce jakimi są granaty...czy ktos ma jeszcze jakis pomysl na podniesienie hemoglobiny po za lekami chciałbym raczej naturalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2zuza2
kurcze..a jezeli ja mam anemie a nie moge jesc?:(( codziennie rano jak sie budze jest mi niedobrze,ale nie wymiotuje cale szczescie, nie wiem co robic, a nie chce isc do szpiatala:?(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluffy13
a ja mam dzisi wyniki w dloni i hgb = 5.1... co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudolfina
Ludzie, przede wszystkim nie mylcie hemoglobiny z żelazem!! Ja żelazo mam w górnych granicach normy, a hemoglobina od początku ciąży spada, teraz wynosi 10,3. Hemoglobina to białko wiążące żelazo. Co z tego , że najecie się mięcha i wątróbki, jak nie będziecie miały odpowiedniej ilości hemoglobiny żeby żelazo związać?! Hemoglobina występuje przede wszystkim w burakach i zielonych warzywach. Atak w ogóle to czy któraś z was badała sobie poziom żelaza? Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, idę zrobić sobie soczek z marchewki i buraków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po chelaferr również nie ma żadnych anomalii żołądkowych bo jest w kompleksie z witaminami i kwasem foliowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie a poza tym przyswajalnosc chelaferr jest porownywalna z produktami pochodzenia zwierzecego i dawkowanie to 1 tabletka dziennie wiec nic uciazliwego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczka eleczka
Jedz kaszanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno super jest stek z koniny lub wątroba ze źrebaka. Ja tego nie testowałam bo kocham konie. Moja dr zapisuje mi enkorton jest to steryd i hemoglobina idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpinak, spk z buraków, witamina C, żelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żelazo ze szpinaku prawie w ogóle się nie przyswaja, to jest bujda z tym szpinakmiem :) Moje dziecko miało bardzo straszną anemię (naprawdę straszną: 2.2). Wiesz co pomogło? Nie żelazo z apteki, ale herbata z pokrzywy pita najpierw codziennie, później prawie codziennie. Posmakowała jej ta herbata, często ją pije i cały czas ma żelazo trochę powyżej normy :) Z takiej anemii! W kminku jest też sporo dobrze przyswajalnego żelaza. A z aptecznych jeśli chcesz jednak wspomóc, to actiferol 30 jest ok. Ale pokrzywa u nas sprawdziła się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miód spadziowy i gryczany - bardzo dobre przy anemii. Ja swego czasu miałam i dużo ich jadłam. Kupowałam od firmy Huzar - http://www.miody-huzar.pl/ - mają miody z polskich pasiek. Bo te chinskie mieszanki nie maja zdrowotnych wlasciwosci wiec wazne zeby miod byl naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×