Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fiziak150

21 tydzień ciąży, a ja nadal nie czuję ruchów - DLACZEGO????

Polecane posty

Gość fiziak150

zaczyna mnie to naprawdę niepokoić:( przecież większość z Was czuła ruchy jeszcze przed 20-ym tygodniem, a ja nadal nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te pierwsze \"ruchy\" są bardzo delikatne i bardziej przypominają np. burczenie brzuchu niz prawdziwe kopniaczki...:) może po prostu ich nie zauważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjj
Jeśli to twoja pierwsza dzidzia to ruchy możesz poczuć dopiero za 2,3 tyg:) spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
tak, to pierwsza ciąża, ale jesteście absolutnie pewne, że nie powinnam się martwić? mam termin na sierpień i jak dziś przeczytałam, że dziewczyny czują już KOPNIAKI na pęcherz czy jelita, to aż się przeraziłam:O dlaczego ja nic nie czuję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
róznie to bywa, ja poczułam w 19 tc, ale nie kopniaki tylko takie jakby pękanie pęcherzyków, burczenie w brzuchu... moja koleżanka poczuła dopiero w 23 tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiziak150 - spokojnie!:)Ja tez panikowalam w 21tc a pierwszego kopniaka dostalam w 22 tc.Jak twoj lekarz mowi ze wszystko jest z dzidzia w porzadku to czekaj cierpliwie.Choc wiem ze to trudne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszytskim się nie martw, ja pierwsze ruchy poczułam dopiero w 23 tygodniu, a były tak delikatne, że gdybym się nie skupiła i zajęta była czymś innym to pewnie bym wcale ich nie poczuła. Prawdziwe kopniaki są później - i dadzą Ci czasem nieźle popalić. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magunka
ja poczulam pierwsze ruchy w 20 tygodniu....byly to takie delikatne puknięcia ledwo wyczuwalne pod skórą gdy przyłożyłam rękę do brzucha...i czułam je sporadycznie głównie po jedzeniu jak sobie odpoczywałam...moje koleżanki też czuły ruchy już znacznie wcześniej w 18 a jedna nawet w 17 tygodniu...myślałam że zeświruję...a potem gdy sama wsłuchałam sie w własne ciało i kiedy puknięcia były mocniejsze zdałam sobie sprawę że wcześniej też to czułam...to pewnie twoja pierwsza ciąża więc nie ma powodu do obaw po porstu jeszcze nie nauczyłaś sie ich rozpoznawać...poczekaj cierpliwie a sama zobaczysz...tylko nie nastawiaj się na mocne kopniaki bo ja tak włąśnie wyobrażałąm sobie te ruchy gdy koleżanki mówiły iż maluch je kopie...to są naprawdę delikatne puknięcia...zresztą pomyśl dzidziuś nie jest jeszcze taki duży a wagę ma ok 300-400 g, jego ruchy dodatkowo amortuzują jeszcze wody płodowe..możloiwie też ze maluszek jest obrucony pleckami do twojego brzuszka i kopie do środka a tego na pewno nie poczujesz;) (choć jedna z moich koleżanek stwierdziłą iż w 20 tyg. czułą jak mały kopał ją po nerkach;))...najlepiej zjedz coś słodkiego połóż się wygodnie na kanapie i czekaj...może uda ci się poczuć takie babelki jak w jacuzzi a to właśnie są te pierwsze ruchy....głowa do góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
dziękuję za wszystkie słowa pocieszenia:) wiem, że jeszcze 5 marca na pewno wszystko było dobrze z malcem, bo miałam robione usg połówkowe tylko do kiedy czekać spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jak ci dziewczyny pisza.Poprzedniczka nawet w 23 tc poczula pierwsze ruchy.Glowa do gory na pewno wszystko jest i bedzie dobrze.Nie stresuj sie bo naprawde tym malenstwu nie pomozesz a mozesz pogorszyc.Czekaj spokojnie i badz dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
ok:) dzięki:) mam nadzieję, że poczuję te ruchy najpóźniej w 23 tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×