Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Reahel

Zmiana nawyków żywieniowych jedynie to pozwoli nam pozbyć się nadwagi na zawsze!

Polecane posty

Gość Co racja to racja
bo stosowac diety by schudnąć kilka kilo a potem wracać do normalnego odżywiania sprzed diety i przytyć z powrotem można przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój plan : już od dzisiaj ograniczyłam posiłki i nie zjadłam nic słodkiego :) Mam 10kg nadwagi , strasznie chciałabym się tego pozbyć raz na zawsze , zmieniając złe nawyki żywieniowe hmm i w sumie nigdzie mi się nie spieszy ;-) . mam kilka postanowień które chciałabym zrealizować : 0 słodyczy typu batoniki , cukierki itp zastąpię je owocami , kanapką z dżemem niskosłodzonym czy łyżeczką miodu . koniec z objadaniem się przed snem!! 2l wody dziennie , ograniczę kawę i stopniowo postaram sie z niej zupełnie zrezygnować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiana nawyków to super plan
proponuję też zamieć pieczywo pszenne, jasne na ciemne wielozbożowe oraz zrezygnować z sosów do obiadu i tych na zimno, typu np majonez też - to naprawdę dużo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja. Tez bym chciala. Sukcesywnie zmieniam nawyki zywieniowe od poczatku roku. Jak dlugo wytrwam? Chcialabym na zawsze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiana nawyków to super plan
filipka, a co już zmieniłaś na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy chleb zastapie razowym pelnoziarnistym np.chleb kołodziej i tak przykładowo zamierzam jeść sniadanie kromka chleba razowego + biały chudy ser + 2łyżeczki dżemu niskosłodzonego albo serek wiejski + pomidor ogórek itp obiady postaram się jeść w miarę normalne z tym że bez ziemniaków , np. jakiś kotlet + dużo surówki warzywnej albo zupa warzywna na piersi z kurczaka podwieczorek jogurt naturalny + owoc kolacja kanapka albo jakaś sałatki np. 1jajka + pomidor + ogórek + 1łyżeczka majonezu [trochę tłuszczu nie zaszkodzi;)] lub tuńczyk w sosie własnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiana nawyków to super plan
reahel, twój plan dobry, ale pamiętaj, ze 4 chude plasterki żółtego sera mają 4 razy więcej wapnia niz pół kg twarogu pieczywa nei smaruj masłem, a między śniadaniem i obiadem też coś przekąś a zamiast majonezu do sałatki dodaj sos winegret pomysł z rybka jest super, ja staram się jeść rybę przynajmniej 3-4 razy na tydzień mozesz też pić dużo czerownej herbaty bez cukru i wody mineralnej neigazowanej, ale z cytryną powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaa20lat
ale ile wazysz i ile amsz wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem niska ok 160 i waże coś ok 60 kg chciałabym 50kg osiągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dzień dobry na śniadanie zjadłam 2 kawałki razowca z ziarnami + 1jajko na twardo i rybka z puszki w sosie pomidorowym no i kawa :( jak zwykle rano , mam nadzieje , że tylko na tej 1 się dzisiaj skończy :) miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zmiana nawykow 🌼 co juz zmienilam? Zaczelam zwracac uwage co jem i jak jem. Nie pamietam kiedy upieklam ciasto. Upieke na swieta i poczestuje sie bez wyrzutow ;-) Bialy makaron zamienilam na ciemny, bialego ryzu tez nie jem, biala make zakupilam do ciasta, ale jej nie spozywam. Nie uzywam cukru rafinowanego, potrawy sole sola morska. Spozywam swieze soki ( sama je robie ), sporo wody, slodycze juz mi nie smakuja, warzywka uwielbiam jednym slowem teraz. W zyciu nie jadlam ryby teraz mi smakuja ( nie wiem co sie stalo ) ale nie przesadzam z nimi. Odstawilam czerwone mieso. Sporo zmian zaszlo u mnie. Oczyscilam troche organizm z toksyn na diecie oczyszczajacej i teraz walkuje oczyszczanie wedlug Tombaka :-) Ciekawa jestem czy topik sie rozwinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zmiana nawykow 🌼 co juz zmienilam? Zaczelam zwracac uwage co jem i jak jem. Nie pamietam kiedy upieklam ciasto. Upieke na swieta i poczestuje sie bez wyrzutow ;-) Bialy makaron zamienilam na ciemny, bialego ryzu tez nie jem, biala make zakupilam do ciasta, ale jej nie spozywam. Nie uzywam cukru rafinowanego, potrawy sole sola morska. Spozywam swieze soki ( sama je robie ), sporo wody, slodycze juz mi nie smakuja, warzywka uwielbiam jednym slowem teraz. W zyciu nie jadlam ryby teraz mi smakuja ( nie wiem co sie stalo ) ale nie przesadzam z nimi. Odstawilam czerwone mieso. Sporo zmian zaszlo u mnie. Oczyscilam troche organizm z toksyn na diecie oczyszczajacej i teraz walkuje oczyszczanie wedlug Tombaka :-) Ciekawa jestem czy topik sie rozwinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipka :) dzieki za odzew , ja rownież mam nadzieje , że topik się rozwinie . W ciągu dnia jadłam głównie kanapki z razowca pomidora , ogórka świeżego i jajka . teraz jestem u rodzinki to nie mogę wybrzydzać i jem co jest , staram się wybierać to co zdrowsze i tak bedzie do środy . Jak wróce do siebie to wg własnego uznania zaopatrzę lodówkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dokładnie zaplanowałam jadłospis od 26III do 5IV , jestem ogromnie zmotywowana . Dzisiaj nie przejadłam się jakoś specjalnie , zjadłam wszystkiego po trochę ;-) . Mam nadzieję , że od środy topik \"ożyje\" :) w każdym razie potraktuje go jak pamiętnik i będę składała relacje każdego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reahel a moze
wpisz ten cały Twoj jadlospis ,może ktoras tez skorzysta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta jest dopasowana do mojego planu zajęć np. czwartek Dzień I śniadanie godzina 9 (w moim przypadku ) krążek razowca pełnoziarnistego "kołodziej" + plaster chudego białego sera + plaster pomidora i do picia szklanka soku pomidorowego II śniadanie ok godz 12-13 jogurt naturalny bez cukru , pomarańcza obiad ok 16 : 30 - 17 pierś z kurczaka + sałata pekińska z oliwą i pomidorem kolacja z racji tego , że obiad późno to postaram się już nie jeść ale w razie silnego głodu to zjem jakieś 2 plastry szynki drobiowej albo szklanka soku pomidorowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piątek śniadanie 7 2 krążki razowca "kołodziej" 1 z białym serem , a 2 z 1/2 gotowanego jajka i swiezym ogórkiem II śniadanie jabłko obiad ok 14 : filet rybny podgotowany z jakimiś przyprawami + salatka warzywna do tego kolacja 18-19 razowiec + pomidor i ogórek + 1/2 gotowanego jajka + sok pomidorowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reahel a moze
super!!!! dawaj na inne dni.Dobra robota Reahel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. sobota sniadanie : osianka z mlekiem 0,5% + 1/2 jogurtu serduszko malinowego II śniadanie : szklanka soku pomidorowego obiad : :P "leczo" z ograniczoną zawartością tluszczu kolacja : kanapka z razowca , szynki i ogórka swiezego + starta marchew skropiona sokiem z cytryny . ew pozniej jogurt naturalny albo jakis owoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedziela : śniadanie : jajecznica z pomidorami ;) smażona na 1 plasterku szynki drobiowej i łyżeczce oliwy II śniadanie : 1kanapka z razowca + plaster pomidora + cebula + pieprz i sól obiad : zupa z miesznaki mrożonych warzyw albo brokułowa jak kto woli na kawałku kurczaka albo kostce rosołowej osbiscie wole wrzucić kawałek piersi i odrobine kostki ;) i zawsze pyszna wychodzi i dla mnie samej mam obiad na 2-3 dni ;) kolacja : tuńczyk po chińsku z biedronki :D:D w 100gramach ma ok 60kcal , a smakuje bajecznie :) później jakaś marchew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reahel a moze
ok,wpisz na pozostałe dni,jadłospis swietny,buziak dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniedziałek : śniadanie : 2jajka gotowane + 1 kawałek razowca posmarowany serkiem wiejskim , a na to ;) plaster pomidora II śniadanie : jabłko obiad : zupa z niedzieli tyle , że już bez mięsa ;) syci na krótki czas więc jakieś 2 godz po obiedzie trzeba juz coś przekąsić podwieczorek : 1/3 kostki chudego białego sera polane 3 łyżkami jogurtu malinowego i posypane płatkami owsianymi kolacja : 4plastry szynki drobiowej zawijane z sałatą albo kapusta pekińską + pomidor i ogórek świeży ;) pycha kanapki bez chleba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtorek sniadanie : jogurt naturalny bez cukru + otręby + płatki owsiane + pomarancza II sniadanie : kanapka z 2 kawałeków razowca z szynką , lisciem sałaty , ogórkiem obiad : kawałek kurczaka + duża porcja kapusty kiszonej poł na pół ze startą marchewką ;) skropione sokiem z cytryny i 1 lyżką oliwy kolacja : 2 wieksze zawijasy z sałaty , szynki i ogórka kiszonego do tego szklanka soku pomidorowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
środa śniadanie: 1kromka razowca z chudym białym serem + 2 łyżeczki dzemu niskosłodzonego obiad: "sałatka" z rzodkiewek , kapusty pekinskiej , fety light , pomidora + łyżka oliwy + troche gotowanej piersi z kurczaka podwieczorek : kilka orzechów ;) kolacja : 1kromka razowca z serkiem wiejskim wymieszanym z papryką + kilka rzodkiewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jadlospis na tydzień , pewnie ulegnie pewnym zmianom ;) może ktos jeszcze wypowie sie na temat tego co przygotowałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiłas to super
menu bardzo dobre,smiało ukladaj i wklejaj na nastepne dni,a my bedziemy korygowac.Na razie wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×