Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kartinnaa

czy dziecko może spać w nosidełku/leżaczku??

Polecane posty

Gość kartinnaa

Nasze dziecko śpi tylko w nosidełku nie wiem jak to się dzieje ale tylko tam usypia i śpi dłuższy czas. Wielka ulga dla mnie bo inaczej śpi na rękach bo po odłożeniu się budzi. Dodam, że ma ponad 1,5 miesiąca. Zastanawiam się nad zakupem leżaczka bo chyba ma zdrowszą pozycje dla dziecka niż nosidełko samochodowe (jest bardziej na leżąco) Tylko czy nie zaszkodzi to dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartinnaa
No tak ale dlaczego przeciw? To własnie temu chyba służy, żeby mieć czas na zrobienie czegoś wokół siebie w domu, ja na przykład mam taką małą terrotystkę - cycek i cycek cały dzień, śpi w nocy ;) w nosidełku chętnie posiedzi ale nie chce obciążać tak długo kręgosłupa w tej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest pozycja korzystna dla matki ale zdecydowanie niekorzystna dla dziecka i jego kręgosłupa. to już wdwojga złego lepiej, żeby usypiało w wózku, przynajmniej lezy na płasko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartinnaa
Więc leżaczek też odpada? :( sęk w tym że wózek i łóżeczko nie spełniają swoich funkcji :( mała po odłożeniu od razu się budzi, nie ważne czy nosiłam ją15 minut czy godzine na rękach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu sie mylicie- moj syn miał duże napięcie mięśniowe rehabilitantka sama kazała trzymać go w nosidełku lub czym w rodzaju leżaczka bądź hamaczka bo taka pozycja jest o wiele bardziej wskazana niz leżenie na płaksko- i jakie obciążenie kręgosłupa? wystarczy pod spód coś podłożyć by calość była bardziej płynna- i nie pozwalała kręgosłupowi siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartinnaa
Ike a jaki masz leżaczek, możesz mi coś polecić, na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ike, ale nie kaźe dziecko ma wzmożone napięcie mięśniowe, zapytaj jakiegokolwiek fizjoterapeutę, czy wskazane jest, aby dziecko spało w leżaczku... Tobie kazała - ok, ale na pewno NIE JEST TO WSKAZANE.. Pozdrawiam w razie czego zapytajcie na tym forum, odpowiada fizjoterapeuta: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=1017 (jakz zwykle trzeba spację zlikwidować, bo to link gazetowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam akurat fisher price do 18 kilo- ale w nim musiałam w zagłębieniu podkładać mieki ręczniczek bo był za głęboki- ale jest wiele leżaczków bardziej leżakowych - szukaj takiego który najbardziej będzie przypominał hamak i bedzie w miare płytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz brunetka- mi osoba doświadczona powiedziała że dla dzieci takie pozycje są oki- i ja się stosuje- ale jak zawsze jest wiele szkół na ten temat- mocno się od siebie różniących pogladami- nie neguje innych - a każda mama i tak robi co jej podpowiada sumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TataWWK
Jestem ojcem 3miesiecznego synka. Ja już na pierwszej wizycie u lekarza podpytywałem się co i jak do leżaczków, nosidełek oraz zasypiania dziecka nie tylko w swoim łóżeczku, nawet gdy położna nas odwiedzała to również i z nią rozmawiałem o tym by mieć wgląd opinii od kilku osób które nie jedno dziecko miało pod swoją opieką. także jeśli chodzi o leżaczek to dziecko może przesypiać maksymalnie raz dziennie nie przenosząc go do łóżeczka. Moj synek gdy przyśnie na leżaczku to najpierw szykuje mu łóżeczko czyli, poprawiam poduszke, poprawiam materac by miał wygodnie i dopiero wtedy po woli wyciągam go z leżaczka, trzymając na rękach delikanie kołysze by przysnął bardziej i dopiero odkładam go do łóżeczka i tak potrafi nam spać o 1,5h nawet do 4h zależy jak długo się z nim bawimy :) oczywiście co najważniejsze dopóki dziecko nie zacznie samoczynnie siadać to najlepiej podkładać kocyk na całej długości pod plecy dziecka dla usztywnienia kręgosłupa :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMloda39
Moja spala e leżaczku bujaczku. Włączyłam wibracje i usypiala ale to jak miała około 6 miesiącu. Wcześniej usypiala przy piersi i spala ba łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×