Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nie wymadrzam sie anie nie narzucam ,ale wydaje mi sie ze wiele z was powinno poznac prawde na temat tzw.chodzikow ,moj szwagier jest ginekologiem nie byle jakim (doktor nauk medycznych ,udziela wyklady za granica) przy ostatniej wizycie oznajmil nam ze najwieksza glupota i szkoda dla dziecka jakim wyrzadzaja rodzice swoim dzieciom jest kupna chodzika ,poniewaz stawy dziecka staja sie oslabione,pokrzywione,bioderka dostaja ze tak powiem w kosc ,chcialam tylko was ostrzec ,zrobicie i tak jak bedziecie chcialy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzikom...
...zdecydowane NIE! popieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo chodzika trzeba umiec używać obejrzyj w stopce zdjęcie mojej córki, która jeździła w chodziku ;) I miejsce w ogólnopolskich zawodach jest pokrzywiona? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allegrowiczka pełną gębą
Oczywiście rafinka.....to może wytłumacz nam jak "trzeba umieć" uzywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny topic
nowa napisz jeszcze jakieś mądre rady,chętnie poczytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzika uzywa się tylko
wtedy , kiedy dziecko potrafi juz samodzielnie stac i zaczyna stawiac pierwsze kroki niestety niektore mamy wsadzaja dziecko do chodzika wtedy kiedy dziecko nawet jeszcze dobrze nie siedzi, wtedy oczywiscie wyrzadza się dziecku krzywdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ bardzo proszę :) 1. wsadzać do chodzika dziecko, które umie już samodzielnie stanąć - oznacza to, że kontrola nad mięśniami zeszła do samych stóp i dziecko potrafi używać nóg do stania 2. siedzenie chodzika powinno być ustawione w wysokości PONIŻEJ kroku dziecka, które stoi. Jeżeli będzie ustawione za wysoko, dziecko zacznie chodzić na palcach, bo nie będzie mogło postawić całych stóp na podłodze i zacznie mieć tendencję do przekrzywiania się na boki. W chodziku dziecko powinno chodzić samodzielnie, a nie wisieć a chodzik ma tylko za zadanie ochronić je przed upadkiem 3. czas, który dziecko spędza w chodziku to maksymalnie 2-3 razy dziennie po 15 minut. Zresztą dłużej i tak nie wytrzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro jest ginekologiem to nie powinien wypowiadać się w kwestiach pediatrii każda normalna matka wie KIEDY i JAK używać chodzików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drnmed byscie zyly wniewiedzy baby ze wsi o jestecie i tyle ,do lopaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula81
nowa346ale z ciebie wiesniara sama do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ciesz się że ty wiesz :D lekarze nie sa dla mnie wyrocznią od roku 1992, kiedy besztali mnie za używanie dla dziecka paracetamolu u nas wtedy zupełnie nieznanego. Twierdzili, że to trucizna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
służy generalnie dzieciom, które rwą się do pozycji pionowej i nie mogą wytrzymać jak kilka minut pojeżdżą to zaspokaja ich pęd do chodzenia i potem już sobie grzecznie raczkują przynajmniej u mojej córki tak było bo synek wcale nie chciał w chodziku chodzić - więc nie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo swego czasu Paracetamol, o ile się nie mylę, był w ogóle w Polsce zakazany ze względu na skutki uboczne. A potem powoli się z nim oswajali. Potężny rynek specyfików "polepszających komfort życia" ma ogromny wpływ na to, co wolno a co nie. Ciekawa jestem kto, gdzie i komu posmarował ;) Bo dziwnym trafem Paracetamol został zaakceptowany wówczas, gdy zaczęły się u nas szarogęsić bogate, zachodnie koncerny. W sumie to warto byłoby się tym paracetamolem jakoś głębiej zainteresować. Czasu mi brakuje by te wszystkie publikacje przeglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakos takoś
moje dziecko siedziało w chodziku,żebym ja mogła cokolwiek zrobic,niestety.Potem był etap raczkowania a nastepnie "wskoczył" na dwie nogi (10 mies). Nie bardzo rozumie te zakazy dot.chodzików,czy ktos może podac mi przykład dziecka skrzywdzonego przez chodzik? powaznie pytam bo ja znam tylko opisy z książek,czyli przemyslenia wybitnych pediatrów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ameryki nie odkryłas, o tym że chodziki są nie wskazane dla dzieci było wiadomo juz dawno temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka na każdej wizycie zapisuje Viburcol...na katar, na "po szczepionce", na ..wszystko...pyta..."płacze niekiedy?" ja mówię "ale rzadko" a on "to proszę viburcol..." oczywiście wypisuje mi dawkowanie na notesiku ze znaczkiem viburcol, długopisem ze znaczekiem viburcol :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
dziecko które jeszcze nie umie dobrze stac a tym bardziej chodzic nie nauczy się tego robic w chodziku to nie służy do nauki chodzenia ale do bezpiecznego poruszania sie dziecka bo dziecko zamiast biegac siada w chodziku i odpychajac się nózkami porusza się w nim, z lenistwa poźniej nie chce samo chodzic bo woli siedziec i sie odpychac wiec nowa ma troche racji CHODZIKI NIE DLA MALUSZKÓW KTÓRE JESZCZE NIE CHODZĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
buaha dr n med czyli lekarz ginekolog a z biodrami sie chodzi nie do pediatry a do chiurga badz ortopedy zadna mi filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
zgadzam sie z Rafinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
cytuje drnmed byscie zyly wniewiedzy baby ze wsi o jestecie i tyle ,do lopaty co to za tekst? nowa tobie do nauk to daleko chyba jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chińszczyzna jest be
z małymi dziećmi chodzi się do pediatry i ten kieruje EWENTUALNIE dalej a ty nowa jesteś tak tępa jak nikt tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×