Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młody tatuś

Dwulatka psotka

Polecane posty

Gość młody tatuś

Moja córeczka ma dwa latka (5 marca) i bryka niesamowicie. Właściwie nie ma z nia większych problemów, poza tym, że nie za bardzo pozwala mi odejść na krok. Jest urokliwa i czarująca. Mówi płynnie i ma bardzo bogate słownictwo. Jest małym cwaniakiem i umie być złośliwa ("Ciągle tylko te klocki, sam jesteś klocek!"). Od października wychowuje ją sam. Pomagają mi moi rodzice - mają córkę w jej wieku (a wlaściwie, moja Asia jest o miesiąc tarsza od mojej siostry ;) ). Poczytalem trochę tematów o dwulatkach ale jedyny ciekawy obumarł rok temu. Co dwulatki powinny a czego nie powinny robić? Szczerze mówiąc opcje mojego dziecka ciągle mnie zaskakują. Napady złości są rzadkie ale wstrząsające zarówno dla mnie jak i dla Asi. Czy dwulatka powinna dostawać smoczek? Wózek? Pieluchę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatusiu - wszystko zalezy od potrzeb Twojego dziecka. Ale np możesz na takie krótkie spacery brać ją bez wózka tak aby mogła sie przyzwyczajac a potem coraz to bardziej odległe trasy itd. Co do pieluchy to moje zdanie w tej kwesti jest stanowcze i mój synek nie widział pampersa od 14 miesiąca - praca z nocnikiem zajęła mi sporo czasu i w pewnym momencie bardzo sie zniechęciłam ale ktoregos dnia mó mały powiedział ze chce siku i okazał na nocnik i tak juz zostało. Oczywiście na noc dawałam mu pieluszke ale przed snem jeszcze sikał do nocnika i zaraz po przebudzeniu tez - moze kup taki grający to bedzie nim bardziej zainteresowana:) Co do smoczka to mozesz jej dawac jeli ona tego chce ale np tylko do spania tak aby w dzien z nim nie chodziła wytłumacz jej ze smoczki są dla malenkich dzieci. Ja pokazywałam małemy zdjecia w gazetach z niemowlakami i smoczkami a potem wieksze dzieci bez smoczków i tez juz od jakiegos 1,5 roku nie ma smoczka w domu:) Fajnie ze malutka jest taka wesoła i ze wszystko Ci się układa, napewno bedziesz bardzo dobrym tatusiem:) Wiesz mi dużo pomogła ksiązka Super Niani i te programy w tv stosowałam praktycznie karzdą jej metode jesli tego sytuacja wymagała i uważam ze odniosłam sukces:P Mały mnie słucha niczego nie wymusza a za swoje przewinienia ponosi konsekwencje. Pozdrawiam i Trzymam kciuki:):):):)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody tatuś
Asia juz nie spi w pampersie, ale zastanawiam się czy to nie było za szybko. Smoczki też mamy tylko na specjalne okazje i duze smutki. Unikamy grających przedmiotów bo hałasują, a potrzebuję się uczyć i pracować bez syntetycznych dźwięków. Gramy za to na różnych instrumentach (ja gram - Aska słucha) i śpiewamy stare dobre piosenki fasolek. Dziękuję za rady. A może ktoś wie, co taki bąk powinien umieć? Dostałem ją zupełnie bez żadnej instrukcji obsługi! Może kobietom to łatwiej wychodzi, bo one po prostu wiedzą co się takim dzieciom robi. Wychowuję ją sam i ciężko mi zachować proporcje pomiędzy wychowaniem a partnerstwem. Nie chciałbym zrobić jej krzywdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mama Ci nie podpowiada?przecież Cię wychowała i ma teraz znowu małe dziecko w takim samym wieku jak Twoja córka więc może ją popytaj? :) Ciesz się że już tak płynnie mówi, funkcjonuje bez pampersa. Staraj sie nie dawać w ogóle smoczka i ciesz się z szczęśliwego ojcostwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody tatuś
nie podoba mi się sposób wychowywania dzieci jaki praktykuje moja mama :D Zuza jest demonem :D chodząca zbrojownia maniakalnie wysypuje mąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody tatuś
Nie no Asia tak brzydko do nikogo nie mówi. ;) Ale numerantka jest przednia. :P Hoduje kwiatki. Teraz już kładzie spać swoje misie i lalki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×