Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tunia-staraczka

HSG - więcej o badaniu

Polecane posty

Gość Tunia-staraczka

Witam Mam ogromną prośbę....czy któraś z Was miała HSG i mogłaby mi opisać jak przebiega to badanie? Wiem, ze to badanie drożności jajników jajowodówi td, za pomocą kontrastu i zdjęc rtg, ale chcialabym znać tę techniczna strone. Ginka powiedziała mi, że badanie nie jest przyjemne i jest bolesne, dlatego podaje się silne leki p.bólowe. Ale mam pytania innego typu...jak to badanie wyglada? Wprowadza się cewnik do srodka, przez który podaje się kontrast tak? Co potem z tym kontrastem? Czy on wyplywa? Czy trzeba zaopatrzyc się w jakies wkładki, podpaski? Co zalożyć do tego badania? Jakąś dłuższą koszulkę np. do kolan? Wiem, że nie wypuszcza mnie z oddziału zanim nie przejdzie dzialane leków i nie poczuje się dobrze. W razie bólu zostaje zatrzymana na obserwacje....powiedzcie proszę jak było u Was...jakies szczegóły o których lekarze nie mówia.... Z góry dziękuje..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hinka przez samo h
a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadając na pytania po kolei: 1) Cewnik wprowadzają do szyjki macicy i robią zdjecia rtg : po czesciowym podaniu kontrastu i zarysiowaniu obrazu macicy i jajowodów na ekranie; potem po podaniu reszty kontrastu drugie i w pionie trzecie, widzą czy spływa kontrast swobodnie z drugiej strony czy sie cofa. 2) Kontrast wypływa drogą naturalną (ja dostałą ligninę, ale miej podpaski swoje - wygodniejsze, mozna po badaniu plamic kilka ndi nawet). 3) CO do ubioru zadzwon tam gdzie masz miec badanie, rózne sa wymogi w róznych szpitalach/klinikach. Ja mialam pizamke, szlafrok swoje z domu. NIe ukrywam, bolalo, ale u mnie w gre weszło udrożnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tunia-staraczka
Dziękuję Zabajona... Nie wiem, czy u mnie też się udrożnią przewody ale mam HSG zalecone pod kątem mięśniaka, tzn, czy przypadkiem nie uciska jajowodu. Ginka ostrzegała że mimo podania silnych, wrecz narkotycznycg leków p.bólowych może bardzo bolec. Jeśli nie wytrzymam - przerwie badanie. Boję się....ale dam radę... dziękuję raz jeszcze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szwagierka miala to pod znieczuleniem calkowitym, lezala 3 dni w szpitalu i zniosla to bardzo ok okazalo sie ze ma drozne jajowowdy ma 2 dziurki, w pepku i po lewej stronie bardzo nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hinka przez samo h
evi, to raczej byla laparoskopia a nie hsg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to byla laparoskopia - teraz juz sie doinformowalam ale nie wiem jaka jest roznica , bo nazwa inna a robia to samo ona miala tylko sprawdzana droznosc jajowowdow, miala wprowadzany kontast i tyle ale wszystko pod narkoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×