Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiak*

Witamina D3

Polecane posty

Witam wszystkie mamusie 🌻 Chciałam Was prosić, abyście napisały ile kropel dajecie swoim dzieciom witaminy D3 i czy zmiejszacie dawke kiedy np jest ładna pogoda i można dziecko wystawić na pare minut kąpieli słonecznej??? Czytałam że wystarczy 15 minut przebywania na pełnym słońcu, aby dzienne zapotrzebowanie na witamine D3 zaspokoić. Co Wy o tym myślicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wciaz daje 1 krople - we wtorek ide do lekarza, zobaczymy co powie, ale racje w koncu mamy juz słonce i naturalną witaminke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja daje 2 krople, moja córka ma 9 miesięcy ;) lepiej dowiedzieć sie od pediatry mi zalecała wlaśnie 2 a nawet 3 krople .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dawałam 2 krople a teraz zwiększyłam do 3, córcia ma 5 miesiące i tydzien, powoli zaczyna siadac , niedługo raczkować i nie chce zeby była krzywa, a z ta pogodą to różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie daje. teraz jest łądnie i slonecznie a mala już duza wiec przestalam podawac, oczywiscie po konsultacji z lekarką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani jesli mi wiadomo wit D3 podaje sie do ukończenia roku życia, a z twoich opisów wynika ze twoje dziecko nie ma jeszcze roku, no i o jakim słońcu ty mówisz jak w środkowej Polsce w zeszłym tyg padał śnieg a dzis deszesz... a tak poza tym spodziewasz się kolejnego maluszka??? jesli tak to gratuluje i podziwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basienka moja mala za tydzien bedzie miałą roczek skonczony a nie podaje jej d3 od 2 tygodni :) nie wiem jak u was ale u nas- malopolska, od kilku dni pogoda jest naprawde sliczna i słoneczna :) Dzis moze cos sie chmurzy ale tak to bylo slicznie dziekuje za gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podaję 2 kropelki wciąż od urodzenia...konsultowałam to z lekarzem i powiedział, że póki co podawać dwie, szczególnie przy karmieniu piersią...słoneczko jest owszem, nawet przez chmurki, ale też nie zawsze...a zwiększanie do 3 kropel to chyba za dużo moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam zalecenie na dwie krople dziennie, a nawet trzy ale to jak mi sie nakapie :) a co do slonca, to dzis u mnie deszzc ale ostatnie dni byly piekne, na tyle ze moj synek spalil sobie twarzyczke od slonca i mus kora zlazi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×