Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla mamaa

jak to jest z tymi wadami genetycznymi???

Polecane posty

Gość przyszla mamaa

mieeszkam za granica i tutaj nie wykonuje sie badan prenetalnych a jezeli nawet sa to pewnie koszamrnie drogie. Jestem w ciazy i zastanawiam sie czy np jezeli maluszek ma zespól downa to badanie krwi moze wykazac ze cos jest nie tak lub cos widac na usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamietam jak koleżanka była w ciąży to usg może wykazać zespół downa. lekarz przy usg robi obliczenia i na tej podstawie stwierdza czy się coś tam zrosło, nie pamiętam co to było, o! cewa nerwowa. jak coś z tą cewą nie tak to jest podejrzenie o zespół downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mamaa
własnie slyszalam kiedys ze w badaniu krwi mozna zobaczyc ze cos sie do konca nie zgadza ale juz nie pamietam gdzie o tym czytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zwykłym badaniu raczej nic się nie wykryje. Są np testy potrójne i poczwórne i one wykrywają wady. Są pewnie i inne, ale takie zwykłe badanie raczej nic nie pokaże. Na usg też są widoczne wady, przynajmniej część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie12365488
przyszla mama a gdzie mieszkasz,ze takich badan nie wykonuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam zwykle badanie usg w koncowce 13 tygodnia na b dobrym sprzecie u dobrego specjalisty i wykluczul mi zespol downa na podstawie grubosci karku i wady mozgu sprawdzil tez czy dziecko ma zoladek itp ale taki bardziej szczegolowy wynik napewno pokaze test potrojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem z doswiadczenia
nie wiem jak jest za granica, ale w polsce niestety wiem to z wlasnego doswiadczenia, nawet jesli podczas zwyklego badania usg lekarz zauwazy, ze z dzieckiem jest cos nie tak, to wiekszosc lekarzy milczy i nie informuje pacjentek o tym fakcie, albo mowi tuz przed samym porodem... dlatego mam dobra rade: jesli podczas kazdych pomiarow malucha, jego wymiary odbiegaja od normy i lekarz bedzie wam wciskac kity, ze to wina złego przylozenia glowicy czy kiepskim sprzetem to udajcie sie na ponowne badnie do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadne badanie nieinwazyjne nie stwierdzi czy dziecko ma wadę genetyczną albo wrodzoną. . USG i testy z krwi stwierdzają tylko prawdopodobieństwo istnienia takowej wady a nie przesądzają oj ej istnieniu lub nie. Znam kobiety które miały tragiczne wyniki z testu potrójnego a na usg fałd karkowy dochodził do 5 mm a dzieci rodziły się zdrowe, znam i taką u któej nawet testy z krwi wyliczyły nikłe prawdopodobieństwo wady a dziecko urodziło się z ZDowna, ale w jej przypadku nawet lekarze od razu tego nie rozpoznali i konieczne były dodatkowe badania genetyczne żeby to potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×