Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wypowiedzenie

Od kiedy biegnie wypowiedzenie jak złożę jutro?

Polecane posty

Gość wypowiedzenie

Witam. mam pytanko-jestem na okresie próbnym, ponieważ praca nie spełnia moich oczekiwań, chce złożyć wypowiedzenie z pracy z zachowanie 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia. Jak złoże je jutro to od kiedy ono "płynie"? Czy weekendy się wliczają? No i czy bedac na okresie próbnym i zwalniajac się, przysługują mi 2 dni wolne na szukanie pracy? Bede wdzieczna za odpowiedzi-bardzo dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klik klik
Z tego, co mi wiadomo, to wypowiedzenie umowy o pracę zaczyna się liczyć od 1-wszego dnia następnego miesiąca po złożeniu. Czyli np. niezależnie od tego, czy złożysz 3.04 czy 30.04 zaczyna się liczyć od 1.05. Nie wiem tylko, czy przy umowie na okres próbny tez ta zasada obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicccccciiiaara
to wyzej nieprawda wypowiedzenie konczy sie zawsze w sobote po 2 tyg czyli jak złozysz jutro to do 19 pracujesz :) jak złozysz w poniedziałek to do 26pracujesz :) Proponuje zlozyc dzis lub jutro najpozniej :) a w umowie masz mozliwosc jej rozwiazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klik klik
U mnie liczyło się od 1. następnego miesiąca, no ale ja miałam umowę na czas nieokreślony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IUSTKA27
Umowa na okres próbny może być zgodnie z art. 32 k.p. wypowiedziana w każdym czasie przez każdą ze stron. Art. 34 k.p. mówi, iż: Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące. Dni robocze w których mowa w ust. 1 to wszystkie dni, łącznie z dniami dodatkowo wolnymi od pracy. Okres wypowiedzenia trzydniowy kończy się z upływem ostatniego dnia, z tym że przy jego obliczaniu nie uwzględnia się dnia, w którym złożono wypowiedzenie. Natomiast okres wypowiedzenia 1 lub dwutygodniowy musi kończyć się w sobotę. Jednak także do tych okresów trzeba zastosować regułę, w myśl której przy obliczaniu terminu końcowego okresu wypowiedzenia nie uwzględnia się dnia, w którym złożono skutecznie oświadczenie woli o wypowiedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IUSTKA27
Jeśli Ty sie zwalniasz nie przysługuja dni wollne na szukanie pracy Okres wypowiedzenia jest to czas, jaki musi upłynąć od złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy do jej rozwiązania (jako następstwo tego oświadczenia). Okres wypowiedzenia liczony w tygodniach kończy się zawsze w sobotę. Okres wypowiedzenia liczony w miesiącach kończy się w ostatnim dniu miesiąca. Natomiast termin wypowiedzenia to dzień w którym powinien kończyć się okres wypowiedzenia. W tym dniu następuje zwolnienie pracownika z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×