Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luelle

jaka to zupa????

Polecane posty

Co to jest za zupa, którą je się bardzo często w wielkanoc, z biała kiełbasą i jajkiem? Żurek? Czy barszcz biały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość subtelna róznica...
....między żurkiem, a barszczem białym polega na tym, że żurek jest na bazie mąki żytniej, a barszcz biały na bazie mąki pszennej. obie zupki mają podobny smak i obie wcina się na wielkanoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
żurek jest lepszy od barszczu, ja kupuję zawsze gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A na wielkanoc podaje się żurek z jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie chrzanowa itez z kielbasa i jajkiem... a dokladniej-gotuja 2 cwiartki z kurczaka i kielbase z zielem angielskim i lisciem laurowym.miesko sciagam pozniej z kosci kroje drobno biala rowniez i dodaje ugotowane pokrojone jaja na twardo...duuuuzo jaj i duuuzo chrzanu ze sloiczka i doprawiam...pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zurki srurki..z torebki jebne
Jak mawiala Doda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak macie okazje i widzicie to cudo w sklepie (ja mialam szczescie tylko raz w zyciu), to polecam kupic zur w sloiku (ale nie butelce, te z butelki sa jakies inne i dziwne), ktory wyglada jak ohydne szare bloto (te w butelkach sa ladne i biale ;) ). taki zaczyn na zur (jak nic zytni, bo szary) rozciencza sie z 3 sloikami wody, no i trzeba samemu doprawic, ale ma swietny smak, niemal jak chleb, niezapomniany :) oczywiscie mozna samemu robic z maki, ale to juz inna historia ... ostatnio kupilam kilka zurkow w torebce i niestety sa niezbyt dobre, nie liczylam na prawdziwy zurkowy smak, ale sa gorsze niz jeszcze kilka lat temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzanową
jem na święta Wielkiej Nocy. Mniam, już nie mogę się doczekać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×