Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zdecydowana na 100

Tabletki antykoncepcyjne w mlodym wieku. Szkodliwe zdrowiu??

Polecane posty

Gość Paulaa0087
co to znaczy estrogenozależny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa0087
wiem ze moja prabacia miala raka. A moj dziadek ma gozy na mozgu ale nie jakies rakowe(nie wiem jak to sie mowi) Ja bardzo czesto badam swoje piersi u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa0087
a na raka szyjki macicy jestem zaszczepiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy, że pod wpływem wzrostu hormonu estrogenu w organiźmie gwałtownie się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Teraz nie wiem co o tym myslec:( Wziasc te tabletki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Njlepiej porozmawiaj z ginekologiem.Tabsy to nie jedyna antykoncepcja sa jeszcze plastry zastrzyki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to zmieni? We wszystkim są hormony. Ginekolodzy nie mówią o zagrożeniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w Twoim wieku też myślalam o antykoncepcji -tabletkach ale one są szkodliwe dla dziewczyn w młodym wieku..naprawde nie warto!!! jeśli bedziesz miała 30stkę to wtedy bierz.....Gin nie zaleca brania tabsów tylko jak już co to patentex...Po co masz niszczyć żoładek zaburzenia hormonalne jak wszystko masz w normie...Nie powiem Ci żebyś poczekała z sexem bo sama w Twoim wieku zaczęłam :P Ale jakoś mam te 19lat i żyje jakoś narazie bez ciązy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Ja juz bralam kiedys tabletki na cere tak ok pol roku. Teraz odstawilam je. Skutkow ubocznych nie mialam a bralam jeanine. Teraz znowu chce je zaczac brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne jak mialam 16 lat, do gina po recepte poszlam z mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
ja mieszkam w niemczek wiec z mama chodzic nie musze. Ona wie ze chodze do gina ale nie wie po co... Nie wiem jak jej to powiedziec. Ona zawsze mowila ze jak bede miala 18 to wtedy bede mogla zaczac wspolzycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka - to wg.ciebie jak nalezy sie zabezpieczac przed niechciana ciaza skoro kazde zabezpieczenie niesie ze soba jakies ryzyko?:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa0087
moze kondomy??? Ale ona tak bardzo pewne nie sa. Chwila nieuwagi i mam maluszka jak nic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam 10 lat tabletki i mam córkę ;) więc ten problem masz z głowy ;) co do ewentualnych powikłań ze szczepieniem - nie wiem :O co do wyrywalności nowotworów u kobiet bioracych tab. faktycznie jest większy odsetek- ale wynika to z tego, ze taka kobieta chodzi do gina i się bada, a nie modli przed figurką o cud :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa0087
Czyli jak bede chodzila do gin. to jest mniejsza szansa na jakies choroby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celi >>> przestań pieprzyć farmazony dwie mołode osoby, które znam mają raka przez tabletki to słowa onkolloga teraz młode dziewczyny się badaja czy biorą tabletki czy nie borą tylko że żaden ginekolog nie powie o oczywistym ryzyku natomiast każdy onkolog ci powie, że jeśli masz predyspozycje do nowotworów, to tabletkami możesz sobie raka wspaniale przyspieszyć wiesz, że jeśli chorowałaś na raka to już nigdy nie możesz używać leków hormonalnych na przykład? Jeżeli chorujesz w wieku no.40 lat, to zapomnij o kuracji hormonalnej przy menopauzie, bo przerzuty masz murowane. jak ktoś chce ryzykować jego sprawa ale jak widzisz dziewczynę, która ma 25 lat, nie ma już piersi i ma zalecenie usunięcia drugiej piersi, jeszcze zdrowej i jajników, która nie wie ile jeszcze pożyje a ma 2-letnie dziecko, a takich dziewczyn jest dużo, naprawdę nikt znas nie wie jakie ma predyspozycje genetyczne bo nikt z nas tego nie bada jej matka też ma ten wadliwy gen, urodziła 2 dzieci i nie zachorowała ale nigdy w życiu nie brała tabletek przebadały się wszystkjie cała rodzina jest tym dotknięta róbcie jak chcecie, ale ja się ostatnio nałaziłam po onkologicznym szpitalu i napatrzałam na młode laski bez cycków wolę być w niechcianej ciąży manthodea, na litość, jest tyle różnych środków, ja się bzykam 20 lat i miałam dzieci tylko wtedy, kiedy sama chciałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przeczytalam wszystkiego wiec przepraszam jesli kogos powtorze. Ja zaczelam brac tabletki w wieku 15 lat, glownie przez nieregularne miesiaczki. Przestalam rok temu (mam 22 lata) po odstawieniu zaszlam po miesiacu w ciaze, za miesiac rodze. jedyny problem z zajsciem w ciaze mozesz miec jesli masz zle dobrane tabsy, dlatego najlepiej zrobic sobie badanie na poziom hormonow kosztuje ok 100zl i wtedy dobiora ci idealnie, wiec nie bedzie zadnych mdlosci, czy tycia. Ja mialam robione, pobiora ci krew i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka- na litosc nie irytuj sie kobieto:)Tabletki nie bo rak.Olastry nie bo nadwaga.Zastrzyk nie bo nie wiadomo jak organizm to zniesie.Spiralka nie bo nie mozna jak chce sie miec dzieci w przyszlosci.Gumka nie bo peka.Wiec w jaki sposob ma sie zabezpieczac mloda kobieta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za wcześnie na pewno nie jest. To zależy od organizmu, a nie od wieku. Jeżeli los postanowił, że będziesz miała raka, to niebranie tabletek anty cię przed nim nie uchroni. Co do ewentualnej ciąży- ja tabletki brałam przez 10 lat i w ciążę zaszłam przy pierwszym cyklu starań. Zacznij brać tabletki i sama zobaczysz jak się po nich będziesz czuła. Jeżeli nie będą Ci służyły, to lekarz zmieni je na inne, a jeżeli nawet to nie pomoże, to będziesz musiała pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji. Ja na szczęście mogę brać tabletki anty i nigdy nie miałam z ich powodu żadnych problemów zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betix
ja stosowalam gumki i nie wpadLam . ale bylam trocha starsza .a jak nie chcesz zaliczyc wpadki w gumce to nich twoj chlopak poczuje ze dochodzi to niecz wyjdzie z ciebie . i wszystko bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa0087
Ja tam wole byc w 100% zabezpieczona. A te tabletki juz kiedyc bralam i nie bylo zadnych skotkow ubocznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa0087
Radze Ci wez tabletki:P Lepiej wziasc a nie potem plakac czy jestes w ciazy tak jak ja teraz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×