Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zdecydowana na 100

Tabletki antykoncepcyjne w mlodym wieku. Szkodliwe zdrowiu??

Polecane posty

Gość Zdecydowana na 100

Hej! Za 5 tyg bede miala 17 lat:D:D:D Chodze z moim chlopakiem dosc dlugo i zdecydowalismysie na wspolzycie. Uwazam ze kondomy nie zabezpieczaja kobiety w 100% no i tzeba przerwac gre wstepna zeby go nalozyc:/ wiec poszlam do ginekologa i on mi przepisal tabletki antykoncepcyjne. Chce je zaczac brac ale sie boje ze jestem na to za mloda. Slyszalam ze jak sie je za wczesnie bierze to potem moge byc bezplodna albo cos w tym rodzaju. To ze chce byc w 100% zabezpieczona:D Posanowilam ze bede brala dodatkowo patentex oval. Slyszalam ze rowiniez sa dobre:) Boje sie tylko ze moge dostac jakiegos zapalenia.. Co myslicie na ten temat. Czy branie tabletet w wieku 17 lat to za wczesny wiek?? Dziekuje z gory za Wasze odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Bardzo prosze o odpowiedzi bo za niecale 2 dini mam dostac okres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! za 3 tg moja corka bedzie miala roczek:D:D:D :P:P Ja rozumiem ze masz 17 lat, jestes zdecydowana na wspolzycie i chodzisz dosc dlugo ze swoim chlopakiem:P:P ale czy nie sadzisz ze pomylilas dzialy?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwq3r24r 4 5
uuaah, do nauki sie wez a nie pieprzyc sie chce. potem wyrosna ci wąsy i zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Ja sie grzecznie pytam a tu takie wulgarne odpowiedzi dajecie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwq3r24r 4 5
nie wulgarne tylko szczere i z7yciowe. po co Ci to? masz dopiero 17 lat, poczkej chociaz rok, poltorej. a wtedy w razie wpadki nie zlamiesz sobie zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uważam, że nie za wcześnie. :) ja zaczęłam brać mając 18 lat, a mam 2 prześlicznych (niegrzecznych :P ) synków (7 lat i 1rok 7 m-cy) to że chcesz brać pigułki tylko świadczy o Twojej dojrzałości 🌻 jeśli będziesz brała regularnie, nie masz powodów by używać patentex (będzie się z Ciebie potem lało :O ) pozdrawiam i miłych wspomnień z pierwszego razu :P PS. Dla pewności zajrzyj na dział Antykoncepcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Ja powiedzialam ze chce z chlopakiem wzpolzyc a nie pieprzyc:/ To wyrazenie jest wulgarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwq - sorry ale pomijajac to ze dziewczynka nie umie dopasowac dzialu do tematu to uwazam ze jest rozsadna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Do Ewiczek: A jak przestalas brac tabletki to nie mialas problemu z zajsciem w ciaze?? Duzo o tym slyszalam. A ile bralas tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obu chłopców "zrobiłam" ;) po odstawieniu 2-2,5 m-ca :D moja szwagierka już w drugim cyklu po odstawieniu zaszła moja kumpela zaszła w pierwszym cyklu itp. itd. więc nie ma powodów do obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Dziekuje za odpowiedz:D Slyszalam rowniez ze jest ryzyko ze dostanie sie raka piersi lub szyjki macicy. Ja za 4 mc przyjmuje 3 szczepiake na raka szyjki macicy. Myslicie ze nie bedzie powiklan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
no i chcialabym dodac ze bede brala JEANINE. Macie jakies doswiadczenie w tych tabletkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodaelektordarobilooda
szczepiąke:O naucz sie pisac a pozniej wez sie za dawanie dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowana czemu nie zalozysz tematu tam gdzie maja takie tematy swoje miejsce? jak chcesz porozmawiac z kobieta ktora posiada dzieci to proponuje sprobowac z wlasna matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie wy dziwne jestescie i okropne!:-o Gdyby dziewczyna napisala ze ma 17 lat i wpadla to bylby najazd na nia\"trzeba bylo sie zabezpieczac\"!poza tym pewnie polowa z was do oltarza szla jako dziewica w bialej sukni zwlaszcza ty dwq3r24r 4 5 haha:-o Ta mentalnosc polska jest dobijajaca:( Zdecydowana na 100 - bardzo dobrze ze przed rozpoczeciem wspolzycia pomyslalas o antykoncepcji to swiadczy o tym ze jestes dojrzala kobieta.To czy jest na to za wczesnie czy nie to juz zalezy od ciebie.Na pewno istnieje mozliwosc ze nie bedziesz mogla brac zadnych tabletek tak jak ja nie moge i wiele innych kobiet.Musisz pogadac z ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwq
jassne, nie bylam jeszcze przy oltarzu. mowie to wszystko z perspektywy nieco starszej od autorki topiku i wiem po niektorych moich kolezankach jak takie hidtorie sie koncza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Zaczne od tego ze nie mieszkam w polsce wiec to normalne ze moga mi sie literki pomylic. Zreszta nie mam polskiej klawiatury. Nie rozumiem Was jak mowicie cos w stylu "DAWANIE DUPY" albo "PIERDOLENIE". Z mama nie moge pogadac bo ona dla mnie czasu nie ma. i jeszcze jedno wybralam ten rozdzial bo tu sa dorosle kobiety co maja doswiadczenie i dzieci. Wiec mysle ze moglybyscie mi pomoc. A to ze zaczynam zycie seksualne nie znaczy ze jestem kur*a. Uwazam ze to dobrze jak mysle o tabletkach a nie jak inne dziewczyny mysla jak tu sie zabezpieczyc stosunkiem przerywanym i wpadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwq - tez jestem starsza od autorki ale to nie znaczy ze bede rzucac w nia blotem bo ma 17 lat i chce zaczac w ROZSADNY SPOSOB wspolzycie.Przeciez to juz kobieta za rok osiagnie pelnoletnosc.Nie wiedzialam ze zyjemy w az tak zacofanym kraju moherowych beretow.Najgorsze jest wlasnie to ze polowa panienek z"dobrych domow" "pieprzyly"sie od moze nawet 14rz.a na kafe udaja dziewice orleanskie bo wstaly lewa noga i musza komus dosrac:-o.Poza tym zycie mozna sobie zasrac w kazdym wieku ale to szczegol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowana na 100 - nie musisz sie w ogole tlumaczyc.Jestem pedagogiem pracuje z dzieciakami i mlodzieza.Niestety mialam 3 panny ktore w d...mialy tabsy i itp.zabezpieczenia.Powpadaly w wieku 16,17 lat i niestety tylko jedna z nich jest wzorem matki.Caly czas krzycze zeby do szkol obowiazkowo wprowadzic lekcje wychowania seksualnego ale kasy nie ma.Kasa za to jest na utrzymywanie DD i innych osrodkow dla dzieci.Niestety na tym dziale jak widzisz siedzi spora czesc gowniarzy ktorym sie wydaje ze jak dostali dowod osobisty to sa"dorosli"a jak nie maja konkretnych argumentow to cie wyzwa od k... dziwek itp. lub chwytaja sie za zle wstawiona literke.To przykre ale to tez swiadczy o ich "doroslosci" i poziomie:-o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdy je sie bierze
bez przerwy to sa szkodliwe mojej rowiesniczki 28 lat kolezanka zaczela lykac w wieku 17 lat i non stop nie wiem co to za lek jelopy jej tak pozwolili i nie wytlumaczyli ze to nie cukierki teraz dziewczyna ma 29 jest mezatka od dwoch lat i jak odstawila by zajsc w ciaze to trafila erka na szpital z powodu braku hormonow, lekarz zalecil jej powolne odstawianie 3 lata i dopiero wtedy ciaze wiec nie wesolo jest krotko mowiac wszystko jest dla ludzi ale z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
Nie rozumien dlaczego niektozy mysla ze jak zaczne zycie seksualne w wieku 17 lat to juz bede kur*a. Kocham mojego chlopaka i on mnie tez. Rozmawiamy czesto na temat sexu. On powiedzial ze na mnie bedzie tak dlugo czekal az bede gotowa. No i nadszedl ten czas kiedy chce rozpoczac wspolzycie. Ja mieszkam w niemczech srednia dziewczyn zaczyna wspolzycie w wieku 15 lat. Uwazam ze Polska sie jeszcze nie rozwinela na tyle poniewaz dziewczyny ktore przed malzenstwem zaczynaja wspolzycie to sa dla niektorych kur*y. Nie rozumiem takiego podejscia na zycie. Chce dodac ze niektore dziewczyna mialy juz stosunek a udawaja wielkkie dziewice tak jak powiedziala mantodea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantodea nie uwazam sie za zacofana - w zasadzie w ogole nie wyrazilam swojego zdania na temat interesujacy autorke czemu nie wypowiedzialam sie na temat? bo wkurwia mnie to ze wiele tematow ktore moglyby zostac w tym dziale jest usuwanych ze wzgledu na to ze nie pasuja do dzialu.. tego tematu nikt nie usunal:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy je sie bierze - co Ty za brednie piszesz?? w tej chwili medycyna jest na tyle rozwinieta ze tabletki mozna brac przez dlugie lata nie robiac innej niz 7 dniowa (co miesiac) przerwy boze edukacja ludzie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
U nas w szkole jest lekcja wychowania sexualnego wiec wiem duzo zeczy na ten temat. Uczymy sie np jak zakladac kondomy. Dostajemy je i musimy zalozyc na wibrator. Uwazam ze jest to przydatne prz tzw niechciana ciaza. A co do mojego tematu chcialabym powiedziec ze nie chce brac dlugo tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana na 100
a tak jak powiedzialam. Na innych forach nie ma doroslych kobiet ktore maja doswiadczenie. Z moja mama nie moge porozmawiac poniewaz zadko z nia rozmawiam i ona nie ma czasu na moje problemy a Wy jestescie juz matkami i mozecie mi doradzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowiedz się najpierw od mamy czy w waszej rodzinie nie było przypadków nowotworów o podłożu genetycznym w takim wypadku tabletek nie należy brać, gdyż jeśli jesteś nosicielką wadliwego genu, możesz zachorować moja kuzynka zachorowała na raka piersi po kilku latach brania tabletek, zaszła w ciążę i wtedy nowotwór się rozwinął rak nie lubi wahania hormonów szczególnie jeśli jest np. estrogenozależny ona ma 26 lat i już nie ma piersi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×