Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość troszke grubsza

do mam ktore przed zajsciem w ciaze byly juz puszyste...

Polecane posty

Gość troszke grubsza

czy to prawda, ze jak jest sie rubsza to ruchy dziecka sa slabiej wyczuwalne? bo mi tak gin powiedzial, ze bede czula je pozniej i bardzo delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie prawda bo ja czuje je wyraznie. Też pytalam o to lekarza ale on stwierdzil ze to nie ma nic do rzeczy bo czujesz rychy od wewnątz a nie zewnętrzną warstwą skóry i nieistotne co tam w środku miedzy dzieckiem a skórą jest :) poprostu nie bedziesz widziala takich uwypulen typu odcisnieta nóżka albo rączka itd... Moze dopiero w samej koncówce ciązy. a jesli czujesz slabe i nieregularne ruchy to sie nie martw. jeszcze staną sie silne i regularne :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszke grubsza
dzieki MaMani a Ty na koncu ciazy z Marysia widzialas np jej nozke wybijajaca sie przez brzuch czy nie? ja jestem 21 tydz ciazy i te ruchy to takie delikatniutkie kopniaczki...moze jak dziecko bedzie roslo to bedzie silniej, nie wiem ale lekarz mnie nastraszyl ze bedzie slabiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczki czy nóżki nie widzialam ale... moja mama w ciazy byla chuda jak patyk a takich cudeniek tez nie widziala wiec to nawet nie do konca od tego zalezy... za to pod sam kobiec pojawialy sie takie wypuklosci na brzuchu- glowka albo pupa :) takie jakby \"guzy\" i zaraz znikaly... i wogole duzo się dzialo. Bo moja mala się odwracala dopiero w 35 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak bylo wlasnie - dopiero po 20 tygodniu zaczelam czuc cos a'la pstryczki od strony wewnetrznej podbrzusza. Super uczucie - najpierw nie wiedzialam co to, ale potem wyszlo, ze to wlasnie kopniaczki byly. Takie prztyczki wlasnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pierwsze delikatne ruchy poczulam juz w 15 tyg ciazy, ale faktycznie jeszcze w 20 nie byly to kopniaki a takie uczucie jakby banki mydlane pekaly w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle ze to zalezy od naszej budowy i dzieciaczka aktywnosci. Ja zaszlam w ciaze z nadwaga,pierwsze ruchy poczulam w 17 tc a 25 tc pojawily sie te wypuklosci..czasem moj brzuch przybiera dziwne ksztalty, ale moja mala czesto sie kreci :) albo czuje jak sie pcha na lewa lub prawa strone i jest wiekszy z tej strony . Slyszalam tez teorie na temat polozenia lozyska, jak jest na przedniej scianie dziecko czuje sie pozniej. Moja siostra byla w dowch ciazach..synka mozna bylo za nozki lapac bo bylo widac jak kolanka wypycha, a coreczke trudno bylo wogole wyczuc z zewnatrz..a wage miala taka sama przy obydwoch dzieciach ( nie nadawage) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×