Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy da się

Z dzieckiem na wakacje za granice bez paszportu

Polecane posty

Gość czy da się
my chcieliśmy to zrobic po rozwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalatwialam nie raz \"mojemu\"dziecku z osrodka paszport.PISEMNA ZGODA OJCA JEST POTRZEBNA DO WYROBIENIA PASZPORTU!!!!!Wyjatki:gdy ojciec nie zyje- wtedy przedstawia sie akt zgonu i gdy ojciec jest POZBAWIONY WLADZY RODZICIELSKIEJ- orzeczenie sadu.Innej mozliwosci nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężka sprawa
Powiem Ci tak. W zeszłym roku córka znajomej (wówczas 15-letnia) pojechała z przeterminowanym paszportem właśnie do Włoch. Tylko na granicy Czechy-Austria sprawdzali paszporty, ale to i tak tylko do góry kazali podnieść. Jak dla mnie miała po prostu wyjątkowe szczęście, ale co się nerwów na każdej granicy ta mała najadła to jej. I drugi raz raczej tak nie pojedzie. I chcę napisać jeszcze coś. Niby niema to związku z dzieckiem i jego posiadaniem czy nieposiadaniem paszportu, ale... W tym roku znajoma jechała też do Włoch (ma dowód bo jest dorosła) i powiem Ci, że naprawdę nie da się przewidzieć posunięć władz celnych. A mianowicie. Teraz jesteśmy niby w strefie Szengen i teoretycznie powinni przepuszczać samochody bez problemów, a tu niespodzianka. Na granicy z Czechami przetrzepali cały autokar, łącznie ze sprawdzaniem bagażu, więc tym bardziej sprawdzali dokumenty. Wniosek? Nie ryzykowałabym. Tym bardziej, że piszesz, że rozwodzisz się z mężem, który zgody na wyjazd dziecka nie wyrazi. Jeśli pojedziesz, narobi Ci kłopotów, zawiadamiając np. sąd rodzinny - i będzie jego racja. Pomyśl ile masz do stracenia, a potem zrób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widocznie wiesz lepiej czy znam osobiście kuzyna męża czy też nie - ciekawe. Jego partneka - bo do tej pory nie wzieli ślubu miała piersze dziecko z mężem, potem pozostawała w związku małżeńskim a miała dziecko z kuzynem męża i zaraz po urodzeniu córy ona i nasz kuzyn poszli razem do urzedu i w akcie od początku jest nasz kuzyn - i razem wyrobili małej paszport i byli z nami na wakacjach za granicą! potem ona się rozwiodła, potem mieli kolejne dziecko jej trzecie a jego drugie i też bez problemu wyrobili akt więc chyba jednak znam tę sytuacje osobiście co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężka sprawa
Nie doczytałam o tym, że mąż nie jest ojcem dziecka. Więc wycofuję ten sąd rodzinny:) Ale jeśli nie macie rozwodu i piszesz, że robi Ci problemy to i teraz Ci zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężka sprawa masz racje - formalnie mąż jest ojcem wiec gdyby wywiezli dziecko bez jego zgody to mogli by jej nawet dziecko odebrac i dac jemu na czas orzeczenia o tym czy jest czy nie jest tym biologicznym ojcem . Zbyt duzo ryzykuje ale jesli wakacje wazniejsze to trudno - ja nigdy bym tak nie ryzykowala, to brak odpowiedzialnosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×