Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KAMISIA2500

CZY KTOŚ Z WAS BUDOWA DOM DREWNIANY Z FIRMY DANMARK...

Polecane posty

UB OCZYWIŚCIE INNEJ.bO CIEKAWI MNIE JAK SIE W TAKOWYM MIESZKA.CHCEMY Z MĘŻEM WAŚNIE TAKI BUDOWAĆ.A KAŻDY KTO USYSZY WIEKIE OCZY WYWAA,ZE NIBY TO TYKO MUROWANE,I ZE JAK PRZYJDZIE WICHURA TO NAS PORWIE ITD.A JEDNAK PRODUCENT TYCH DOMKOW INACZEJ TWIERDZI,I ZE TO JEST HIT.A POACY SĄ STEREOYTPOWI. JEST KTOŚ TAKI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sialalalalaklallalala
Hej hej podnoszę, bo mnie również ciekawi! Czy ktoś budował domek drewniany? I czy można normalnie podpiwniczyć? A wnętrza? Z karton gipsów czy lepiej drewniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hop hop hop
Hej hoooo czy ktoś z Was budował lub kupował dom z drewna? Czy to dobra inwestycja? Jak Wam się w nim mieszka??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dom z drewnianych bali. Ocieplony wełną mineralną. Jest ciepło, dobra wentylacja, dobry mikroklimat. Bardzo mi się podoba. Dół mamy z tych bali właśnie, czyli widać od środka drewno, góra za to (poddasze użytkowe) ma ścianki z płyty gipsowo-kartonowej. I jedno i drugie ma dużo zalet. Jak ktoś lubi drewniane ściany, to mu nic nie trzeba tłumaczyć :) Więc nie będę wypisywać zalet. Ale są następujące ograniczenia: a) trochę przyciemniają pomieszczenie w porównaniu do malowanych, jasnych ścian (my zaradziliśmy temu dając jasną podłogę i biały sufit) b) żeby rozprowadzić instalacje w sposób niewidoczny, trzeba to zrobić w czasie budowy, jest trudniej (no i oczywiście drożej wypada) niż w karton-gipsie; c) mogą pojawić się spore szpary między balami, co niektórych razi estetycznie, a przede wszystkim powoduje, że pomieszczenia nie są tak odizolowane akustycznie jak normalnie d) drewno pracuje, więc ściany nie są zbyt równe Punkty b, d, d dotyczą tylko sytuacji, gdy konstrukcja z bala jest jednocześnie ścianą wewnętrzną w domu - jeżeli ściany są czymś okładane (boazerią, g-k) oczywiście nie ma tych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baza budowlaniec
te domki sa wytrzymale bardzo dobre i maja swoj klimat wg mnie oplaca sie je budowac poniewaz szybko sie jebuduje sa przytulne itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesław1
Jestem certyfikowanym majstrem od budowy domów drewnianych z zachowaniem metod i wzorców zdobnictwa tradycyjnego. Mogę podjąć się współpracy w kwestii budowy takiego domu. Od wieków drewniany dom był kuźnią zdrowia dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka frania nowa
byłam we Włoszech i obok budowano dom cały z elementów drewnianych, tzn całe ściany gotowe , dom ma trzy kondygnacje , jest ogromny , mam zdjęcie ale nie wiem czy tu można wklejać i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domek
Dom wybudowany z drzewa oddycha specialnie dobry dla osob z alergia natomiast z cegiel ....................jeszcze moze byc polowa domu z cegel a reszta drzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldomor
Ja mam taki domek od 3 lat i mieszkam w okolicy Bydgoszczy. Jestem bardzo zadowolony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zleciłam budowę domu z bali firmie http://www.polskadrewniana.pl/ i to była dobra decyzja. owszem, najpierw projekt, potem realizacja i póki co wszystko idzie w dobrym kierunku. mam nadzieję, że wszystko wypadnie terminowo, bo już się doczekać nie mogę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja buduję kanadyjczyka a materiały biorę z tej firmy - http://www.siekierki.com.pl/. Buduje się szybko (3 miesiące i już jestem na wykończeniu) a i drogo też nie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raddek
Ja bym bardzo chciał wybudować dom metodą kanadyjczykiem, chyba niezbyt jeszcze popularną, przynajmniej w naszej niewielkiej miejscowości, i udałem się do http://moltom.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam pytanie. Z mezem przymierzamy sie wlasnie do wyboru firmy do wykonawstwa takiego domku. Wpadla nam w oko firma www.ligar.pl czy ktos moze juz korzystal z ich uslug i moze wypowiedziec sie na temat jakosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z mezem do budowy domku drewnianego wynajelismy firme www.ligar.pl naprawde warto, bardzo solidna firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kosztuje wybudowanie tkaiego domku okolo 100m2 z firmy www.ligar.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się przymierzam do budowy domu z bali, znalazłam już nawet firmę www.findrewno.pl, do której zwrócę się z prośbą o projekt i wycenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro z Suchej
U mnie wykonawcą była firma Wikpol z Wieliczki. Jest to znana i solidna firma działająca na naszym rynku już kilkanaście lat, mająca zrealizowanych za sobą setki podobnych inwestycji. Wiem, bo zanim się na nich zdecydowałem, też sporo czasu poświęciłem na znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Mi postawili dom z bali syberyjskich o średnicy 30 cm. Super się w takim domu mieszka. Tym, którzy planują budowę tego rodzaju domu, zachęcam do zapoznania się z ich ofertą. http://www.domyzbali.lublin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobre pod względem technicznym i izolacyjnym buduje Dariusz Guliński z firmy www.naturekodom.pl. Ja zbudowałem dom z bali przez nich, a za moim przykładem poszła siostra z mężem, a teraz rodzice zastanawiają się nad przeprowadzką z miasta do domu drewnianego :) Jak raz wejdziesz do takiego domu to już nie będziesz chciał wyjść :D W firmie Nature Eko Dom mają dom modelowy, który możesz odwiedzić i przekonać się o jakości wykończenia. To buduje jednak zaufanie do kwalifikacji. Ludzie mega ogarnięci, nie trzeba ich pilnować. Umowa jasna. Mi pomogli jeszcze właściwie przystosować działkę i pomogli w formalnościach przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyx
Dnia 22.04.2016 o 14:35, Gość gość napisał:

Bardzo dobre pod względem technicznym i izolacyjnym buduje Dariusz Guliński z firmy www.naturekodom

Pan Dariusz Guliński to akurat znany jest z tego, że zostawia domy w połowie budowy, po czym zwija się z kasą. Wystarczy poszperać na forach:

http://budujzdrewna.pl/forum/viewtopic.php?t=8705

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Na pewno na www.balesosnowe znajdziesz dopasowaną do siebie ofertę. To firma, która bardzo dobrze sobie radzi na tym polu, realizuje domy, altany, domki letniskowe więc pewnie i dla Ciebie będą mieli odpowiednią propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×