Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość Marta0705
Witam wyniki na toxo robiłam w 7 tyg ciąży wyszło igg 18 igm ujemne lekarz powiedział że wszystko w porządku dziś jestem w 23 tc i znów miała powtórzyć badania na toxo i wyszło igg 473 igm ujemne. Jak mam to rozumieć?? jestem przerażona . A do swojego gina nie mogę się dodzwonić. Czy te wyniki wskazują na toxo ?? Czy może dlatego jest taka różnica w wyniku bo badania robilam w różnych laboratoriach?? bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź . Z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta0705 -----> wszystko jest w najlepszym porzadku! Dwa wyniki ujemne IgG i obaujemne IgM świadczą że infekcji nie przchodziłaś i nie przechodzisz! Różnice w mianach liczbowych nie mają tu znaczenia. Domyślam się że masz kłopoty z przecinkiem który powinien być po pierwszej cyfrze i oba wyniki IgG sa rzeczywiście ujemne tzn. ponizej normy której nie podajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, chyba się źle domyślam! :o IgG jest zdaje się dodatnie w obu wypadkach. Podaj normy - powinny być na wynikach. W takim razie infekcję przechodziłaś w przeszłości , dawno przed ciążą a więc zagrożenia nie ma! :) Obecny wzrost IgG jest zjawiskiem czesto spotykanym podczas ciazy i nie budzacym obaw. Pisałem o tym wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój przypadek jest taki : po ostatnich wynikach chyba osiwiałam normalnie:( * pierwsze badanie na toxoplazmozę z dnia 09 marca 2012 roku jest następujące : moje igg 0,00 u/ml gdzie 0,00-3,99 wynik ujemny : 4,000-5,990 wynik wątpliwy : od 6,000 dodatni igm wynosi 0,07 gdzie 0,00-0,54 ujemny : 0,55-0,64 wątpliwy : od 0,65 dodatni - to rozumiem nigdy nie chorowałam oba wskaźniki ujemne - wtedy jeszcze starałam się o dzidziusia w ciąży nie byłam * drugie badanie z 14 maja 2013 - jestem już w ciąży - 1 kwartał, a wyniki prezentują się następująco : igg moje wynosi 0,13 iu/ml gdzie <1 wynik ujemny : 1-3 wynik wątpliwy: >= 3 wynik dodatni , a igm 0,235 coi gdzie <0,8 wynik ujemny: >= 0,8 do <1 wynik wątpliwy : >=1 wynik dodatni - czyli znów oba ujemne nie choruję nie chorowałam * trzecie badanie z 25 czerwca 2013 - początek drugiego kwartału moje wyniki igg 0,13 iu/ml gdzie <1 wynik ujemny czyli nadal ok a igm 0,250 coi gdzie <0,8 wynik ujemny też ok * czwarte badanie i to najgorsze z 20 sierpnia czyli koniec 2 kwartału - moje wyniki igg 18,04 gdzie <1 wynik ujemny, 1-3 wynik wątpliwy, >=3 wynik dodatni igm 0,278 coi gdzie <0,8 wynik ujemny, >=0,8 do <1 wynik wątpliwy, >=1 wynik dodatni- czyli igg dodatnie a igm ujemne. o co chodzi ? czy w ciągu 2 miesięcy między poszczególnymi badaniami mogłam zachorować na toxoplazmoze?mój lekarz twierdzi ze taki skok igg się nieliczy i ważne jest igm że jest ujemne ale ja nic nie rozumiem i boję się jak niewiem- czy ktoś mi powie ?pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywalec 1 od toxo
4ty wynik jest sprzeczny x poprzednimi i zapewne błędny jeśli chodzi o IgG. Przebycie i zakończenie infekcji w tak krótkim czasie jest niemożliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacja przed 1 zrobiła ze mnie pomarańczę :) Przy okazji ponawiam prośbę by nie pisać tu jako gość lecz pod nickiem. Jak gości będzie więcej - progubimy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia 840
ok sorki za tego gościa :) tak uważasz ? matko to dobrze - mój lekarz każe mi dla swojego spokoju zrobić jeszcze raz badanie na toxo za miesiąc dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnykotbiałykot
witam, no i skończyło się tak jak przewidywałam- Rovamycyna!!!. po debacie z lekarzem dlaczego mam takie a nie inne wyniki odpowiedzi uzyskałam , że nie wiadomo, że to dziwne, że każdy stan zdrowia z toksą w organiźmie poza tym 'książkowym przebiegiem' jest dyskusyjny i że generalnie popatrzymy co uczyni miesiąc brania rovamycyny.czyli test na żywym organizmie- a ty matko decyduj-intuicja mi podpowiada nie bierz już tych antybiotyków a rozum straszy że mogę zaszkodzić maleństwu.... po konsultacji z ginem w końcu wykupiłam leki i zobaczę co będzie za miesiąc. Odpowiadam na pytanie: chodzę do zakaźnika w Czechach. mam pytanie do bywalca czy można jakieś dodatkowe badania zrobić by lepiej zdiagnozować taki przypadek jak mój?przychodzi mi na myśl coś takiego, że w dzieciństwie wiele razy miałam kleszcza, czy jest możliwe,że w sprzężeniu toksa plus cośtam od kleszczy (chyba bolerioza tak?)aktywny stan choroby będzie miał inny przebieg? Kurcze zapomniałam o to się zapytać zakaźnika.... następną wizytę mam 30 już z nowymi wynikami-parę dni temu po raz kolejny pobierali mi krew do badań. pozdrawiam wszystkie mamy które walczą z toksą i oczywiście ciebie bywalcu-a może też jesteś mamą walczącą z toksą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bywalcu i dziewczyny. Piszę, bo mnie również dotknął problem tokso. Pierwsze badania na tokso zrobiłam ok 10 tc. IgM dodatni IgG dodatni Ok 12 tc kolejne badania IgG dodatni IgM ujemny Po tych wynikach kamień spadł mi z serca. Radość nie trwała długo...po 10 dniach tel. z poradni chorób zakaźnych: Awidność: niska Konieczność brania rovamycyny, kolejne badania po miesiącu brania antybiotyku :IgG-dodatni, IgM- ujemny, awidność- niska. Oczywiście dalej mam brać rovamycynę. Bywalcu co o tym myślisz, czy przy ujemnym IgM powinnam brać ten antybiotyk. Ogólnie przez opieszałość słóżby zdrowia i tak zaczęłam ją brać dosyć późno bo od 10 lipca, a pierwsze wyniki gdzie IgG i IgM było dodatnie były z 13 czerwca - był to ok 9 tc., rova zaczęłam brać miesiąc później i martwię się o zdrowie maleństwa. Bywalcu jeszcze raz proszę o twoją opinię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybieości
Jak długo może się utrzymywać na poziomie dodatnim wskaźnik igm ? Żonie po 2 miesiącach spadł z 0,97 na 0,87. Awidność wyszła wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybieosci
---->Anikaztokso jesli wynik igm jest ujemny to wszystko jest dobrze, przechodzilas toksko i rov nie potrzebne, chodz nie jestem lekarzem, ale tak wszedzie pisze. pozdrawiam i zycze zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaania
Witam bywalcu... i inni użytkownicy Obecnie jestem w 14 tc i stwierdzono u mnie toksoplazmozę. Wyniki z dnia 10.07.13r IgG 144 IU/ml, IgM 1,41 index, następnie z dnia 12.08.13r przeciwciała w kl IgG 1064,00 . Awidność niestety niska. Od 12 tc biorę rovamycynę. 3 x 3mln. Moje pytanie jest następujące. Czy rovamycyna tylko i wyłącznie zabezpiecza łożysko przed zarażeniem płodu? Czy może też leczy płód który "być może" został zarażony zanim zaczęłam stosować antybiotyk. Czy biorąc rovamycynę raczej powinnam być spokojna, że urodzę zdrowe dziecko. Na podstawie jakich badań i kiedy można stwierdzić czy płód został zarażony? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie daje mi to spokoju, a moja lekarka ma raczej małą wiedzę na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdesperowana do bywalca
Drogi bywalcu jestem w 10 tc moje wyniki to IgG 35 dodatnie, IgM 0,7 dodatnie, awidność 0,09 niska, czy to oznacza, że natychmiast powinnam przyjmować antybiotyk?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Istis_I
Witam, czy macie jakies nieprzyjemne dolegliwosci po Rovamecynie?? Ja biore od 10 dni, i mój brzuch rosnie jakby ciąza miała trwac 3 miesiace a nie dziewięc a to wszystko prze potworne wzdecia. Napiszcie czy wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaania
Ja biorę 3 tydz rovamycynę i na razie nie mam żadnych doleglliwości., oprócz tego biorę oczywiście tabletki osłonowe, żeby nie uszkodzić wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana do bywalca
A o bierzesz osłonowo i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Istis_I
Biorę standardowa dawkę przy Toxo w ciąży co 8h, jestem w 11 tygodniu. a czy któraś z Was stosowała teramie przerywana tzn. 3 tygodnie antybiotyku i 2 tygodnie przerwy? czy wszystkie bierzecie ciagle do konca ciazy. Nie wiem czy mój żołądek to wytrzyma :( A jakies naturalne osony typu siemie lniane stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaania
Witajcie dziewczyny! Rovamycynę również biorę co 8 godz - w dawce 3 mln, Osłonowo biorę synbioti complex lub multilac to jest obojętne, bo one wszystkie mają podobny skład - 1 tabl dziennie, Oprócz tego zwykłe jogurty, które zawierają żywe kultury bakterii również działają osłonowo. Czy będę mogła robić przerwy w braniu rovamycyny czy nie dowiem się na następnej wizycie tj 05.09, też się boję o moją wątrobę, bo zostało mi do rozwiązania jeszcze pół roku. Drogi bywalcu proszę o odpowiedzi na moje wcześniej zadane pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia840 -----> tak, badania musisz ponowieć jescze przynajmniej raz - na początku III trymestru o czarnykot ---> Jak juz pisałem wcześniej Twój przypadek wygląda na nietypowy. Niestety, na temat boraliozy nie mam takiej wiedzy jak o toxo więc nie moge się wypowiedzieć. Zostaje zaufać lekarzowi. o Anika z toxo --> jeden z dwoch wyników IgM bez wątpienia jest błedny. Pytanie: który?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, musialem przerwać pisanie ; kontynuuję: Anika z toxo --> jeden z dwoch wyników IgM bez wątpienia jest błedny. Pytanie: który? Sugeruję zrobić jeszcze raz badania w laboratorium szpitala zakaźnego (te się nie mylą) by ostatecznie wyjaśnić sprawę. Jęsli IgM jest faktyczie ujemne nie ma potrzeby brać antybiotyku. Awidnośc nie ma w tym przypadku znaczenia. o zmartwionaania-------> w takim przypadku zastosowanie rovamycynu jest konieczne. "Czy rovamycyna tylko i wyłącznie zabezpiecza łożysko przed zarażeniem płodu?" Tak. Mowi się że rovamycyna "uszczelnia" łozysko. Jst to pewien skrot myślowy. W istocie czyni ona pierwotniaka niezdonym do pokonania barier ochronnych łożyska. "Czy może też leczy płód który "być może" został zarażony zanim zaczęłam stosować antybiotyk. " Niestety nie. Jeśli wiadomo że do infekcji dziecka (płodu) doszło dalsze braie rovamycyny jest niecelowe. "Czy biorąc rovamycynę raczej powinnam być spokojna, że urodzę zdrowe dziecko. " RACZEJ tak! :) Zagrożenie zostało wykryte wczesnie więc szansa unikniecia komplikacje jest b. duża! "Na podstawie jakich badań i kiedy można stwierdzić czy płód został zarażony? " Niestety są to badania inwazyjne, niosące z soba ryzyko więc przy tak małym prawdopodobieństwie zakażenia dziecka jak u Ciebie - moim zdaniem - nie ma sensu ich robić. Zakażenie płodu w tak wczesnej ciazy skutkuje zwykle poronieniem lub powaznymi wadami widocznymi na usg. Skoro do tego nie doszło nalezy domniemywac że dzieckojest zdrowe a rovamycyna skutecznie chroni je przed zakażeniem. o ze zdesperowaną rozmawiałem telefonicznie. W mojej ocenie raczej nie ma zagrożenia ale pewności miec nie można. W najbliższych dniach idzie na konsultacje do dr Kajfasza - specjalisty który dla mnie jest niekwestionowanym autorytetem więc sytuacja jest pod kontrolą. o przy okazji: przypomnę ze z powodow osobisto-technicznych mam ograniczone mozliwości pisania na forum. Z rzadka mam obecnie dostęp do kompa z klawaiturą a pisanie dłuższych odpowiedzi (na ogół sprawa tego wymaga) jednym palcem na smartfonie przerasta moje mozliwości. Przypomnę więc że jeśli komuś zależy na szybkim kontakcie ze mną może napisać maila (adres w stopce) podać nr telefonu a wówczas postaerm się mozliwie szybko skontaktować głosowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innego wątku: 30.08.13 [zgłoś do usunięcia] Cameron22 "córcia ma 5,5 miesiąca i znacznie ucieka jeej jedno oczko.... Pediatra powiedziala że powinno minąć do 3 mcy a jej dalej ucieka...i wspominala cos o toksoplazmozie...ja mialam w ciązy nieznacznie podwyzszony wynik ale stwierdzono ze przebylam toxo PRZED CIĄŻĄ... bardzo sie martwię o moją córcię....czy może miec ona kłopoty ze wzrokiem...??czy ktos mial takie problemy z dzieckiem że miało zeza " Niestety nie znam się na okulistyce więc nie jestem w stanie nic prognozować. Ale jeśli chodzi o toksoplazmozę wrodzoną jako przyczynę wady to łatwo ją potwierdzić lub wykluczyć. Wystarczy przebafdać dziecko pod tym katem. Jednak jeśli istotnie t-zę przechodziłas przed ciażą to nie moze ona byc przyczyną wady. Podwyższony wynik (domyslam się że chodzi i poziom IgG) to jest to zjawisko czeste i niegroźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Bywalcu dziękuję za odpowiedz. Dwa ostatnie wyniki Igm są z laboratorium przyszpitalnego i oba są ujemne. Lekarz ewidentnie sugeruje się wynikami awidności (niska)i bardzo niskim poziomem przeciwciał IgG. Z chęcią odstawiłabym tę rovamycynę, ale boję się zrobić to na własną rękę żeby nie zaszkodzić maleństwu.Zastanawiam się nad konsultacją u innego specjalisty z tej dziedziny, chociaż tu na podkarpaciu nie będzie to łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - 1 !!!! Widziałam na wcześniejszych stronkach, że poszukujesz specjalisty od toxo w podkarpackim, ja mam też ten problem i chciałam zapytać czy udało Ci się kogoś namierzyć. Ja jak na razie korzystam z poradni Chorób ZAkaźnych w Krośnie.Lekarz niby ok. ale mam coraz większe wątpliwości czy tak do końca orientuje się w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaania
Bywalcu dziękuję za odpowiedź, dodało mi to trochę otuchy. Ja szukam specjalisty w Poznaniu lub okolice. Jeśli ktoś ma jakieś namiary będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anikaztokso -----> Skoro IgM jest ponad wszelką wątpiwość ujemne sprawa dla mnie jest jasna - zagrożenia nie ma. Jednak ja nie jestem lekarzem a tylko forumowym rozmówcą hobystyczne zajmującym się problemem toxo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Czy ktoś z Was wie ile bierze za konsultacje Dr Małgorzata Paul z Poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaania
Witam, też chciałabym się czegokolwiek dowiedzieć na temat dr Małgorzaty Paul z Poznania. Jakie ma opinie, jak się można do niej dostać itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionaania
Witam, też chciałabym się czegokolwiek dowiedzieć na temat dr Małgorzaty Paul z Poznania. Jakie ma opinie, jak się można do niej dostać itp. Chyba, że znacie jakichś innych dobrych specjalistów od Toxo z Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina 990
witam! jestem w 32 tygodniu ciąży dzisiaj odebrałam wyniki toxo IgG dodatni 17,60 norma >3,0 dodatni IgM ujemny 0,240 norma >=1,0 dodatni natomiast wyniki z 19.03.2013 z tego samego labolatorium IgG ujemny 0,19 igm ujemny 0,210 czy to może oznaczać,że przechodziłam toxoplazmozę w trakcie ciąży? i może stanowić niebezpieczeństwo dla płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×