Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

hej pisałam o moich wynikach toxo wyżej co o tym myślicie?wiem ze nie mogę podważać opini specjalisty ale jak tak czytałam o toxo to czy przy wzroście iig nie powinien przepisać mi antybiotyku?sama nie wiem,popadam chyba w jakąś paranoje.za 2 tyg.mam powtórzyć badanie boje się że igg bedzie rosło i czy wtedy nie będzie za pózno aby rozpocząć leczenie.jestem w 17 tc.strasznie się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja83 ------> padi dr zakaźnik ZDECYDOWANIE MA RACJĘ! Wyniki świadczą o tym że infekcję przechodziłaś przed ciążą; wzrost IgG podczas ciaży (nawet znacznie większy niż u Ciebie) jest zjawiskiem czestym i niegroźnym a awidność to parametr dodatkowy który może (ale nie musi!) czasem pomóc umiejscowić infekcję w czasie. Potwierdzam: problem toksoplazmozy Ciebie i twojego dziecka NIE DOTYCZY! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKUJĘ bardzo moze teraz bedę spokojniejsza.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
wyniki toxoplazma gondii z dnia 8.03.13 IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni) IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni) z dnia 26.03.13 tylko IgG 75,2 z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
IgM wynik ujemny moze bywalcu ty sie wypowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
cos ucina wysylam jeszcze raz z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
wyniki toxoplazma gondii z dnia 8.03.13 IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni) IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni) z dnia 26.03.13 tylko IgG 75,2 z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
wyniki toxoplazma gondii z dnia 8.03.13 IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni) IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni) z dnia 26.03.13 tylko IgG 75,2 z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
wyniki toxoplazma gondii z dnia 8.03.13 IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni) IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni) z dnia 26.03.13 tylko IgG 75,2 z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc!
wyniki toxoplazma gondii z dnia 8.03.13 IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni) IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni) z dnia 26.03.1 tylko IgG 75,2 z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6 IgM jakosciowo wynik ujemny przepraszam za zamieszanie ale cos ucina moje posty bywalcu prosze o pomoc magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj bywalcu mam jeszcze pytanie do ciebie dwa dni temu odebrałam drugi raz wyniki na toksopoloze i sie nie zmieniły podam ci jeszcze raz wyniki pierwsze IgG277.2 wynik ujemny 30 IgM 8,2 wynik ujemny 1.0 i odrazu w 10 tygodniu ciazy lekarz przepisał antybiotyk pozniej zrobiłam wyniki na IgM i awidność podaje wyniki IgM 7,1 wynik ujemny 1.0 i powiedział że igm moze sie róznic miedzy laboratorium takrze nic sie nie zmieniło awidość wyszła 47,09 niska awidnosc =40 powiedział ze do konca ciazy mam brac antybiotyk i skierował mnie do mojego ginekologa aby skierował mnie do poradni prenatalnej te drugie wyniki nie były robione po antybiotyku tylko wcześniej. tak sie boje o moje maleństwo czy nic mu nie grozi ? wizyte mam dopiero 20 maja tak sie boje wychodzi na to ze w ciazy sie zaraziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj bywalcu mam jeszcze pytanie do ciebie dwa dni temu odebrałam drugi raz wyniki na toksopoloze i sie nie zmieniły podam ci jeszcze raz wyniki pierwsze IgG277.2 wynik ujemny 30 IgM 8,2 wynik ujemny 1.0 i odrazu w 10 tygodniu ciazy lekarz przepisał antybiotyk pozniej zrobiłam wyniki na IgM i awidność podaje wyniki IgM 7,1 wynik ujemny 1.0 i powiedział że igm moze sie róznic miedzy laboratorium takrze nic sie nie zmieniło awidość wyszła 47,09 niska awidnosc =40 powiedział ze do konca ciazy mam brac antybiotyk i skierował mnie do mojego ginekologa aby skierował mnie do poradni prenatalnej te drugie wyniki nie były robione po antybiotyku tylko wcześniej. tak sie boje o moje maleństwo czy nic mu nie grozi ? wizyte mam dopiero 20 maja tak sie boje wychodzi na to ze w ciazy sie zaraziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bywalcu prosze napisz cos na temat mojej sytuacji bo bardzo licze sie z Twoim zdanie,. W pierwszej ciazy wiele mi pomogles psychicznie :) ja bylam dzis u dr. Kajfasza. Wydal mi pismo z zaswiadczeniem, ze gwarantuje ze moja plamowana ciaza nie jest w zaden sposob zagrozona od toksoplazmozy. Nie prosilam go o takie pismo. Powiedzial, ze ginekolog moze krzywo patrzec na ciaze z takimi wynikami toxo wiec mam mu dac to zaswiadczenie, ze jestem po konsultacji i smialo moge zajsc w ciaze i nie brac rovamycyny :) strasznie sie ciesze ale i tak sie boje. Chociaz dr. Kajfasz to swietny lekarz i pewnie nie narazalby dziecka na niebezpieczenstwo? igm 1,41 (dot od 0,65) igg 84 (dod od 8) awidnosc nieokreslona Wg. dr. Kajfasza moge zajsc w druga ciaze, zarazilam sie w pierwszej ciazy 2lata temu. Co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldinka - tobie zakaźnik pozwolił na zajście w ciążę przy takim IGM? zawsze mi sie wydawalo,ze trzeba zejsc do poziomu IGm ujemnego,aby spokojnie bez obaw zajsc w ciązę... ja mma podobną sytuacje, bo tez zaraziłam sie tokso 2 lata temu, wciaz lecze sie, co 2 miesiace biore antybiotyk-rovamycyne,obecnie mam wskaźnik IGm 0,69, a dodatni jest od 0,65.....jutro mam wizytę u zakaźnika i musze go podpytac czy teraz zajscie w ciązę nie jest obarczone jakimś ryzykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabka11 ufam dr. Kajfaszowi. powiedzial, ze toxo jest niebezpieczna tylko w pierwszej ciazy. Nie mozna na nia zachorowac drugi raz, a ze ja zachorowalam w sumie prawie 3lata temu to moge zajsc w ciaze. I powiedzial, ze nie mam robic wiecej badan zeby sie nie denerwowac bo nie ma powodu. Dziecko jest bezpieczne :) ale daj znac co Tobie zakaznik powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldinka - o widzisz...to zapytam jutro moejgo lekarza.... czyli nawet jesli IGM są podwyższone, to nie zrobią one krzywdy dziecku? oby tak bylo....bo moj zakaznik kiedys mówił zeby sie wtrzymac i zbic IGM do akceptowalnego poziomu 0,6 - ale jutro sie upewnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda b
dziewczyny, bywalcu bardzo prosze o pomoc, chcialam starac sie o dziecko i zrobilam badania moje wyniki toxoplazma gondii z dnia 8.03.13 IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni) IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni) bralam rocvmacyne przez 10 dni przepisana przez rodzinngo bo tam poszlam najpierw, dostalam skierowanie do zakaznego i tam powtorzylam badania pod okiem specjalisty tylko IgG z dnia 26.03.13 IgG 75,2 diagnoza-przeszlam i mam to za soba zeby dmuchac na zimne powtorzylam badania na wlasny rachunek z dnia 6.05.13 IgG ilosciowo 261,6 wynik dodatni powyzej 1.0 IgM wynik ujemny (nie bylo podanych norm), co o tym myslec taki wzrost igg, igm zrobilo sie ujemne pomorzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalfik
Witam, chcialem sie poinformowac w sprawie badan mojej dziewczyny (17 lat w lipcu) na toksoplazmoze. Przepisze co jest na kartce z badan: przeciwciala toxo igM - Obecne przeciwciala toxo igG - 861,0 / IU/ml =4=8 - przeciwciala obecne W przeszlosci miala tez wyniki igg ponad 1000 przy nieobecnych przeciwcialach igM, ponoc bylo to spowodowane alergia. moja dziewczyna jest teraz w 7 tygodniu ciazy, wyniki zostaly wykonane 07.05.2013. po tych wynikach spedzilem kilka godzin przeszukujac rozne fora i strony poswiecone temu pasozytowi i nie spotkalem sie z zadnym przypadkiem majacym nawet ponad 600... a moja dziewczyna ma tak wysokie igG przy pozytywnym igM (wychodze z tego, ze pozytywny bo pisze ' Obecne '). Myslalem, ze wysokie igG przy igM+ to dobry znak, wkoncu lepiej jest miec wiecej przeciwcial w chorobie by sie przed nia bronic, niz nie miec ich w ogole... Tylko, ze nie wiem jak to jest z tymi igG dokladnie, czasami wystrzal przeciwcial przez uklad immunologiczny moze byc znakiem wlasnie zaczynajacej sie choroby, czyz nie ? nie wiem kompletnie jak to mam interpretowac.... Serce mi z piersi wychodzi jak patrze na te badania :/ Czy moglby ktos chociaz napisac cos naprawde konkretnego opartego jakims argumentem, by nas uspokoic ? termin do ginekologa idziemy zrobic jutro nie wiadomo jak dlugo bedzie trzeba czekac, a chcemy spokojnie spac... Bo przez nastepne dni chyba ze spaniem bedzie fiasko. Dziekuje bardzo z gory !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalfik
Do postu ktory napisalem przedtem, ucielo troche tekstu z badan: =4=8 - przeciwciala obecne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalfik
Sory, cos nie chula tutaj jak trzeba mniej niz 4 - przeciwciala nieobecne wiecej lub rowne 4 ale mniejsze niz 8 - wynik niejednoznaczny wiecej lub rowne 8 - przeciwciala obecne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabka11 - ja zaczynam uwazac, ze o toxo malo lekarzy ma pojecie. I po prostu z niewiedzy zalecaja zbijac igm do poziomu ujemnego. Albo od razu podaja rovamycyne. Dr. Kajfasz od 13lat zajmuje sie typowo toxoplazmoza u kobiet w ciazy oraz kobiet planujacych ciaze. Chorob zakaznych jest wiele, nie kazdy zakaznik musi wiedziec tyle samo na temat toxo. A dr. Kajfasz specjalizuje sie w tej dziedzinie dlatego to jego zdania chce sie trzymac. Jest szanowanym lekarzem w Polsce i skoro sam z siebie wypisal mi zaswiadczenie o tym, iz moje dodatnie igm absolutnie nei zagraza planowanej ciazy to mu wierze. Dal swoj podpis i pieczatke i to zaswiadczenie mam dac ginekologowi jak bede w ciazy zeby nie bylo paniki ze jestem chora. Nie sadze, ze dr. Kajfasz chcial narazic swoja reputacje wydajac takie pisemko bez 99,99% pewnosci tego pod czym sie podpisal :) dlatego jestem juz spokojna i zaczynamy starac sie o drugie malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o poradę... w czasie ciąży podejrzewano u mnie toksoplazmozę (w I trymestrze), którą później uznano za stare zakażenie. Niedawno urodziłam córeczkę, której dla pewności robiono badania na toxo. Jej wyniki są takie : IgM brak, IgG 650, jest to wynik podwyższony, ale nie mam przedziału norm, gdyż wynik otrzymałam na razie w formie telefonicznej. Czy Podwyższony wynik IgG może świadczyć o chorobie? Czy powinnam powtórzyć badania? Czy brak IgM na pewno wyklucza toxo, pomimo tak dużego IgG? Czy ktoś wie coś na ten temat. Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga832 o toxo swiadczy igm i to ono sie najpierw pojawia. Igg to przeciwciala ktore z tego co wiem nie swiadcza o chorobie. Powinnas powtorzyc badania za jakis czas u dziecka i monitorowac czy igg spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga832 o toxo swiadczy igm i to ono sie najpierw pojawia. Igg to przeciwciala ktore z tego co wiem nie swiadcza o chorobie. Powinnas powtorzyc badania za jakis czas u dziecka i monitorowac czy igg spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agastan
witam jestem w 14 tyg ciazy zrobilam badania na toksoplazmoze i bardzo prosze o pomoc w interpretacji wynikow IgG dodatni, IgM dodatni, IgA ujemny i awidnosc posredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agastan - jesli IGG i IGM są dodatkie, to jestes zarazona toksoplazmozą niestety..o awidnosci sie nie wypowiem bo sie na tym nie znam, wiem ze jej poziom moze podpowiedzec o tym, czy jest to zakazenie świeze czy stare.... goldinka -- rozamwiałam z mom zakaznikiem w piatek - powiedziałm tez o towim "przypadku" - zna dr kajfasza, uwaza go za wybitnego specjaliste i zagdza się z jego decyzją w towjej sprawei. mówił ze faktycznie, u niektórych kobiet IGM sie zatrzymują i nic na to ne mozna poradzic. niemniej jednka w moim przypadku od 2 lat utrzymuje sie tendencja spadkowa w IGM , w zwiazku z czym kazał mi poczkeac az IGM spadnie do poziomu 0,65 (czyli jeszcze o 0,04 - w moim tempie to jakies 3 mieisace jeszcze) -wówczas mogę rozpocząc staranka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×