Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przerażona strasznie

Borowanie zeba - czy jest jakieś 100 znieczulenie? Dzisiaj idę

Polecane posty

Gość Not_Named.
Osz. :((. Od dwóch lat czy trzech mam dziurę w jedynce od strony zewnętrznej i nie przeszkadzało mi to, ale przestałam się uśmiechac ... :(((( i ostatnio zaczęłam bardziej o siebie dbac i też zwróciłam uwagę na moje zęby, najbardziej mi zależy na jedynkach, dwójkach i trójkach, są dla mnie najważniejsze. i powiedziałam rodzicom, że chyba pójdę do dentysty, i mój tata bez mojej zgody ustalił wizytę...ta pani u której mam byc, wyrywała mi raz zęba, bardzo dobrze to robi, ale podobno nie ma ręki do dzieci...miałam iśc do innej lekarki, ale najszybsza wizyta byłaby gdzieś w lutym, a ja chcę jak najszybciej i udało sie za dwa tygodnie. Jak to będzie wyglądało? Coś będzie się czuc ? Proszę o opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mega Panikara
Zgadzam się z tym, że przednie borowanie zębów bardziej boli niż tylne. Ja miałam zastrzyk znieczulający i to strasznie bolało. Muszę iść niedługo do dentysty i strasznie się boję, nie wiem jak to wytrzymam. Powtarzam sobie że wszystko będzie dobrze, ale w duszy panicznie się boję. Dentysta robił mi tego zęba dwa dni temu i już mi wypadła plomba. Nie dość że wtedy przeżywałam katusze to teraz znowu musze iść z tym samym zębem. Helpppp meee!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimowolna
Ja z moimi zębami przeszlam już bardzo wiele... leczenie kanałowe, wycinanie zęba z korzeniem na którym miałam torbiel ropną :( ... po tym wszystkim myślałam, że już nic mnie nie przerazi, ale się chyba myliłam... niedługo czeka mnie borowanie maleńkiego ubytku na górnej dwójce... boję się tego strasznie :( nie wyobrażam sobie kompletnie tego momentu, kiedy wiertło dotknie tego zęba... nigdy nie miałam borowanych siekaczy... przeciez one są ciensze, delikatniejsze... brrrr na samą mysl :( Pozdrawiam wszystkich ząbkowych panikarzy :) i zyczę szybkiego (i bezbolesnego) pozbycia się ubytków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati;]
WITAM DZIS IDE DO DENTYSTY !!!;[ boli mnie od tyg.prawa i dolna 7..boje sie;[[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edynia78
czy można borować zęby w czasie trwania miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_88
borowanie.. mialam obawy co do dzisiejszej wizyty poniewaz ostatni raz u dentysty bylam chyba z 8 lat temu i mialam do tej pory niemile wspomnienia czyli borowanie bez znieczulenia i wyrywanie bez znieczulenia az do dzis:) pani stomatolog bardzo przyjemna nawet gdy znieczulenie dawala nic nie czulam poniewaz najpierw posmarowala dziaslo zelem takze radze brac znieczulenia nic nie boli uklucie a przyjemnie sie siedzi u dentysty juz po zrobieniu 2 a byla spora dziurka zapisalam sie na nastepna wizyte zostaly mi 3 zeby do wyleczenia i jak dobrze pojdzie to w listopadzie juz aparat bede mogla zalozyc:) nie bojcie sie brac znieczulenia to jest naprawde pikus bardziej czulam jak sprawdzala czy zab zyje;p (dotykajac zimnym wacikiem) niz uklucie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_88
a co do borowania w czasie miesiaczki mozesz przynajmniej mi nic nie bylo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonhy 600v
Byłem dzisiaj wyleczyś jedynke chcialem znieczulenie powiedziała że to mała dziurka i że nietrzeba.Potem przy borowaniu jak mi w nerw trafiła to myślałem że tam urodze a ona dalej borowała wrzystkim radze brać znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelcia1979
ja po prostu bez znieczulenia umieram-nie ma opcji bez znieczulenia a po akcji borowanie to jeszcze na wszelki wypadek łykam etopitrynę bo boję się że ból wróci-może to przesada ale tak już mam.Zawsze lepiej pójść wcześniej wdedy mniejszy ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela (panikara megaaaaaaa!!!!!)
czesc wszystkim.....dzisiaj bylam u dentysty.....przed wizyta przezywalam horror psychiczny....gorszej panikary ode mnie nie ma:( powaga! oczywiscie zrobilam z siebie kretynke, gdy wchodzilam do gabinetu, rozplakalam sie jak .......a dentysta mial ze mnie taka pompe ze szok...oczywiscie chodzilo o przedni ząb....kiedys mialam robionego jednego, to bylo jakies 3 lata temu....potem zobaczylam ze mam w nim dziurke druga....i wlasnie dzisiaj z nim poszlam , pomijajac fakt ze zachowywalam sie jak psychol:):) dal mi znieczulenie , mowil ze to konska dawka, (w co watpie) na poczatku borowania nic nie bolalo....ale potem troche zaczelo jak juz dalej doszedl,nie mowie ze bolalo strasznie ale jednak troszke bolalo...nie bardzo mi w to wiezyl:) oni mysla ze takie panikary to juz se wmawiaja ból, ja natomiast, jestem pewna ze troche bolalo....juz myslalam ze nie dam se zrobic do konca ale sie jakos tam udalo:) dzieki Bogu...powiem szczerze, ze dzisiejsza wizyta nie pomogla mi w ten sposob ze juz sie nie bede bala.....bede sie bala dalej niestety....mam jeszcze do wyrwania dwa gorne korzenie.....(bo tylko to zostalo po moich zebach) przez pewna dentyske....wlasnie sie dowiedzialam ze mam raczej po tacie ciezkie zeby..bo on ma korzenie poskrecane i ciezko sie wyrywalo, znieczulenie praktycznie nie dziala..trzeba rozcinac dziasło...itp...itd....ac dzisiaj moj mąż mial wyrywanego zeba...przezyl rzeznie!!!! bolalo go jak niewiem co, znieczulenie praktycznie nie dzialalo...bo on po swoim tacie tez ma skrecone korzenie....ja po swoim tacie mam wszytko wiec zęby tez jak on.......niewiem co ja mam zrobic.......:(:(:(:(:( niechcem nikogo straszyc ale takie sa fakty................ boje sie bolu jak cholera.....bolu zebow.............nie dam rady tego przezyc .............jestem taka histeryczka na maxa......i kto mi cos doradzi??????????????????????????????? bo ja uwazam ze nie ma dla mnie rady..............:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy dłutowanie zeba ??? bo na sama nazwe mdleje a za 2 tygodnie mam termin do borowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj faceci, faceci... kilku minutowego borowanka się boicie... a co dopiero gdybyście mieli rodzić dzieci... Dłutowanie zęba to ekstrakcja - znieczulenie, być może rozcinanie dziąsła, wyciąganie zęba po kawałku, zależy jak głęboko dziad siedzi. Bezbolesne.. Dam Ci kilka rad :) 1. Znajdź zaufanego, dobrego dentystę któremu w pełni będziesz mógł zaufać. Mój to fajne ciacho... więc nawet głupio mi się przy nim bać ;) 2. Zawsze proś o znieczulenie. 3. Borowanie to fajna sprawa, trochę monotonna, można tam na tym fotelu zakisić niezłego ogóra, ale po fachowym znieczuleniu (patrz punkt 1 i 2) nic a nic nie boli :) nie ma się czego bać. W wieku lat nastu również byłam wielką panikarą, wiecie głównie dlaczego? Bo się naczytałam jakiś farmazonów na takim forum jak te, o dentyście potworze...a tak naprawdę okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują :) Przez swoje niedbalstwo pożegnałam się z jednym ząbkiem, ale przysięgłam sobie że już nigdy więcej! Nawet jeżeli by bolało.. to już wolę przecierpieć... byle mieć ładny i zdrowy uśmiech:) Moja ortodontka powiada "Każdy ząb na miarę złota :) " Teraz boję się już tylko porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...../
wczoraj rano pekla mi dolna 5, w srodku byla wielka dziura, poszlam do dentysty, ktory zaczal mi wiercic w tej 5 , troche tylko bolalo, ale potem zaczal cos wkladac do zeba i tu bol nie do wytzryamania, az lzy lecialy same ! mam teraz otwartego tego zeba, zrownanego z dziaslem, mam isc z nim za tydzien, dentysta zrobil mi od razu przeglad i okazalo sie ze mam dziure w 2 gornej, od spodniej czesci, 7 dolne sa w polakanym stanie, ale dzsiaj rano bylam jeszcze z ta 2, dentysta powiedzial ze do kanalowki zab, i ze bedzie go trzeba spilowac, a potem odbudowac dopiero, siedzialam dzisaij z godzine u niego, dlugo wiercil i nie tylko takim zwyklym wiertlem tylko tez takim dlugim,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela (panikara megaaaaaaa!!!!!)
siemnka ziomki:) :):):):) powiem wam tak: 1 rzecz, to znalesc dobrego, najlepszego , superanckiego, ....idt....itp................dentyste:):):) ja go znalazlam:):) mialam kanalowe, dal mi takie mocne znieczulenie, ze mnie nic nie bolalo.....jezeli dentysta jest dobry to bedzie dobrze....nie idzcie do jakiejs starej ...........:):) bo ja chodzialm i jak w epoce kamienia łupanego....zal.pl przez te 2 dentystki balam sie tak, ze moje wejscie zaczynalo sie placzem...nic nie jadlam , nie spalalm , fajka za fajka i wogole.....a teraz mam jutro 7 wizyte i juz sie tak nie boje.....tylko juz na fotelu troche....zawsze bierzcie znieczulenie...moj dentysta, jak tylko siadam na fotel to sprawdza i zaraz idzie po igłe:):) musi byc dobre znieczulenie jak narazie mam git bo nic nie boli...zyje nadzieja , ze dalej tak bedzie:) życze Wam takiego dentysty jak mam ja:):) nie bojcie sie:) chodziasz ja sie jeszcze troche boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milimiliii
wyrywanie korzeni miałam ja dwa naraz, obok siebie 5 i 6 górna i nic nie bolało jedyne nieprzyjemne było to, że po zabiegu już swędziało kilka dni (chyba dlatego, że się goiło) ale tabletki pomagały, znieczulały to dziąsło za 2 tyg mam usuwanie zeba mądrości chirurgiczne a tydzień później jedynkę będę mieć robioną (może kanałowo, a może nie) ale jakoś się nie przejmuję bardziej przejmuję się tym, że byłam głupia i nie chodziłam jak ubytki były małe zaoszczędziłabym sobie wstydu i kasy (bo teraz to leczenie mnie tyle wyniesie, że aż żal... jak mi podliczył plan leczenia uzębienia, myślałam, że padnę) no ale trudno może to dziwne, ale cały czas chodzę wesoła, że już się za to wzięłam i będe mieć piekne ząbki stomatolog obiecał mi, że jak skończymy naprawianie, to w miejscu tych korzeni zrobimy mostek będę miała wszystkie piekne białe ząbki :) ps kiedyś miałam kanałowe u innego dentysty i nic nie bolało a przednich borowanie boli bardziej, bo ząb jest cienki i niemilej się to odczuwa, ale tak naprawde to nie ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampilona
W zupełności zgodzę się z Elą. Podstawa, to pójść do odpowiedniego dentysty. Nie mówię, że musi to być jakiś mega, najlepszy, najdroższy i najlepiej, jakby jeszcze wyglądał jak np. George Clooney (czy kogo kto woli:p). Ale musi mieć podejście do pacjenta i znać się na swoim fachu. Ale przyjazny uśmiech na wejściu, podanie ręki czy rzucenie luźnego zdania niezwiązanego z leczeniem może w dużym stopniu obniżyć stres związany z odwiedzinami u dentysty. Jestem z wrocławia, odwiedzałam wielu dentystów swego czasu, ale najgorzej wspominam dentystkę w podstawówce. Wiadomo, dzieci mega zestresowane, a ta zamiast uspokoić, jeszcze krzyczała na nas, żebyśmy cicho siedzieli. Do tej pory ciarki mi przechodzą jak sobie ją wspominam:p Teraz znalazłam wreszcie gabinet, gdzie raczej zostanę na dłużej, ta atmosfera mnie przekonuje, a jakość też bardzo dobra. A co do samego borowania czy znieczulania, to jestem zwolenniczką znieczulenia. Po co męczyć się z bólem, skoro można skorzystać ze znieczulenia i wszystko jest ok? Ja właśnie u Tarabuły, gdzie teraz chodzę, spotkałam się pierwszy raz ze znieczuleniem the wand, dobra sprawa, bo nawet wprowadzanie środka znieczulającego nie boli. Jak idziecie do swojego dentysty to polecam się pytać o ten rodzaj znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela (panikara megaaaaaaa!!!!!)
nie no wiecie:) mogl by wygladac tak jak Kolezanka wyzej pisze:):):) moj tak wyglada, moze nie konkretnie tak, ale tak jak chcem:):):):):) he he he .....nie no wczoraj bylam i mialam robione dwa zęby, 4 i 5 górną..balam sie jakos...ale jak zwykle okazalo sie , ze nie mialam czego....bo nic nie bolalo...takze.....górna szczeka zrobiona w tym jeden kanałowo, i obeszło sie bez bólu :) teraz tylko dolna szczęka i zdzieranie kamienia.....nigdy jeszcze nie mialam znieczulenia na dole, ale zastrzyk to dla mnie pikus:) i nigdy nie mialalm zdzieranego kamienia, i zastanawiam sie jak to bedzie, no ale git...nie bójcie sie dentysty, ale musicie se znalesc dobrego i nie m sie czego bac:):):) powodzenia wszystkim:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktosia:)
A ja tak poza marginesem:) Mam caly szereg wizyt, jak na razie byly dwa borowania, wedlug dentysty najgorsze mam za soba :) ale mam pytanie, czy zawsze zab, ktory trzeba eczyc kanalowo, boli wczesniej? bo tego sie wlasnie boje najardziej, ze dentysta powie ze zab do leczenia... kanalowego:) a ogolnie to jak narazie nie boli nic a nic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampilona
Muszę Cię zmartwić Ktosia, ale niekoniecznie musi Cię boleć ząb, a może się okazać, że jednak jest konieczne leczenie kanałowe... Właśnie na pierwszej wizycie Pan Grzegorz wszystko mi wyjaśnił, nawet na rysunku to wszystko pokazał i czujesz ból dopiero w tym ostatnim stadium psucia się zęba. A wcześniej możesz mieć dziury, nawet spore, mimo, że nie czujesz bólu... Więc po prostu idź i niech lekarz sprawdzi co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja powiem szczerze, że nigdy nie korzystam ze znieczulania podczas borowania, może to zależy od tego jaki masz próg bólu, albo od dentysty do którego idziesz, najlepiej jak wybierzesz sympatycznego dentystę, jak dr Rozwadowski wtedy mniej boli ;) a co do leczenia kanałowego to ja myślałam, że zazwyczaj jest tak, że leczenie kanałowe poprzedzone jest niesamowitym bólem zęba, ale mnie zaskoczyłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka879
Są różne rodzaje znieczuleń, które w sumie gwarantują pełne znieczulenie... ja miałam chyba wszystkie wypróbowane:P Najbardziej polecam znieczulenie BEZIGŁOWE the wand, nie trzeba znosić tego okropnego wbijania się igłą w dziąsło... :/ Mam takie znieczulenie za każdym razem gdy jest wymagane w Krainie Uśmiechu w Bydgoszczy, choć na początku byłam nieufna, tak teraz nie życzę sobie żadnego innego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondii02165
Witam.! Jak myślicie naprawdę lepiej iść bez znieczulenia ? Proszę o odpowiedz bo jutro już idę i się booooje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest na pewno ale niestety nie mogę Ci powiedzieć jakie bo nie znam nazwy. Chodzę do dentysty i dostaję jakieś znieczulenie i nic, naprawdę nic mnie nie boli. Pytałam go kilka razy co mi daje, bo w innych gabinetach jak byłam, to dostałam zastrzyk i bolało mnie borowanie, a u niego mam relaks na fotelu w porównaniu z poprzednimi gabinetami, ale nie chce powiedzieć skubany :) Mówi tylko, że woli dać lepsze znieczulenie żeby mu pacjenci nie skakali po fotelu :D dzięki temu też szybciej kończy wiercić. Zapytaj może co Tobie dają i potem mów, że takiego nie chcesz, bo Ci nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może za mała dawka? Kiedyś miałam z tym podobny problem, powiedziałam ze czuje co nie co i dentystka zwiększyła dawkę znieczulenia i pomogło ;) generalnie strach przed dentystą to zmora z dzieciństwa. Chociaż teraz wiele gabinetów dba o usługi i starają się,aby było bezboleśnie i dokladnie ;) Ja mam swoją zaufaną dentystkę w http://www.fan-dent.pl/ i mimo ze ja bardzo lubię,odwiedziam ją naprawde wtedy kiedy musze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w miescie jest gabinet w którym robią zabiegi w narkozie. Nie korzystałam jeszcze, bo na standardowe wizyty mi osobiście wystarczy zwykłe znieczulenie. Ale wiadomo, każdy jest inny. w kazdym bądź razie to tutaj - http://www.sawdent.pl/uslugi.htm można się więcej dowiedzieć zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi sie ze zawsze mozesz tez poprosic o znieczulenie dentysty. Poza tym wystarczy tez znalezc jakiegos delikatnego stomatologa jak www.cs-eskulap.eu Jak ja tam ide to zawsze zwazaja na to zeby pacjent dobrze sie czul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze mozna poprosić o znieczulenie, ale borowanie raczej nie boli. za to jest bardzo nieprzyjemne. Ja chodzę do http://dentarama.pl/dw-klinika.html i nie biore znieczulenia chociaz boje sie bolu. ale stomatolog to tak robi ze nie jest az tak zle, jak kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie wizyty u dentysty nie są niczym strasznym, znieczulenie zawsze mi podaje skuteczne dentysta z http://j-dent.com.pl/ dzięki temu wizyta nie jest ani trochę niemiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×