Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zoeii

Kwiatki balkonowe jakie najlepsze, nawozy, kiedy posadzić, jak uprawiać itp.

Polecane posty

Co do biohumusa - to wszyscy zalecają wstrzymanie się od nawożenia kilka tygodni, jak jest nowa ziemia, to jest wystarczająco \"bogata\". Ja odczekuję 3 tygodnie i leję :) A odżywki do pelargonii? Nie znam się, bo nie lubię pelargonii, ale w sklepach są specjalne do tych roślin, to chyba własnie takie są odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonia..........
są odżywki róznych firm, ale mi chodzi o coś sprawdzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale przy nawożeniu kwiatów najważniejsza jest po prostu systematyczność 🌻 \"Najgorszy\" (jeśli taki wogóle istnieje - warto popatrzeć na skład - w większości nawozów mineralnych do konkretnego typu kwiatów znajdują sie te same składniki) nawóz stosowany systematycznie w małych dawkach co tydzień zdziała cuda, a \"najlepszy\" i polecony, stosowany od przypadku do przypadku nie zda sie na wiele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam balkonowe ogrodniczki;) miło ze tak tu się rozpisujecie, i na ciekawe tematy rozmawaicei, jak zauważyłam popisujecie coś o jakichś nawozach, chętnie poczytam, bo sama nie wiem czy dobze podlewam jak dotchczas podlałam moje kwiatki dżdżownicowym nawozem tylko raz a w poniedziałek znów podleje. Ja dodaje poł nakrętki na około 3/4 (trzy / czwarte) buletki wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa39
Witam.Chciałabym się dowiedzieć jaki jest najlepszy nawóz do surfinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy moglby mi ktos powiedziec jakie kwiatki najlepiej posadzic na poludiowym balkonie? bo ja przed paroma tygodniami juz kwiatki posadzilam, ale niestety kupilam takie jakie mi sie podobaly i naturalnie czesc uschla:-( nadaja sie gozdzik miniaturkowy? i lawenda? doniczki kupilam z miarka w ktorych woda bedzie od dolu pobierana i w sumie ziemia jest caly czas sporo wilgotna, moze mi ktos napisac czy to normalne? czy moze ziemia jest za wilgotna i kwiaty marnieja? Prosze o pomoc!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie kwiatki miałas? Może po prostu zmarzły od przymrozków - czy w twojej okolicy były? Nawóz do surfinii - dowolnej firmy, byle przeznaczony do surfinii, maja pardzo podobny sklad - ale regularnie stosowany - najlepiej wręcz po kilka kropel do każdego podlewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna ogrodniczka
nie jestem dobra ogrodniczka a przy tym zlekka leniwa, wiec mam opanowanych kilka roslin, ktore sie zawsze udają(mam mały ogródek) W cieniu - zdecydowanie begonia bulwiasta, sa takie piekne cynobrowe. kwitnie do mrozow, nie choruje. Do tego wszelkie bluszcze ,funkja hortensja zwykla i pnaca.Fuksje mi zawsze padały.niecierpek tez. Na bardziej sloneczne - niezawodne pelargonie, bakopa, aksamitki,lobelia. petunie zawsze mi cos zzerało, a inne kwiatki krótko kwitna. Acha, jeszcze cale lato kwina mi ( w polcieniu) drobniutke bratki, pieknie sie rozrastają. Mam zasade ,ze grupuje kwiaty wg kolorów i odcieni (np czerwonopomaranczowe albo niebieskofoletoworozowe z bialym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten tego ten
a ja w tym roku zakochałam się w lobelii, wszystkie skrzynki obsadziłam lobelią w różnych kolorach, normalnie wariactwo jakieś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Cebulkoo, kwiatki od przymrozkow chyba mi nie zmarnialy bo u mnie nie bylo w nocy zimno, raczej musilo byc to slonce bo ja je sadzilam jak tak super grzalo! a kwatki mam miniaturkowy gozdzik, dahlie, innych nazw nie pamietam:( jakie kwiatki najlepiej posadzic na bardzo sloneczny balkon???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupiłam 2 tygodnie temu
clematise na wystawie kwiatów i o zgrozo juz mi pół lisci zezarły ślimaki.Czy znacie jakiś sposób,żeby pozbyć się tego paskudztwa? Tak się cieszyłam,bo juz miały pączki kwiatów a tu te wredne slimaki wszystko pożarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) nie mam pojęcia o ślimakach... na szczęście na III piętro nie włażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darada
to znalazłam na innym forum Najgorsze sa slimaki nagie, takie jak: pomrowik plamisty, sliniki luzytanski i wielki. Uwielbiaja miejsca zacienione, podmokle. Tam urzadzamy pulapki. Sloiki wkopujemy w ziemie i wlewamy do nich piwo lub rozpuszczone w wodzie drozdze. Utopione slimaki usuwamy codziennie. Pod plyte np. dachówke, pilsnie itp. wkladamy liscie kapusty, salaty, marchewke i ziemniaki w plasterkach, dla zwiekszenia skutecznosci polewamy je sokiem jablkowym lub pomaranczowym. Co 2 dni odkrywamy plyte i wybieramy slimaki. Czesto zruszamy glebe gdy jest sucha (niszczymy przez to jaja slimaków), podlewamy rankiem a nie wieczorem, stosujemy bariery np. z popiolu, ostrych trocin, plew jeczmiennych, ostrego piasku, wapna niegaszonego itp. Wybieramy recznie i topimy. Slimaki maja nielicznych wrogów: zaby, jeze, krety, jaszczurki, niektóre ptaki, ale tez chrzaszcze i muchówki". Dodam od siebie, ze mozna rowniez polozyc na ziemi butelke z niewielka iloscia piwa (zamiast wkopywac sloiki)- slimaki bardzo przyciaga zapach piwa, wiec latwo jest je "nabic w butelke" i nad ranem zakorkowac. Dobrze jest rowniez rozsypac wokol roslin, lub grzadki, drobno potluczone skorupki z ugotowanych jaj. Nietrudno sobie wyobrazic, ze slimaki nie cierpia ostrego podloza. Och i jeszcze jeden sposob, podobno slimaki za nic w swiecie nie przejda przez MIEDZIANY drut, rozciagniety na ziemi. Z jakiegos powodu nie chca zblizac sie do miedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basztka
Rosahumus jest ekologiczny i bardzo dobry , ja zawsze kupuję z tego sklepu.www.domisad.pl/?nakatomi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zainteresować się też nawozami płynnymi, które już dawno temu zauważyłem u większości osób hodujących rośliny. Wiem, że świetnie sprawdza się i pomaga w rozroście roślin - http://www.biostyma.pl/nasze-produkty/nawozy-plynne/multifol-mag/ sam niestety nie miałem zbytnio okazji wypróbować, ale może komuś, akurat się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest tez wykorzystać do uprawy roślin jakieś nawozy, które wspomogą ich rozrost i poprawne, zdrowe życie. Ja najcześciej wykorzystuje nawozy fosforowe od www.biostyma.pl i moim zdaniem sprawdzają się w tym najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamawiałam nawóz z http://greenandjoy.pl/. Ale szczerze co do wyboru nawozu do kwiatków balkonowych to Ci raczej nie poradzę profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciulkaogrodniczka
Ostatnio eksperymentowałam z nawozami dolistnymi zakupionymi na www.agreko.info.pl i muszę przyznać, że...udało się! Kwiatki wyrosły całkiem zacne kwiatki, prezentujące się bardzo okazale. Czyli wychodzi na to, że gra jak najbardziej warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×