Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

DZIARA - REAKTYWACJA

Polecane posty

Gość ====valdi z koziej dupy====
nie będzie fajnej dyskusi nikt tu się nie będzie wypowiadał bo ten temat jest denny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 przy okazj stary nazwal mnie slepym przyglupem:-0 zyczylam mu zlej nocy co za chamstwo w rodzinie:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mala moze i nie ale jadlam poza lodami troche bobu i borowek amerykanskich wiec stwierdzilam ze trzeba zjesc cos porzadnego typu lody:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oparzenie I stopnia Obejmuje tylko naskórek, objawami są zaczerwienienie skóry i ból, objawy ustępują po kilku dniach bez pozostawienia blizn. Oparzenie II stopnia powierzchowne (IIA) Obejmuje naskórek i część skóry właściwej, pojawiają się pęcherze z surowiczym płynem, goi się w ciągu 10–21 dni, nie pozostawia blizn. Oparzenie II stopnia głębokie (IIB) Obejmuje naskórek i pełną grubość skóry właściwej z przydatkami. Skóra jest biała z czerwonymi punktami w okolicy cebulek włosowych. Bolesność mniejsza niż w przypadku oparzenia w stopniu IIA ze względu na uszkodzenie zakończeń nerwowych. Goi się przez kilka tygodni, pozostawia blizny. Oparzenie III stopnia Martwica obejmuje skórę właściwą wraz z naczyniami i nerwami skórnymi wraz z podskórną tkanką tłuszczową. Skóra przyjmuje barwę od perłowo białej, przez białoszarą do brunatnej, jest twarda i sucha. Goi się długo i zazwyczaj wymaga przeszczepu. Pozostawia widoczne blizny. Oparzenie IV stopnia Martwica sięga tkanek głębiej położonych. Obejmuje mięśnie, ścięgna, kości. W najcięższych przypadkach tego typu oparzeń cechą charakterystyczną jest zwęglenie oparzonej części ciała. Czasami nie wyróżnia się odrębnego IV stopnia i wszystkie oparzenia tego typu zalicza się do oparzeń III stopnia. Czasami także rozróżnia się oparzenia IV stopnia, gdzie martwica obejmuje mięśnie, V stopnia, gdzie martwica sięga do kości i VI stopnia, gdzie martwica obejmuje całą kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam pierwsza, ale nie chciało mi się wpisywać :o czuję się dzisiaj jak rozdeptana kupa :o 😭 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×