Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Sylwia777

Sposób obliczania komu należy się kuroniówka a komu nie

Polecane posty

Gość Sylwia777

Witam Ostatnio rejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako bezrobotna (zostałam zarejestrowana bez prawa do zasiłku). A stało się tak dlatego gdyż moje zarobki w przypadku 2 miesięcy nie osiągneły minimalnego wynagrodzenia czyli 936 zł były one w wysokości 928 zł , w jednym miesiącu moje wynagrodzenie było w wysokości 736 zł. Czyli 3 miesiące z życia "wykreślone". W pozostałych miesiącach przekraczało ono 1200 zł a nawet 1700zł czyli grubo ponad minimalne wynagrodzenie. Pracowałam na umowe zlecenie od 18.04.2007r. do 11.04.2008r. w tym: od początku tego okresu do 5.11.2007r. wykonywałam pracę, od 5.11.2007r. do 22.11.2007r. byłam na zwolnieniu lekarskim 100% płatnym z tytułu ciązy, od 22.11.2007r. do 11.04.2008r. byłam na urlopie macierzyńskim również płatnym. Były od mojego wynagrodzenia od początku odprowadzane składki ZUS więc urlop macieżyński mi przysługiwał. Mieszkam w regjonie gdzie dość duża jest stopa bezrobocia i ciężko jest zdobyć pracę a w dodatku mamie małego dziecka, która potrzebowałaby przerw na karmienie. Moje pytanie jest takie: Czy urzędnik ma możliwośc stwierdzania czy komuś przysługuje kuroniówka z punktu widzenia uzyskiwania dochodów sprawdzając każdy miesiąc osobno czy ma inną możliwość a mianowicie wyciągniecia średniej za pewien okres pracy? PS: Przed tym okresem zatrudnienia pracowałam od 5 października 2006r. do 5 stycznia 2007r. na umowę o pracę (do tego okresu nie ma żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o wynagrodzenie i był doliczany). Najbardziej nie daje mi spokoju te 8 zł, które zabrakło mi w przypadku 2 miesięcy i skreśliło moje prawo do kuroniówki, a to że w innych miesiącach miałam dużo wyższe dochody nie jest istotne. Bardzo proszę o odpowiedź i poradę co mam zrobić, mogę się jeszcze odwołać od decyzji PUP-u tylko muszę mieć jakieś podstawy do tego odwołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×