Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maks50

Mam pytanie czy ktos miał lasery w leczeniu dyskopatii?

Polecane posty

miałem robiona jonoforeze ale nie pomogło dalej odczuwam bóle i mam problemy z chodzeniem słyszałem ze ponoć dobre są i pomagają lasery i skąd moje pytanie czy ktoś miał i czy pomogły te lasery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie lasery pomogly
to polega na ogol na rozgrzewaniu i ukrwieniu okolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikiwikimamawikikiki
Laserem przeciwko dyskopatii od 5-ciu lat w polsce Neurochirurdzy ze Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie stosują nową metodę leczenia dyskopatii. Dzięki zabiegowi przy użyciu lasera pacjent może pozbyć się bólu i uniknąć operacji. Dyskopatia oznacza ucisk korzeni rdzeniowych i worka oponowego, wywierany przez wypuklający się dysk. W krytycznych sytuacjach potrzebna jest operacja. W nowego typu zabiegu mało inwazyjnym nie otwiera się powłok skórnych. Do dysku wprowadza się pod kontrolą monitora jedynie igłę. Po włączeniu lasera pod wpływem impulsu energii dochodzi do odparowania wody z uszkodzonego krążka międzykręgowego. Zmniejsza się jego objętość, a co za tym idzie i ucisk wywierany na rdzeń kręgowy. Poprawa jest odczuwalna jeszcze na stole operacyjnym. Metoda może uchronić przed operacją. Dzięki niej można rozpocząć rehabilitację, która uchroni przed kolejnymi nawrotami. Metoda laserowa leczenia dyskopatii - to zabieg tzw. chirurgii jednego dnia i jest o połowę tańszy od operacji. Dyskopatia, czyli wypadnięcie jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, to stan patologiczny powstały w wyniku zwyrodnienia krążka (dysku) międzykręgowego, na skutek zmian wrodzonych, nadmiernego obciążenia, stanów zapalnych lub urazów. Choroba ta rozpoczyna się często od powtarzających się objawów lumbago. Dochodzi do przemieszczenia się jądra miażdżystego w obrębie krążka, następnie jądro uwypukla się i naciąga torebkę włóknistą krążka, która w końcu pęka. Z uszkodzonej torebki włóknistej wypada jądro miażdżyste, uciskając na korzenie rdzenia kręgowego i powodując silny ból korzonkowy (zwany rwą kulszową, jeżeli dotyczy odcinka lędźwiowego), a w stanach bardziej zaawansowanych – zaburzenia czucia, niedowłady i zaniki mięśniowe. Dyskopatia w odcinku szyjnym kręgosłupa występuje znacznie rzadziej. Zmiany zwyrodnieniowe dysku ma większość osób po 30. roku życia. Przyczyną problemów jest siedzący tryb życia, mało ruchu, nadwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×