Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 234234

Synek ma 14 miesięcy i bardzo mało mówi ...

Polecane posty

Gość 234234

a wręcz prawie wogóle nie mówi. Jedynie wymawia słowa: mama, tata, a resztę to tak po swojemu . Troche się martwię - jak jest u Waszych dzieci ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli mówi po swojemu to chyba nie ma powodu do niepokoju. A uczysz go mówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie. mój syn zaczął mówić na krótko przed trzecimi urodzinami. ale jak zaczął to od razu całymi zdaniami. Wcześniej był też bardzo komunikatywny tylko mu się gadać nie chciało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPOKOJNIE :D Każdy lekarz Tobie to powie... chłopcy z reguły mają bardzo ciężką mowe (oczywiście są wyjątki ale ich pewnie tyle co nic :D). Najważniejsze że coś mówi ,nawet jeśli to byłoby ,,po swpojemu\" .Grunt by dziecko rozumiało co do niego mówisz,wykonywało polecenia bo wtedy masz pewność że z jego słuchem jest wporządku,mów bardzo dużo do synka ,kiedy mówisz patrz się na niego,jeśli coś robisz w domu to tłumacz jemu co w tej chwili robisz to możźe jego zachęcić,mów wyraźnie .Często chłopcy zaczynają wymawiać pierwsze słowa wieku ok 3 lat.Mój synek ma tyle ile mam zapisane w stopce.Rozumie wsyztsko co do niego mówie.Często gasda po swojemu lub pokazuje za pomocą gęstów itd. A mowa to napewno jeszcze rpzyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow_papillon
"Każdy lekarz Tobie to powie...chłopcy z reguły mają bardzo ciężką mowe" Pediatrzy nie zawsze są kompetentni!! Z dziećmi jest różnie, to fakt, ale jesli cokolwiek nas niepokoi to nie słuchać cioć, wujków, kolezanek, że ten zaczął wtedy a tamten kiedy indziej, tylko marsz do logopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mućka mniam mniam
no w wieku 14 miesiecy to dziewczynki zaczynaja mowic,moj syn ma 26 mcy i mowi tylko mama,reszta po hebrajsku,ale wszystko rozumie,wiec sie nie martwie,chodzic zaczal jak mial 18 mcy i to od razu biegiem,bez nieoporadnych kroczkow,obserwuj swoje dziecko niczym sie nie sugeruj,ani matka,babka,sasiadka,a lekarze prawda nie zawsze a nawet czesto leca z podrecznika,a tam napisane od tad do tad ma stac,biegac,mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mucka- masz swiętą rację;-) Mój tez ma 14 miesięcy,mówi mama,tata ,brum-brum,cici i kilka innych \"jegojęzycznych\" słów;-) Nawet sie nie zastanawiałam nad tym,że mało mówi. Jest dzieckiem ,które dopiero poznaje słowa i nie widze problemu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądra Mulatka
ale to normalne, chłopcy zwykle później mowią, 3 rok to norma Mój ma dopiero 9 miesięcy ale mama, tata, dada, baba i nie już mówi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zatęsknisz do czasów, kiedy mało mówił! Zobaczysz! :D Mój starszy syn zaczął mówić jak skończył 3 lata, młodszy jak miał 2. Dzieci rozwijają się we własnym rytmie, nie martw się! Chłopcy później mówią na ogół, niż dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądra Mulatka
a z chodzeniem to nie wiem jak jest prawidłowo ale mój znudził się raczkowaniem, i już chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądra Mulatka
właśnie jak cie zacznie zasypywac pytaniami, a po co , a na co, a czemu, jak ,gdzie, to bedziesz wspominać z łeżką o woku czasy kiedy nie mówił:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×