Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emci

Mój 8 tygodniowy szczeniaczek ma wirusowe zapalenie jelit co mam zrobić?

Polecane posty

Gość emci

witajcie mam od niedawna szczeniaczka który pierwszy dzień zachowywał się normalnie i było z nim gites :) niestety od niedzieli bardzo z nim źle...:( nie chciał w ogóle jeść, miał biegunke i cały czas spał. byłam u weta aż 4 razy i jutro też idę dostał zastrzyki i witaminki ale od wczoraj ma kroplówke. na dodoatek od jakiegoś czasu wymiotuje i kupa to tak właściwie woda z krwią. jeśli jakoś możecie mnie pocieszyć to błagam napiszcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emci
karol-ina w tym problem że od niedzili chodzę codziennie i póki co nie jest wcale lepiej :( ale dzięki że sie odezwałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam bardzo podobny przypadek z naszą kicią. Weterynarz podejrzewał wirusówkę ewent. zatrucie. Po zbadaniu krwi, zaordynowała leki przeciwkrwotoczne, przeciwwymiotne, antybiotyk i codzienną kroplówkę , żeby kot się nie odwodnił. Batalia trwała 9 dni. Wygraliśmy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez to mialam z 12-tygodniowym owczarkiem.Nic nie jadl,wymiotowal,spal ciagle,tez mial kroplowki codziennie,ale dalismy rade po 7 dniach.Ja swojemu dawalam jeszcze po lyzeczce wody co kilka minut,az przestal ja zwracac-to byla szczesliwa chwila. Wszystko sie ulozy,mam nadzieje,powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapalenie jelit moze meic rozne podloze. Najgorsza opcja to parwowiroza. Przede wszystkim powinnas zmienic weterynarza. Psiak w takim tanie powinien miec z miejsca podana parwoglobuline (caniserin: generalnie surowice), silne imunostymulatory (zylexis, scanomune, interferon). Plynoterapia od poczatku (plyn ringera, catosa, cocarboxylaza) + srodek antywymiotny. To oczywista oczywistosc przy tej chorobie. Psiak ma miec spokoj, cieplo, nie karmic na sile, jak zcznie wykazywac chec do jedzenia - podac covalescence (do kupienia u weta, odzywczy proszek do rozrabiania z woda dla rekonwalescntow). No i niestety - smiertelnosc 90% :( Po chorobie bedziesz miala kwaratanne bo wirus jest peikielnie dozarty - Twoje meiszkanie bedzie grozne dla nieszczepioych zwierzat przez nawet rok. Uwazaj na rzezcy z ktorymi styka sie psiak bo sa siedliskiem wirusow a wiec neibezpieczne dla inncyh zwierzat. I mam nadzieje, ze wet sie pomylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emci
nie musicie już pisać ponieważ już nie mam tego pieska gdyż dostał zastrzyk i już nie jest wśród nas :( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowajaśminowa
łoj szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryminalnaa
Uspiliscie go? Dlaczego?:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam psy
Nie chce cie martwic,ale moj pies mial takie objawy przy nosówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emci
kryminalnaa to dlatego żeby nie cierpiał robiliśmy co w naszej mocy i przy tym dużo kasy poszło... nie chcieliśmy żeby cierpiał i sam wet proponował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×