Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moon__

Kto bierze ślub w sierpniu 2009 ?

Polecane posty

Gość Aicha1107
Witam was wszystkie i nowe równiez :) Długo mnie nie było ale wracam na dobre :) :P Cranberry i Monika 1985 ja czuje to samo co wy! Stoimy w miejscu :/ jeszcze mam taki problem ze slub w niedzile :/ niezbyt komfortowo no ale stało się tak zdecydowaliśmy i juz nie ma odwrotu..... Co do obrączek to my chcemy z białego złota (oczywiście chialabym trafic na nie rodowane :/) Kobitki ja nie przepadam za złotem zółtym :/ i wszystcy to wiedzą, do dziś nie mam co zrobić z łancuszkami i pierscionkami z zołtego złota, które dostałam na komunie świeta.... łancuszki na sobie nosze z białego złota tak jak i pierscionki czy bransoletki, taka juz francowata jestem :P słyszałam różne opinie na temat białego zlota :/ no cóż zobaczymy Z tymi potwierdzeniami od gości to faktycznie problem :/ opowiem wam historie mojej kolezanki :/ wesele miała na 120 osob, rozdała zaproszenia, odmówiło jej 30 osób wieć razem z przyszłym mezem i rodziacami stwierdzili ze na miejsce tych odmówionych zaproszą znajomych ze szkoły, przychodzi dzien wesela a ci co odmówili jednak przyjechali! czujecie? dobrze ze nie robiła wesela w restauracji gdzie sa wyliczone sztuki, miała wynajeta sale a gotowały jakies kucharki z rodziny, szybko znalazły sie tez stoły i krzesła :/ najwiekszy problem był ze sztućcami i talerzami wiec jadło sie na raty :/ raz jedna czesc sali raz druga :/ wszyscy byli zestresowani ta sytuacja ale jakos sie poukładało..... SZOK BUziaki :* uciekam bo padam z sił po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowo przybyłe koleżanki do naszego kącika. 🌼 Z gośćmi i u nas też będzie ciężko. Od strony Ł wyszło jakieś 60 osób. U mnie będzie problem. Mój ojciec zaprosił by najchętniej pół rodziny i swoich znajomych. A po co mi na moim weselu ktoś, kogo widziałam może raz w życiu i jego koledzy. Mam do dyspozycji 60 miejsc i po odliczeniu moich koleżanek z mężami (u których byłam na weselu) niech kombinują z mamą kogo zaprosić. A i tu pewnie dorzucę swoje trzy grosze. Trzeba to zrobić już w tym tygodniu, bo potem nie będzie kiedy. ALE MÓJ TATUŚ UWAŻA, ŻE JESZCZE JEST DUŻO CZASU! Zostało tylko pół roku, ale jeszcze jest czas! Kupiłam parę dekoracji, moja mama z zawodu krawcowa (ale nie pracuje w nim) będzie szyła mi ubranka na butelki, kieliszki, a On \"jeszcze czas\". Pytam się kiedy to zrobię? Przed weselem to będę miała inne sprawy na głowie, a nie takie pierdoły latać i kupować. Ach będzie z nim ubaw. Brat cioteczny Ł żenił się w zeszłym roku i nie miał problemu z potwierdzeniami przybycia gości. Ciekawe jak będzie u nas? Jak będziemy roznosić zaproszenia to od razu im powiemy, że robimy w lokalu i musimy wiedzieć czy przyjdą czy nie. Mam nadzieję, że to zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Az mi ulzylo ja czytam Wasze wpisy, ze nie tylko u mnie jest ten sam tekst \"jeszcze jest czas\", ale tak własnie Panowie chyba mają. Tez nie moge sie doprosić konkretnej listy gości od strony mojego P, chcialam zamówić zaproszenia odrazu z nadrukiem ale jak???? (bez pełnej listy). Byliśmy w Aparcie jedne obraczki nam sie spodobały ale para 2200zł troche drogo moim zdaniem, chyba na weekendzie pójdziemy popatrzeć za nimi. Ostatnio psioczyłam na prace a tu dziś podwyzka i to nie tylko ja ale mój też :) w sumie jestesmy bogatsi o 600zł brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka, zapomniałam swojego nicku, byłam zdziwiona że nie chcą ode mnie hasła ;) Taaa, mówiłam że się starzeje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika1985 coś się nie otwiera. Mój P na szczęście wie że nie jest wcale tak dużo czasu i sam mnie pogania że trzeba zaproszenia znaleźć obrączki zamówić wiec z tym nie mam problemu. Co do gości to ciekawa jestem czy u nas tak chętnie będą potwierdzać swoje przybycie wcześniej bo prawdopodobnie w ostatniej chwili trochę nam odmówi a wtedy to trochę głupio kogoś innego zapraszać. Podobno najpóźniej powinno się miesiąc przed zapraszać. Kiedy będziecie zapraszać najbliższą rodzinę? Ja myślałam już o kwietniu ale mój P mówi że maj-czerwiec. Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! 🌼 Piekna sukienka Moniczko! Ja sie zastanawiam z tym bolerkiem czy rzeczywiscie jest konieczne...w mojej parafii wiekszosc dziewczyn idzie do slubu bez...sama suknia. Moja kuzynka tez byla w sukni z odkrytymi ramionami...moja mama za to ostatnio czesto porusza temat bolerka ;) musze jeszcze sprawe przemyslec... Marcia sprobuj kilka razy! Ja tez tak mialam ale wreszcie mi sie otworzylo :) Ja jeszcze nie wiem kiedy bedziemy zapraszac...w pierwszej kolejnosci pojda zaproszenia do rodzinki zagranica...wiec calkiem mozliwe, ze juz zaczniemy w kwietniu :) Mam nadzieje, ze do tego czasu zakupimy zaproszenia !;) betatka rzeczywiscie ceny ladnych obraczek za zalamujace :( Gratuluje podwyzek...u nas narazie nic sie nie zapowiada, a dodatkowe pieniadze zawsze by sie przydaly! Aicha1107 teraz coraz wiecej osob wybiera biale zloto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika sukienka jest piekna właśnie to ten krój w którym mi jest najlepiej, odrazu sprawdziłam gdzie jest salon w Krakowie ale z info zawartych na stronce nie maja tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joostynka1985
witam wszystkie Panie :) moja data to 8 sierpnia :) właśnie wczoraj rozpoczęliśmy katechezy przedmałżeńskie!! półtora miesiąca z życiorysu... a później jeszcze poradnia... no ale jakoś przeżyjemy :) co do przygotowań to brakuje nam póki co zaproszeń,obrączek,sukni,alkoholu,ciast i chyba tyle. Ale czasu jeszcze dużo,więc damy radę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aicha1107 jeżeli podoba się wam białe złoto to jak najbardziej weźcie takie obrączki. My zdecydowaliśmy się na żółte złoto, bo takie najbardziej pasuje mi do karnacji;) i chcemy proste, płaskie, bez żadnych zdobień. coś w tym stylu: http://www.allegro.pl/item536968021_goldrun_zlote_obraczki_slubne_plaskie_5mm.html Betatka gratuluje podwyżki. Mnie ominęła ;( U mnie w firmie każdy kto przedłużał umowę to dostał 250 więcej, a ja miałam na najdłuższy okres ze wszystkich podpisaną i mnie podwyżka na razie ominęła, czekam na jakiś aneks do umowy, albo wyższa premie, bo moje szefowe chętniej płaca "na lewo" niż oficjalnie;) Ja bolerka na ślubie nie chcę. Jakoś mi się nie podobają, welonem się okryję ;) A zapraszać pewni będziemy jakoś właśnie maj-czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj joostynka1985:) Chyba większość z nas jest na podobnym etapie a zdążyć musimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joostynka1985
co do zaproszeń to myśleliśmy,żeby podczas Świąt Wielkanocnych wręczyć najbliższej rodzinie,a reszcie później. Przeraża mnie to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu wybrałam co mniej więcej mi się podoba z sukien. Co myślicie o nich? http://www.lisaferrera.pl/product_info.php/products_id/255?osCsid=1c6a1eb32c3ec45e41662f88439e23fb http://www.lisaferrera.pl/product_info.php/products_id/262?osCsid=1c6a1eb32c3ec45e41662f88439e23fb http://www.lisaferrera.pl/product_info.php/products_id/302?osCsid=1c6a1eb32c3ec45e41662f88439e23fb Ta środkowa tylko za bardzo przypomina mi suknię mojej dobrej koleżanki, i boję się że sobie pomyśli, że od niej ściagnęłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie im dłużej się im przyglądam tym bardziej zakochuję się w tej pierwszej. I już widzę się w niej. tu można zobaczyć jej dół: http://site.mawebcenters.com/victoriasbridalcouture1/_images//demetrios_2814_b.jpg Twoja też bardzo ładna, początkowo o takiej myślałam. Białą będziesz miała? ja decyzji co do koloru jeszcze nie podjęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza data to 08.08. jak na razie mamy zaklepaną salę (kaucja), zespół już także jest zarezerwowany, koleżanki i kuzynki z zagranicy (dalekiej) obdzwaniam już teraz z pytaniem czy mogą się zjawić na uroczystości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joostynka1985
moja suknia będzie biała.zawsze taką chciałam,ecru jakoś mi się nie widzi. idę do miary w marcu,bo podobno to ostatni dzwonek,żeby zdążyć. A poza tym,to u mnie przeważają czarne myśli dotyczące dnia ślubu,że coś się nie uda,że będzie jakaś żałoba,że się rozchoruję,że dostanę opryszczki... też tak macie? koszmar :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...że pryszcz wyskoczy, ale nie martw się zawsze będzie można go wykasować w Photoshopie tak samo jak opryszczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joostynka1985
może i powinnam mieć takie podejście,ale i tak na pewno się będę jeszcze przez te pół roku zamartwiać :( dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat chcę bolerko, podobają mi się, a jak jeszcze będzie uszyte z tego samego materiału co suknia to będzie super. Welonem się nie zakryję bo go nie będę mieć. Ale coraz częściej widzę, że dziewczyny idą do kościoła z odkrytymi ramionami. Co do zaproszeń to ja już dziś dostałam paczkę. Od przyszłego tygodnia będziemy roznosić. U mnie tak jest że 4-5 miesięcy przed się roznosi. Poza tym, jak już kiedyś tam pisałam, trochę tych ludków jest do dowiedzenia. A wiosną w weekendy będą to nauki, to praca, potem długie weekendy na które wyjeżdżamy i tak zleci. Ja daję gościom czas do 01.06 na potwierdzenie. To będę mieć jeszcze zapas, żeby kogoś doprosić. Poza tym jak ktoś chce iśc na wesele to chyba potrafi się już od razu określić. Oczywiście mogą się zdarzyć jakieś wypadki losowe - ale to wtedy możemy znajomym co do kościoła przyjdą powiedzieć, żeby przyjechali do restauracji, obym nie musiała płacić za puste krzesła. Z Waszych sukien to najbardziej podoba mi się LisaFerrera3134 - pewnie dlatego, że jest w moim stylu. Co do czarnych wizji, to u mnie akurat jest żałoba. Ale nie chcę się na ten temat rozpisywać. Nawet myśleliśmy o odwołaniu wesela, ale jednak zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika1985, cranberry, Joostynka1985 bardzo ładne sukienki. cranberry podoba mi się model 1 i 2. Ten 1 ma bardzo fikuśny dół sukienki. My zaproszenia chyba będziemy roznosić po świętach wielkanocnych, a część już w święta jak rodzinka mojego Ł zjedzie do domu. :) Pewnie powiedzą (panowie), że to jeszcze za wcześnie. Ale jak ktoś odmówi (a na pewno się tak zdarzy, bo cioteczny brat mojego Ł bierze ślub tydzień przed nami) będziemy mieli jeszcze trochę czasu by poprosić kogoś innego na to miejsce. Joostynka1985 to chyba u nas wszystkich występuje. Ja martwię się czy ze wszystkim zdążymy na czas, czy nie będę chorować (mam alergię). Chyba profilaktycznie będę łykać tabletki, żeby temu zapobiec. Nafaszeruje się. :) Co do bolerka to jeszcze nie zdecydowałam. Moja mama chce, ale sukienka będzie na ramiączka więc chyba sobie daruje go. Zobaczymy. Do krawcowej mam się zgłosić w kwietniu, więc mam czas jeszcze sprawę przemyśleć. kocio-rybka pryszcza w Photoshopie wykasujesz na zdjęciach. A co z kamerą? Wszystkiego ci nie usuną. :) Marne pocieszenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cranberry sliczne sukienki mi osobiście najbardziej spodobałą sie druga. Ja cały czas mówiłam ze nie bede mieć bolerka, ale przy przymierzaniu sukienek jednak zmieniłam zdanie, a welon chce krótki i broń Boże rekawiczek naszczescie moja mama tez jest im przeciwna wiec przynajmniej nie bedzie mi głowy suszyc, a i tak jest umowa, ze moja czesc pokrywaja mi rodzice tylko ubiór mam sobie sama zapłacic Tak miała moja siostra wiec musi byc sprawiedliwie, mimo ze było to 11 lat temu. Prosic gosci mysle ze bedziemy w maju u mnie nie ma iwekszego problemu bo pojade do rodziny mamy i mam cztery rodziny zalatwione dom koło domu a podrodze jeszcze dwa domy i rodzinka mamy prawie załatwiona, u mojego P bedzie tez podobnie wiec mysle ze w maju spokojnie mozemy zapraszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
Aicha, jedna rada - jak chcesz z białego złota obrączkę to weź najprostszą jaką znajdziesz! wtedy jubiler będzie mógł poprawić powłokę jak się zetrze. da się to zrobić jeszcze ewentualnie przy obrączce z białego złota z jakimiś piaskowaniami czy żłobieniami we wzór. ale np. przy łączonej z białego i zoltego złota juz moze się nie udac. albo przy kamieniach w obrączce. tak mi powiedzieli ostatnio w salonie jubilerskim, więc jak widać nie jest tak źle z tymi obrączkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joostynka1985
jeśli o mnie chodzi,to nie chcę mieć żadnego bolerka ani welonu,za to rękawiczki tak,ale jeszcze zobaczę,bo wiadomo,że mi się może wszystko pozmieniać jak już będę mieć suknię. Ale na pewno nie chcę welonu. Coś innego wymyślę :) przymierzałam takie ozdoby do włosów z mini woalką,wyglądały świetnie-pewnie na coś takiego się zdecyduję. czytałam wczoraj trochę waszych wpisów i się zastanawiam nad kupnem alkoholu.Nie mam pojęcia,ile szampana mamy kupić na wesele ok 80 osobowe? muszę chyba zapytać w naszej sali,oni będą wiedzieć ile wychodzi tych butelek. a wódkę to pewnie kupimy jakoś przed samym weselem,bo nie mamy gdzie jej trzymać teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobitki Kochane :) wasze suknie sliczne U mnie PORAŻKA :( wczoraj byłam pierwszy raz na przymierzaniu sukien, byłam z mama i z siostrą w 3 różnych salonach :( zmierzyłam 14 sukien i wiecie co klapa totalna :( wszystko żle lezy wrecz wisi te które bardzo mi sie podobaly na mnie juz tak dobrze nie lezały :( zalamalam sie :( w nocy plakalam jak glupia do poduszki :( wiecie juz nie chce tego slubu ;( wystarczy mi skromna uroczystosc rodzice swiadkowie i my :( wiem ze te sukienki nie były w moich rozmiarach bo były za duzo ale jakoś sie w nich wcale nie widziałam ZAŁAMKA :( ------------------------------------------------------------------------------------- Cranberry rozumie cie doskonale :) też chce proste,płaskie bez brytantów, diamentów czy kamieni. Zawsze chciałam zebysmy z mężem mieli takie same, broń boże nie potepiam jesli któras z was ma z kamyczkiem a przyszły nie. To takie moje zdanie. Gratuluje podwyżki :) U mnie porażka mojego W. zwolnili :( jestesmy podłamani i z czego odkładać na wesele? Jeśli chodzi o zaproszenia to rodzinie z Niemiec już dałam a całej reszcie dam podczas świąt w kwietniu :) Czarna koalko dziekuje za rade :) pozdrawiam was gorąco :* wróce jak mi chandra przejdzie bo nie chce aby moj nastroj przeszedł na was kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka83
Witajcie dziewczyny:) Widzę,że nie tylko mnie dopadł stes:) Jeśli chodzi o nas,to jesteśmy razem już 10 lat i końcu sie zdecydowaliśmy...nie mieszkamy jeszcze razem..i dlatego to wszystko mnie przeraża...zamiast cieszyć się ze ślubu to ja bardziej martwie się moją przyszła wyprowadzką no i jak to będzie po ślubie:)I jakoś te przygotowania mnie nie cieszą. Salę zamowiliśmy 1,5 roku temu,zespól też,mamy kamerzystę,fotografa,szukamy teraz auta,bo ma być cabrio 2-s=osobowy..no i w sobotę idę w poszukiwaniu sukni... Mamy wesele na 140 osób..i ogólnie przez obie rodziny jest ona baaardzo wyczekiwane...w sumie w mojej rodzince to piewsze wesele od jakiś 8 lat.. Poblemy mam z fryzjerką,która 15.08 ma zamknięty salon..no i ze świadkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztaa
witajcie , nasz termin to 22.08.09:) mam pytanie jestem z okolic Częstochowy , moze ma ktos namiary gdzie mozna zamowic ładny elegancki tor weselny ??? słyszałam ze w consoni są śliczne 54zł za kg +dojaz +2os z obsługi ale z byłabym wdzięczna za propozycje:) pozdarwiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe koleżanki jest nas coraz więcej. Moniko otworzyła mi się Twoja sukienka- mamy podobny gust Cranberry 2 i 3 są śliczne. Joostynko też chcę gorset ze spódnicą ale większość jest jednoczęściowa bo podobno gorset wychodzi z mody. My też zamawiamy proste obrączki tylko bardziej okrągłe. Ja czarne wizje mam cały czas głownie czy dam radę odłożyć kasę i czy wszystko będzie dobrze czy goście fajnie się będą bawić itp. Co do bolerka to muszę się zastanowić i przymierzyć czy mi będzie wygodnie w razie co to szalem się okryje. Sztaa też chciałam ten termin bo to moje urodziny ale sale były pozajmowane. Trzymajcie się ciepło. pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×