Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Veroniqa_23

Czekoladowa fontanna -za czy przeciw?

Polecane posty

Oo, jak dobrze, że ktoś wykopał ten temat (pozdrowienia dla bezokiej Panny Młodej;) ) :) chciałam go sama znaleźć, żeby zweryfikować parę spraw, ale jakaś dziwna ta kafeteryjna wyszukiwarka :P Otóż jakiś czas temu byłam na imprezie, na której właściciel sali sam zaproponował za "niewielką dopłatą", że wystawi swoją własną (w sensie - będącą "na stanie" tego lokalu) fontannę czekoladową. Kilka stówek za to wziął. To było coś strasznego. Owoce (prawie same kiwi) były rozpaćkane i nieświeże. Nie było talerzyków, więc można było bardzo łatwo się pokapać. Obok fontanny nikt z obsługi nie stał! Nikt tego nie pilnował! Przy odrobinie szczęścia mogłyby si ziścić wszystkie te czarne scenariusze tutaj produkowane :P Ale najgorsza była sama "czekolada".. coś obrzydliwego! Kwaśna i paskudna! Więc - okazuje się, że czekoladową fontannę też można spieprzyć! A myślałam, że to niemożliwe :P Nie zmieniam swojego zdania na temat tych fontann, ale wprowadzam jedno zastrzeżenie - trzeba mieć SPRAWDZONĄ firmę! Nie brać kątem, bo "właściciel ma". Wtedy pojadą po kosztach, kupią na straganie owoce trzeciej świeżości i czekoladę czwartego gatunku, a całość przestaje mieć po prostu sens... niestety, za jakość się zawsze płaci - i ten drobiazg nie jest jednak wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbym robila duze wesele,to bym wziela,bo warto,probowalam i sa dobre i smaczne,polecam.jak ktos ma $$ ,to napewno warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qamilka
a co myslicie o takiej zwyklej fontannie za 200 zl ze sklepu jesli chodzi o wesele na 30-40 osob i w tym 4 dzieci? na jakies 3 godziny, czy ta fontanna troche za mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange is cool
fontanna dobra sprawa, spotykałam się na weselu z nimi i wcale nie było żadnego SYFU !! chyba że goście są rodem z chlewu włącznie z dziećmi to co innego. Wszystko było z gustem i klasą a czekolada osładzała całość ;) do wypowiedzi wyżej. Myślę, że taka fontanna wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek______
http://allegro.pl/fontanna-czekoladowa-fontanna-clatronic-skb-3248-i1443190717.html Kup za 120 złotych i postaw gdzieś w kącie. Będziesz zadowolona, że masz kolejny gadżet, nikomu oczywiście nie potrzebny. Dla mnie w polskiej tradycji wesele to mięso (różne potrawy, w tym drób, zimna płyta itd) plus wódka. Czekolada ze schabowym nie bardzo się komponuje, a i smak czekolady z wódką jakoś mi nie kojarzy się najlepiej. No ale jeśli chcesz sprawdzić, to czemu nie kupić takiej za 120 złotych. Później umyjesz i dasz koleżance, która będzie sobie robić następne wesele. Na prezent ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę lat i parędziesiąt wesel później podtrzymuję swoje zdanie: fontanna na wesele tak, ale WYŁĄCZNIE za pośrednictwem specjalistycznej firmy. Nie ma półśrodków. Jak bierzecie "od sali" na 99% dostaniecie czekoladę "używaną". Dobre firmy to, co zostanie wyrzucają - widziałam. I pilnują, aby nic się nie działo gdy goście z fontanny korzystają. Nigdy nie byłam na weselu z taką "profesjonalną" fontanną na którym nie zostałaby obdarzona żywym zainteresowaniem. Ale mówię tylko z własnego doświadczenia. Przy okazji - mam już patent na "domową" wersję. Kupuje się specjalną, belgijską dedykowaną czekoladę na Allegro. Są relatywnie drogie, ale znowu - nie ma półśrodków. W worku znajdują się czekoladowe groszki, które można spokojnie roztopić na parze lub w mikrofali. Więcej na domowy użytek nie potrzeba. Sama fontanna do domu jest niepraktyczna, bo mycie tego to jest kaźnia (znowu - widziałam) i dużo się przy tym marnuje. Specjalna firma zostaje zwykle do północy, więc ekscesów ze wstawionymi gośćmi też nie doświadczycie, jak może to mieć miejsce z fontanną "od właściciela" którą postawią w koncie i na tym skończy się ich zainteresowanie. Szczerze - jeśli się zastanawiacie czy postawić taką fontanienkę z Allegro na swoim weselu, lepiej zupełnie dajcie sobie spokój. Naprawdę. To musi być "razem z obsługą" żeby miało sens na przyjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek, Twoje argumenty są trochę bez sensu. Czekolada spełnia na weselu dokładnie taką funkcję, jak ciasto. Nikt Ci nie każe polewać nią schabowego, podobnie jak nikt Ci nie każe rozsmarowywać na nim sernika :P Swoją drogą, pewnie nie wiesz, ale czekolada rewelacyjnie pasuje do wielu gatunków mięs :P szczególnie polecam indyka w czekoladowym sosie z chilli - zresztą, sztandarowa potrawa meksykańska. Na schabowym z kiszoną kapusta świat smaków się nie kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange is cool
zabulina w 100% zgadzam się :) jakoś do ciast i cukierków na weselu nikt się nie czepia a do czekolady katastrofa. Dla mnie to całkiem przyzwoita rzecz. Jak wyżej pisałam zawsze na weselach było ładnie i przyjemnie a dzieciaki nie biegały po sali z kapiącą czekoladą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek______
orange is cool napisała: a dzieciaki nie biegały po sali z kapiącą czekoladą NO COMMENT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasiek nie zalapal
ale coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek______
mało z tego, nie odczytałem też jak się nazywa firma, która wypożycza jedyne prawdziwe fontanny weselne i czemu to właśnie w tej firmie taką fontannę należy wynająć. Powodzenia w naciąganym ślubnym biznesie nie życzę. Trudno, nie przekonałaś mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cokolwiekcokolwiek
stary temat, ale dodam coś od siebie. byłam na kilku weselach z fontanną czekoladową i z punktu widzenia gościa uważam to za bardzo fajną sprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baran ze smalcu
Ja na swoim weselu takiej fontanny bym nie chciala, bo uwazam, ze to zbedny wydatek. Owszem, jest to pewna atrakcja, ale stanowczo za droga, bo czekolada w fontannie zawiera dodatek m.in. tluszczu, zeby byla odpowiednio plynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange is cool
15:15 [zgłoś do usunięcia] Jasiek______ orange is cool napisała: a dzieciaki nie biegały po sali z kapiącą czekoladą NO COMMENT! co w tym dziwnego?:D tak dzieciaki nie biegały po sali z nabitym szaszłykiem owocowo czekoladowym z kapiącą przy okazji czekoladą :P a wiele forumowiczek na necie bardzo się burzy, jak to będzie wyglądało przy dzieciach ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to zbedny wydatek, szczegolnie w moim przypadku malego przyjecia po slubie. jednak jesli ktos ma duze wesele i nie liczy sie z funduszami to czemu nie. osobiscie na pewno bym podeszla nie raz i nie dwa bo jestem lasuchem :P tak samo moja rodzina, ktora w wiekszosci to osoby 40+ z pewnoscia nie zostawilaby takiej fontanny bez opieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październik11
My ta fontannę dostaliśmy jako gratis przy wynajęciu sali, będzie zabawa dla dzieci, dla dorosłych zamówiliśmy fontannę alkoholową :) swoja droga taka fontanna to ciekawy dodatek i fajna atrakcja nie tylko dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axel Foley
Przeciw. Widziałem to na kilku weselach. Poza kilkoma dzieciakami które babrały sobie tym łapki - zero zainteresowania. Potem takie ustrojstwo jest czyszczone z czekolady często mało higienicznymi sposobami. Czekolada oczywiście do użycia na następnej imprezie. Jedyny plus: fajnie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paatrycjaaaaa
http://www.czekoladowefontanny.biz/ Fontanny czekoladowe i alkoholowe Otwórz Fontanny czekoladowe i alkoholowe www.czekoladowefontanny.biz Oferujemy: fontanny czekoladowe i alkoholowe, pokaz sztucznych ogni. Atrakcje na wesele, komunie, sylwester, szkolenie i inne (Jędrzejów, Małogoszcz, Włoszczowa, Kielce i okolice).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta fontanna to badziewie
wiekszos kobiet bedzie sie balo ze poplami sobie sukienke, poza tym co innego deser taki jak lody podany do reki, no to zjem, a jak mam sama po to isc to troche mi glupio (mam lekka nadwage).. pomysl tez o starszych konserwatywnych ciociach i wujkach, czy im sie spodoba taki dziwaczny pomysl? oni by woleli miec podane ciasto i lody na stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olatola1
Takie fontanny robiły efekt wow kilka lat temu (patrz: temat który został wygrzebany z 2008 r), wtedy to może i była jakaś nowość i atrakcja. Byłam ostatnio na weselu, dość sporym bo ok 150 osób. Była tam fontanna i nie robiła furory. Stała sobie gdzieś tam z boku, ale mało osób z niej korzystało. Co więcej, nieestetycznie wyglądała zaschnięta na niej czekolada, gdy fontannę wyłączono - uważam że obsługa powinna ją wtedy wynieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciw !!! Tym interesują sie tylko dzieci i to przez chwilę :D Postawcie raczej na sale z ładnym ogrodem dzieciaki będa miały więcej frajdy niż z tej mdłej i obciachowej fontanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, czekoladowa fontanna, tak tak tak- no i do tego odpowiednie smakołyki, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem za :) wszyscy się tym interesują na weselu nie tylko dzieci , pyszny smakołyk i przekąska, lepsze niż ciasta których i tak zbytnio nie jedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niż z tej mdłej i obciachowej fontanny a ktoś ci każe konsumować tą czekoladę ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjfkasjsad
Zawsze na urodzinach robię czekoladowe founde i cieszy się powodzeniem bez względu na wiek gości. Fontanny nie mam, ale smak ten sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moim weselu była taka fontanna, ale nie cały czas tylko tak jak tort, na stoliku na kółkach ustawiano ją gdzieś bardziej z boku, goście podchodzili i nakładali sobie do pucharków co kto chciał a dzieciakom nakładała pani z obsługi. Po jakiejś godzinie zabierano wszystko i koniec :) Inaczej byłyby właśnie dzieciaki samowolnie babrające sie w czekoladzie :p Ogólnie bardzo fajna jest taka czekoladowa fontanna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabulina- "Cholera, Jasiek, zdemaskowałeś mnie. Żyleta, nie intelekt. " Wisisz mi klawiaturę, bo jak przeczytałam ten komentarz, to prychnęłam kawą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×