Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Celi xx

mały alergik-wieczne odparzenia- pomocy !

Polecane posty

cześć moje cudo ma 5 miesiecy. byłam juz u kilku pediatrów i dermatologów! borykam się z dziwnymi \"odparzeniami \" malej.(wygląda to na poczatku jak popekane zyłki pod skórką, a po 2 dniach tyłek małej wygląda jakbym g wrzatkiem polewała) nie pomaga; tormentioll, linomag, sodocrem,bapanten czy jakos tak,lichtena,tanno-hermal puder, puderki płynne i sypkie, weleda, masc biała, masc pośladkowa i kremiki z hippa itd ! zaznaczam, ze małą bardzo dużo wietrzę , wietrze i jeszcze raz wietrze ! po wszystkich specyfikach jest jedno- dwudniowa poprawa po czym zaczyna się od nowa ...... czy ktoras mama miała podobny problem? czy jest na to sposób? lek? masć ? cokolwiek?????????? pomocy. zdesperowana na maxa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mala
tez ma sklonnosci do odparzen, dopiero pomogła masc robiona w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakich pieluszek używasz? Może to wina np. jakiegoś balsamu w pieluszkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huggis premium. po pamperasach miała bąble. juz mi sie życ odechciewa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mala
ja zauwazylam ze w happy firmy bella znikaly, a w pampersach znow sie pojawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala a jaka to była masc? ja miałam 2 posladkowa biała i zadna nie pomogła :O a pieluszki z belli sa delikatne? i czy sa w miare mała paczki żeby sprawdzić czy warto przechodzić na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
a może to wina chusteczek do pupy ? Spróbuj samą wodą i wacikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella happy są też w niewielkich opakowaniach. A malutka od urodzenia ma taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie używam chusteczek ! woda + mydelko tylko ;) sama woda - było jeszcze gorzej :O oliwia13 oddali mi ją ze szpitala z mega odparzeniami- walczyłam przez 5 tyg. i znikneło , aż do ub miesiąca :O i mam teraz jazde bez trzymanki, nic nie pomaga , ale to nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze współczuję - wiem jak taka walka z wiatrakami wygląda - człowiek traci czasami siłę. A może wprowadziłaś do diety Małej coś nowego, na co jest uczulona? Próbowałaś może kąpać Małą w preparatach dla atopików np. w Emolium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emolium mam stosuje, ale bez większych efektów :O miesiac temu zaczelo się od tego ze pediatra stwierdził iż mała cudnie wyglada i mleko HA pije na wyrost i żebym przeszla na zwykłe. Po zwykłym mleku mała dostała pokrzywki i plam atopowych, w okolicy pieluszkowej tez ! z całego ciałka zeszły placki atopowe, a na dupinie zaczeło sie to babrać:O i tak co lekarz to inna teoria, raz każą mi to natluszczać, raz zasuszac - ale i to i to nie pomaga . jeszcze dzisiaj spróbuję mała packac nadmanganianem potasu, jesli i to nie pomoże, to chyba wymusze na pediatze skierowanie do szpitala :( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli to nie jest czysta reakcja alergiczna to przychodzi mi do glowy jeszcze reakcja na zabkowanie; moja mala miala odparzona pupe jak miala 5 mc, nic nie pomagalo, trwalo to kilka tyg, pediatra przepisal mi Ketokonazol i Dermocuivre masci do stosowania na zmiane i do przemywania po kapieli Septivon ( ale ja nie mieszkam w Polsce ) ale powiedzial ze duzo dzieci reaguje takimi odparzeniami w czasie zabkowania, nie wiadomo dokladnie dlaczego, byc moze zmienia sie odczyn moczu i ze jest prawdopodobne ze odparzenia znikna jak wyjdzie zabek; i tak bylo faktycznie u mojej corci, wszystko zniklo tydzien po wyjsciu zabka:) a probowalas cos przeciwgrzybiczego np: Clotrimazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mialam taki problem
i tak ci napisze - woda z mydłem podraznia więc tego najlepiej nie stosowac. Kup chusteczki ale jakies dobre i zmien pieluchy. Ja tez stosowalam chyba wszelkie mozliwe kremy i masci i nic nie pomagało :( wkońcu pani w aptece dala mi masc za ok 6 zł ALANTAN i po regularnym smarowaniu wsystko zeszło i problemów nie ma do dziś. Aha i mozesz tez używac CLOTRIMAZOLUM jak ktos pisal wyżej ten krem kosztuje 3 zł i oba są skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli mala jest alergiczka to nie wolno chusteczek ale fakt masc alantan jest rewelacyjna a i koszt niewielki wiec nawet jesli nie pomoze to wiele nie stracisz... wspolczuje wiem jak to jest... obydwoje dzieci moich to alergicy ... pociesz sie ze z tego w wiekszosci przypadkow sie wyrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudocrem jest cudny z tego co wiem na odparzenia od kupy czy siusiu! to nie sa typowe odparzenia ! to wygląda bardzo dziwnie :( to sa takie suche placki z takimi jakby popekanymi żyłkami pod skórą :( a po 2 dniach cała pupa jest \"krwistoczerwona\" i znowu jest lekka poprawa i znowu to samo :( ja małej zmieniam pieluszke po kazdym siusiu, czasami co drugie siusiu, kupke robi na otwartą pieluszkę ! bo boje się odparzeń :( popackałam nadmanganianem potasu + płyny puder i zaraz drzemka, zobaczymy za godzinę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mój Miki jest też alergikiem u niego wystąpiła taka rekacja po przejscie na bebilon pepti ustąpiło tylko po czymś zupełnie prozaicznym kremie przeciw odparzeniom nivea, a wypróbowałam masę środków. Tylko trzeba było grubiej smarować. W tej chwili co jakiś czas wraca ale już nigdy w takim stadium. Pozdrawiam i trzym się , wiem jak czasami jest ciężko, jak nasze maleństwa cierpią a lekarze......tylko praktykują na nich różności. Jeszcze jedna rzecz apropo maści robionych przy dzieciach alergicznych bazą do ich robienia nie może być eupiryna bo jest pochodzenia zwierzęcego i powoduje bardzo często dodatkowe uczulenie i stany zapalne. Niestety dowiedziałam się tego już po stosowaniu jej, kiedy byłam u alergologa. Pediatrzy czasami niestety są niekompetentni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opis to mi troche azs przypomina ale na pupie??? azs najczesciej a policzkach wystepuje... a jestescie na mleku dla alergikow??? a moze zmieniliscie mleko ostatnio i przez to zmienil sie tez odczyn kupek i siuskow a skora nie przyzwyczajona... a jak reszta cialka??? nie ma jakis wysypek albo innyc odczynow alergicznych??? a moze zaczelas wprowadzac nowe stale jedzenie i przez to tez sie kupki troche zmieniaja i moga bardziej podrazniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paćkam zawsze grubo , bardzo grubo . cała pokrzywka i placki atopowe zeszły z ciałka, jedynie zostały na pupie. mała naprawdę długo i czesto wietrzę. dzisiaj wstała o 6 i ma już za soba 1,5 godziny bez pieluszki. i tak jest codziennie. to jakis koszmar. jeszcze po południu wyskocze po ten alantan. a z przeciw grzybicznych miała pimaficin ! po 2 dniach zrobiły się mini nadrzerki i lekarka sie wystraszyła - juz o sobie nie wspomnę :( ale to jest strasznie upierdliwe, w domu mam sajgon, bo ciągle sie mała zajmuję ! na obiady jadamy pizze i hamburgery , bo wiecznie mała, spacerki to tez koszmar, bo po 40 min powrót do domu na zmianę pieluszki - po miesiacu mam dość, a poprawy naprawde nie ma !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz jesli to od pieluch to nie chce cie staszyc ale moze bedziesz musiala sie na tetrowe przerzucic... mam nadzieje ze nie bedzie to konieczne bo wtedy to bys dopiero zalatana byla ze hoho (ja sobie nie wyobrazam i wspolczuje naszym matkom)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pociesz sie ze robi sie coraz cieplej wiec nawet przewinac na spacerze bedziesz mogla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-k trzymałam mała 2 dni w tetrze . było jakby to nazwać, bez efektów, poza tym ze miałam mega zasuw, pranie prasowanie i dermatolog mi powiedział, ze w dzisiejszych czasach tetry się juz nie stostuje jak po jednej dobie nie ma poprawy, także po 2 dobach zarzuciłam pomysł tetrowy- i przyznaje się bez bicia z ulgą to zrobiłam. ale czy nowe pokarmy mogą az tak wpłynąć na zmianę odczynu moczu, ze takie cuś się robi ????? małej bardzo powoli wszystko wprowadzam, je przez 7 do 9 dni jeden sloiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-k :D:D:D:D niby racja, ze już prawie lato i na spacerku będę mogła ją przewinąc tylko skad ja po ręka wezmę bierzącą wodę?? :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomogegegeggee
moje dziecko mialo alergię ( w wielku poltra roku przesła- lub nigdyjej nie bylo:)) jak dostał zabroniony produkt do jedzenia np gdy probowałam wprowadzić nabiał lub na próbe dalam mleko inne niz nutramigen od razu pojawiała się inna kupka i jedno wielkie odparzenie , mimo że kupka była w pieluszce minutkę albo i mniej. moje dziecko odparzeniami reagowało na alegriczne produkty. takze moze na to zwróc uwagę. pomagała nam stara metoda czyli mąka ziemniaczana ale bez zadnych kremów wtedy przez jakis czas!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celi mozesz na spacerze zrobic tak ze wziac platki kosmetyczne i jak trzeba bedzie mala przewinac to polac platki woda z butelki i umyc pupe tymi mokrymi platkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam sie ze na to maka ziemniaczana nie pomoze bo wysusza a to sa zmiany atopowe czyli juz same z siebie wysuszone bardzo wiec trzeba natluscic... sprobuj z tym alantanem powinno troche pomoc... tylko zastosuj go ze 2 dni bo wiadomo ze od razu to nic nie dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i obserwuj moze po jakim jedzeniu to sie nasila a kiedy odpuszcza bo to moze byc od jedzenia... choc nie musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maka ziemnaczana ma wlasciwosci nawilzajace i lagodzace. Nie wysusza skory;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! Sprobuj zmienic pieluszki. Mialam ten sam problem z najstarszym synkiem. Okazalo sie, ze wystarczyla mala zmiana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×