Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jwekewrkr

ile powinno ważyc 6-cio miesięczne dziecko?

Polecane posty

Gość gusiowa_mamam
Wiem, wiem :) niestety moje jakoś książkowo nie chce rosnąc i tyć (całe szczęście książkowy ma rozwój psychomotoryczny). Czasem bywało tak, że w ciągu 6 tygodni (miedzy jednym szczepieniem a drugim tył 2 kg i rósł 6 - 7 cm. Taki rzut miał dwa razy (więc w krótkim czasie miałam dziecko 4 kg cięższe i 13 cm wyższe). Urodził się w 37 tygodniu z wagą 3,560.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anwan
Mój synek ma 5,5 miesiąca i waży 8 kg. Urodził się w 9 tygodniu z wagą 2,970 kg. W pierwszym miesiącu bardzo szybko nadrobił niedużą wagę urodzeniową bo po miesiącu ważył już 4,200 kg. Do 3-go miesiąca szybko przybierał na wadze, potem już po ok. 400 gram miesięcznie. Od 4 miesiąca karmię go sztucznym mlekiem, od piątego również kaszką ryżową i niewielką ilością przecierów owocowych i warzywnych. Synek jest od jakiś 2 miesięcy niejadkiem, karmię go mlekiem NAN 1, w jego wieku norma (z opakowania) to 4 porcje mleka po 180 ml na dobę plus przeciery - takiej dobowej porcji mleka na pewno nie wypija. Nie martwię się bo jakoś z czegoś rośnie :) Tato jest duży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój jak mial 3 miesiące ważyl 7350, ale dzieci są różne trzeba spojrzeć na siatki centylowe i wszystko będzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusiowa mama
Mój synek urodził się z wagą 4200g i mierzył 61 cm. Lada chwila będzie miał pół roku i waży 11 kg i ma 80cm. Także chłop jak dąb. Cały czas karmię go piersią, powoli wprowadzam posiłki ze słoiczków. Też się tym szybkim wzrostem zamartwiałam, ale lekarze uspokajają, że jeżeli dziecko rośnie tak tylko na piersi to nie ma się co martwić, a tylko się cieszyć. Podobno tłuszczyk zniknie jak zacznie się ruszać. Pozdrawiam wszystkie mamy dużych pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuoip
A moje niedługo skończy 13mieś. i waży prawie 9 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniareczka w fartuszku
Lekarka z Niemec ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssd
No moje maleństwo startowało od 3kg teraz 5mc 25dni waży 11,8 i 80cm byczek :) ,je żyga je sra a rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiowa_mamam
Witam! Piszę ponownie po 7 miesiącach. Obecnie moje słoneczko ma 16 miesięcy i wazy 13 kilo. Bardzo się wyciągnął i w ciągu 7 miesięcy przybrał dwa kilo. Jak zaczął chodzić, to wszystkie fałdeczki zgubił. Tak więc drogie mamy wszystko będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bSSIA
6,5 MIESIACA WAŻY 6900 -72CM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokers
A moja niunia za 10 dni skonczy 6 miesiecy i wazy 5,8 kg. Jest zdrowa, ladna i szczupla. Nie wyglada jak utuczony potworek z czego sie ciesze, bo jak widze niektore dzieci ktorym wylewa sie tluszcz ze skarpetek to az strach. Nie wiem czym wy karmicie te dzieci, chyba sterydami, ze takie tuczniki rosna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Moja jak miała 6 msc to ważyła 8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukki
"książkowo" to w pól roku podwaja wagę urodzeniową a w rok potraja. u nas tak było, potem 1,5 roku i waga 12 kg i teraz w 20-stym miesiącu 12,6. Na poczatku dzieciaczki tyją w oczach :), potem wyraźnie hamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiowa_mamam
litości "szokers" brakuje Ci trochę hamulców. Czy Twoim celem jest obrażanie innych? "Tuczniki"?ty tu piszesz o dzieciach! mamusiu czy chcesz aby ktoś określił równie pięknym słowem Twoje dziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukavica
Moja córka ma 6 m-cy i 10 dni i waży 6 600g i ma 64 cm. Urodziła się w 38 tygodniu z wagą 2400. Karmie ją piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia ma 7,5 miesiąca przy wadze urodzeniowej 3600 i 56cm wazy teraz 6400 i ma 70cm jest bardzo ruchliwa sama siedzi i próbuje raczkować nie zje w tej chwili nic innego jak mleko modyfikowane z grysikiem rano ok200ml wieczorem 200 w ciagu dnia dostaje zupkę i to zalezy od jej humoru ale tez zje od 100 do 200ml po południu znowu mleko z grysikiem od czasu do czasu zje deserek ale tez nie zawsze w nocy budzi się na karmienia to zje ok80ml mleka a sa dni kiedy w ogóle nie zje praktycznie nic i taki stan potrafi się utrzymać przez 2-3 dni jej rekord w niejedzeniu wynosi 16godzin i dosłownie nie zjadła wtedy nic poza90ml mleka.... kiedy ja ważyłam jakies 2 tygodnie temu miała niecałe 6500 wiec teoretycznie z tego wychodzi ze na wadze spadła napisze tylko ze jej wyniki badan krwi sa dobre bo juz je robiliśmy Faktycznie kazde dziecko jej inne ja juz mojej nie zmuszam do jedzenia zje tyle ile potrzebuje czasami je godzizne te 200ml ale wazne ze zje. chociaz nie powiem ze troche mnie zanipokoiło to ze spadła z wagi... czy faktycznie mam powody do zmartwień?? napisze tylko ze jest to moje pierwsze dziecko wiec jestem dość przewrażliwiona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka 6 miesiecy 2 dni 8.5 kg waga urodzeniowa 3700g obecny wzrost 68 cm i wszystko z nia w porzadku. Jest zdrowa silna dziewczynka siedzi sama od okolo 5 mc życia stoi sama przy meblach od kilku dni... Pewnie troche zrzuci jak zacznie biegać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka mając 6 m-cy ważyła 9850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asmi
moje dziecko ma 6 miesięcy i waży 10,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane mamy!! Moja córunia ma 7,5 miesiąca waży 6900 - ale wcale nie jest maleńka i szczuplutka - taki przyzwoity pulpecik :) Ale mam 4 dzieci i też porównuje wagę - mój synuś w tym wieku ważył ponad 10 kg i to też bylo ok :) więc nie przejmujmy się na zapas - najważniejsze, żeby były r***liwe i uśmiechnięte a cała reszta - każde dziecko inaczej się rozwija i takie porównania tylko straszą mamy :( Jakbyśmy wszyscy byli tacy sami to świat byłby straaaasznie nudny pozdrawiam wszystkich rodziców i ich cudowne maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrena skarpeta
Moj grubasek wazyl 4500 g przy urodzeniu (a wzrost ledwie 52 cm), po miesiacu mial juz 6 kg,a tylko na moim mleku jechal. po 3 miesiacach 8 kg ::/ teraz ma prawie 6 mcy i wazy tak chalupniczo zwazony 9 kg mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój maluch ma prawie 4 miesiące i waży 8200g :) Wszystko zalezy od wagi urodzeniowej. Pierwszy synek ważył 2500g i w wieku 4 miesięcy ważył 6700g ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej mnie smiesza wpisy,ze wasze dzieci sa grube i za duze. A wystarczy zerknac w siatke.centylowa i zobaczyc jak szeroki jest zakres norm. Wszystko zalezy od wagi urodzeniowej i wzrostu!moj ma w tej chwili 4,5 miesiaca wazy 8kg i 74 cm. Do pulpecika mu bardzo daleko,jest dlugi i brakuje mu gdzieniegdzie sadelka,zeby byl takim typowym bobaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj Tobias ma pol roczku i wazy 6800 i ma 71 cm :)) rozne sa dzieciaki,matki ktore przejmuja sie ze dziecko malo wazy Przestancie! Jesli wasze posciech wcinaja maja humor to wszystko okey:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMalutkiejNatalki
Moja Natalia wazy 10 kg a ma 6.5 miesiaca lecz gdy sie urodzila wazyla 4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatella
Mój sycek ma 6,5 miesiąca i waży 9,300 a mierzy 73 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 5 miesiecy i waży 9 kg. Jest na mm. Jego waga urodzeniowa to 4400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały w wieku 6m ważył 6800g (podwoił swoją wagę urodzeniową,co według lekarza było prawidłowe) i miał 70 cm wzrostu. do dziś jest długi i chudy.teraz ma 26 miesięcy, 95 cm i 12,5 kg.*****ardzo dużo, ale też wiecznie jest w ruchu. dziennie piechotą robi ok. 6 km. ludzie patrzą na niego z politowaniem, bo taki chudziutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta5551
dziecko do 6 tego miesiąca powinno podwoić swoją wage z urodzeniową, bardzo prosta matematyka:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MÓJ synek urodził się w 35tygodniu ciąży z wagą 2730 i 49 cm. Później spadł do 2500 .teraz ma pół roczku i waży 8.5kg. Je 5 razy dziennie. Kaszke, gerberka i 3 razy mleko. W nocy.zero. Śpi od 20 do 5 lub 6 rano z małymi przebudzeniami ale tylko smoczek daje i zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam syna z 38tc, waga urodzeniowa 2900 (spadł w szpitalu do 2610) teraz ma 5,5mca i wazy 7300. Jest na mm, je 4x dziennie mleko po 150ml + obiadek, noce przesypia całe np.od 21-22 do 8-9 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×