Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jwekewrkr

ile powinno ważyc 6-cio miesięczne dziecko?

Polecane posty

Gość gość
Moj syn ma 5 msc wazy troche ponad 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troszkę teraz mnie zaniepokoiliście bo mój syn przy porodzie ważył 2,700 a w chwili obecnej ma pół roku i waży równe 6 kg :( nie wiem czy to źle czy nie bo lekarz nigdy się tego nie przyczepił natomiast ja wiem że karmię go prawidłowo a jak widzę wszystkie dzieci mają dobrze ponad 7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka ma 5.5 miesiąca i wazy 8810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie moją córka w wieku 10 miesięcy waży 9 kilo. Czym wy karmicie te dzieci?? Pasza z hormonami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PhD
Hm... Maximum dla 6-miesiecznego dziecka urodzonego o czasie to ok 10 kg (glownie w przypadku dzieci z 5kg wagi urodzeniowej), minimum okolo 6.5kg. W wieku 6 mcy waga urodzeniowa powinna sie mniej wiecej podwoic. Wyglada na to, ze rzeczywiscie Polske dotyka juz problem otylosci, podobny jak na Zachodzie. Ja, Polka, wygladam normalnie do wzrostu i wieku, 52 w porywach do 54kg przy 164cm, wrocilam do tego jakies 4-5 tyg po porodzie (karmienie piersia, zadnych "silowni" czy innych kosztownych akrobacji). Faktycznie moj syn wyglada jak patyczek przy kanadyjskich dzieciach, siedzac na samym dole amerykanskiej siatki centylowej wagi, ale jak powiedziala nasza lekarka rodzinna - spojrzcie na siebie (ja i maz), a potem na otylych naokolo - czego wy chcecie od swojego malca? 6.5-10kg w wieku 6 miesiecy to "ideal". Ponizej dziecko ma niedowage, a powyzej nadwage i oba przypadki wymagaja konsultacji lekarskiej. W przypadku matki karmiacej piersia wazna jest JEJ dieta - jesli opycha sie pizza, frytkami i cola, nic dziwnego ze dziecko wyglada jak malutki michelinek. Slodki bobasek, ale w przyszlosci moze miec problemy z otyloscia, bo wyprodukowal juz komorki tluszczowe ktorych juz niestety NIGDY sie nie pozbedzie, moze je tylko "obkurczac" (stad efekt jojo). Ale moga byc tez oczywiscie wyjatki - "genetycznie" potezne (jak tatus ma 2 metry i sile Pudziana) albo mroweczki - kazde malenstwo jest inne :) Wiec nie obrazajcie sie nawzajem i nie szukajcie porad "wrozek". Siatki centlowe i dobry, rozsadny pediatra (plus wlasny zdrowy rozum i milosc do dziecka) to wlasciwe zrodla wiedzy. Pozdrawiam wszystkie szczesliwe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co Wy dajecie dzieciom jeść? mój ma 16mcy i wazy 10kg. Po co tuczycie te dzieci? matko święta współczuje tych maluchom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 7 miesięcy i waży 7.5 kg, na piersi. lekarka mówi, że ma idealna wage i chudziutka nie jest wręcz przeciwnie. też mnie zaskoczyła waga niektórych dzieci, ale może na mm jest inaczej i może większe się urodzily. moja była malutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TONTUŚ
Moja córka 6 mcy waga 9800 72 cm, jest na mm, może i dużo waży ale na tyle nie wygląda, niegdy jej nie przekarmiałam od urodzenia je co 3-3,5 godziny porcję takie jak zakładają tabele na mleku, od 3 miesiąca życia przesypia całe noce. Ja z kolei byłam tylko na piersi i na 6 mcy ważyłam 10,700i na zdjęciach widać że niezły ze mnie pulpecik i jakoś też wyroslam mam 172 cm i wagę 64 kg. Mamy spokojnie niektóre dzieciaczki ważą więcej inne mniej większość jak zaczyna chodzić to gubi kilogramy, aha i do pół roku dzieci rosną i tyją najbardziej później ten proces zwalnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anytram91
Moj za 5 dni kończy 6 miesiecy i juz 12.4kg!! :( jest tylko na moim mleku.. Jak mial 4.5 miesiaca wprowadzilam marchewke i owoce. Zjada tylko jeden posiłek i ma tego bardzo malutko. Rozmawialam z wieloma lekarzami, pielegniarkami, paniami środowiskowymi (mieszkamy w Anglii) i wszyscy mowie ze nie ma czym sie martwic ale czy na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek urodził sie z wagą 3,450 58 cm Teraz ma 8 miesiecy i wazy 7,600 i ma 74 cm Jest akurat :) Bardziej nalezy do tych szczuplejszych dzieci ale to pewnie kwestia genów :) ps. Nie ma co sie martwic jak wazy dziecko troszke wiecej jesli nie wplywa to na rozwój malucha , wyrosna z tego przeciez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2xcy2NQPm9Ypxov3bBKsjCJV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn jak miał pół roku wazyl 10,5kg. Urodził się z wagą trochę ponad 4kg więc był dużym noworodkiem. Nie przekarmiała go, chociaż dosyć szybko przeszedł na mm. Zawsze był w górnych granicach siatki centylowej. Obecnie ma 16 miesięcy i waży około 13,5-14kg i jest wysoki na 86cm i powoli mu fałdki znikają. Dbam o jego dietę, nie je słodyczy, no ale cóż, apetyt ma. Zaznaczę jednak, że ja i mąż jesteśmy wysocy (ja 175cm, mąż 195cm) i szczupli. Ja urodziłam się waga 4,300 i jak miałam pół roku ważyłam... 13kg. Obecnie ważę 58 więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaali

Dziś skończyła 6 miesięcy, wizyta szczepienna: 67cm i 7.8kg.  Czym wy te dzieci karmicie, że mają po 10 kg!? Tabele na mleku są zawyżone!! Moja ma skonczone 6 msc i pije 150ml wody plus 5 miarek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga
Dnia 16.05.2008 o 08:36, Daffodile napisał:

moj wazyl w wieku 9 mcy 9,5 kg, niby duzo, ale byl na piersi i nie pzrekarmialam go.Lekarze mnie uspakajali (co innego gdyby byl na butli albo gdybym go faszerowala slodkim) Teraz ma 20 mcy wazy 15 kg wszystkie faldki mu zniknely-jest wysokim duzym chlopczykiem.

Mój syn ma 6 miesięcy i waży 10 kg 🙈 karmiony piersią, ale nie jest gruby. Lekarz mówił, że będzie wysoki, także nie ma co zbytnio przywiązywać uwagi do wagi 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmm
Dnia 17.06.2016 o 22:02, Gość gość napisał:

co Wy dajecie dzieciom jeść? mój ma 16mcy i wazy 10kg. Po co tuczycie te dzieci? matko święta współczuje tych maluchom

Co za głupota. Każde dziecko ma inny bagaż genetyczny. Mój syn ma 6 miesięcy waży 9,7 kg i ma 80 cm wzrostu, ale mąż ma 2 metry wzrostu, ja mam 174cm i to mówi za siebie. Karmię go wyłącznie piersia, od niedawna dostaje przeciery warzywne i owocowe 2 razu dziennie. Zero kaszek. Syn bedzie  po prostu wysoki. Wiadomo, że dziecko niskich rodziców będzie miało mniejszą wagę. Ocenianie kogoś w ten sposób jest nieładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Na 6 miesiecy dziecko powinno podwoic, a na roczek potroic wage urodzeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×