Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulu2008

NIEPŁODNOŚC???-nieudane starania o dziecko!

Polecane posty

chodzi o ruchliwość plemników niby ta ogolna 71% ( norma >50%) wiec dobra ale w ruchu postepowym tylko 7 % a poweinno być >25% a te leki to witaminy SALFAZIN ktore sama mu kupilam bo wyczytalam na necie ze sa na porpawe ruchliwośći plemnikow dziewczyny na forum NASZ BOCIAN duzo o tym pisały czesto lekarze tylko to przepisuje na ruchliwość, no ale efekty dopiero po ok 3 m-cach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ta babka co robila badania tak tłumaczyła ze nadal nie rozumie to niby to najwazniejsza ruchliwośc -jakos tak ale poweidziala ze to nie wyklucza znajscia w ciaze ale moze dłuzej potrwac choc sama poweidziala ze wiadomo ze do zapłodnienia wystarczy 1 zdrowy ruchliwy plemnik:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sa 4 typy ruchów plemników :1) postępowy (szybki) do pszodu, ,2) do pszodu- wolny,3) ruch w miejscu i 4) brak ruchu- mi gin tłumaczył, że tylko 2 pierwsze typy biorą udział w zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie coś znalazłam W ocenie ruchliwości przyjęto za normę obecność 25% plemników o szybkim ruchu postępowym ( A) lub 50% o szybkim i wolnym ruchu postępowym. ...( A+ B) A poweinno być >25% A+ B musi byc >50% mój mąż ma A+ B 58% czyli w normie więc az tak żle nie jest ale mogłoby być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanek to u Twojego jest lepiej niz u nas, bo mój ma 50 % A+B, ale mi gin powiedział, że to nie jest jeszcze tragedia ale o tych witaminach nie slyszałam ale może tez je kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 mala ja jak oderbalismy wyniki to od razu na internet weszłam i przeczytalam chyba wszystko na ten temat wszystkie mozliwe fora SALFAZIN kosztuje ok 22zł za 100 tab wiec warto spróbowac ZOBACZ: Preparat jest bogatym żródłem cynku, który: - Jest niezbędny do prawidłowego rozwoju męskich narządów rozrodczych - Powoduje wzrost liczby plemników i poprawia ich ruchliwość - Wpływa korzystnie na poziom endogennego testosteronu O cynku mówi się, że jest to pierwiastek męski, gdyż odpowiada za rozwój i prawidłowe funkcjonowanie męskich narządów rozrodczych. Udowodniły to badania przeprowadzone przez Pana prof. Michała Karaska w Katedrze Patomorfologii Akademii Medycznej w Łodzi. Wykazano w nich, że preparat Salfazin zwiększa ilość i ruchliwość plemników i może być stosowany jako uzupełnienie diety w przypadku bezpłodności męskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu sa chyba inne normy- urolog powiedzial ze maz ma co prawda tylko 47% ruchliwych, 22% mniej ruchliwych i 37% nie ruchliwych ale powiedzial ze ma ma ich na tyle duzo ze gdyby dziecka niechcial to mosialby uwazac- takze ja widze "wine" u mnie, tz tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbowac nie zaskodzi zaraz wychodze do pracy więc podrodzę wskoczę do apteki, dzieki. Miłego dnia dziewczyny lece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia no to nie wiem a ty nie widzialas tych wyników moj maż ogolnie ma 71% ruchliwych plemników a na to skałada sie: 7% postepowy szybki 52% wolny ruch postepowy - a nie 51 jak pisałam wczesniej 12% brak ruchu postepowego 29% brak ruchu w ogóle czyli A+B ma 59%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co jakos sie podniosłam na duchu jak to wam napisalam-tak naprawde te wyniki nie sa złe patrząc na normy moze rzeczywiscie neipotrzebnie sie martwie i nei bedize tak zle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4mala- mam ten wynik przed soba i jest tylko, ph, objetosc, i ile ruchliwych, ile miniej ruchliwych i ile nie ruchliwych ale urolog poiwedzial ze maz nardamia iloscia plemnikow/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipanerk- moze wlasnie lepiej sie troche pomartwic :) wtedy nastawieni jestesmy ze i tak sie nie uda :) a wtedy bylaby niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no zobaczymy dziewczyny wiecie co-swędzą mnie piersi :-) tak od wczoraj :-) dziwne bo nigdy tak nie mialam, moze cos zjadłam sie uczuliłam ale poza piersiami nic mnie nie swędzi hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówią ze jak swędza to rosna ale mam nadizeje ze u mnei si eto nei sprawdzi bo juz mam C i wiekszych nie che miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia i 4mala a co wam lekarze poweidzieli na wyniki męża? przepisali jakies leki, witaminki??? bo moj gin poweidzial ze on zajmuje sie tylko mną a mąż ma isc tam gdzie bardania robił ale do tej pory niegidze nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipanku, moj mezus ma 65milionow i pan Urolog powiedzial ze to duzo, ze wlasnie ta iloscia nadrabia i nic nie szkodzi ze ma 47% w ruchu postepowym- ze to niby sie wyrowmuje i zadnych lekow nie chcial brac, a mi z glowy wylecialo zeby spytac czy powinien brac jakies tabletki no ale skoro powiedzial ze jest plodny to ja sie ciesze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to gdzie wyscie te badanka robili?? my oddalismy zolniezyki u urologa i nastepnego dnia bylismy po wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kliniec niepłodności NOVOMEDICA tam jakis komentarz nam poweidzieli co do wynikow ale oczywiscei chceli naciagnac na kolenje badania ale skoro wy byliscie u urologa to ja też meża do takiego wysle u nas w przychodni przyjmuje jakis więc go zapisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my musimy jeszcze trochę poczekać w bezczynności na badania...ale postaram się je przyspieszyć jak tylko się da. Od razu jak wróci do Polski zrobimy te badania a nie bedziemy czekac nie wiadomo na co do nowego roku...z jednej strony nie mogę się juz doczekać żeby coś zacząć robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanek u mego męża były nie zadobrze zrobione wyniki bo byla właśnie podana ogolna ilosc plemników, ilośc w ruchu i ilośc form patogenicznych. Ale mój lekarz powiedział, że się domysla iz to laboratorium podając wyniki w ruchu ma na mysli własnie A+B, natomiast nie spytałam się o co chodzi z tymi formami patogennymi. Ale ogólnie lekarz powiedział, ze te 50% jest ok, bo włąśnie ilość ponad 59 mln/ml. A teraz to juz zgłupiałam , zobaczymy jesli w tym miesiącu się nie udało to od następnego będę faszorowac go tymi witaminami. A co do lekarza, to moj kazał nawed z mężem przyjść na wizytę bo tłumaczył, ze niepłodność jest choroba pary a nie jednej osoby i ze skoro wyniki męża są prawidłowe to farakologicznie leczymy mnie natomiast on ma zadbac o moje zdrowie psychiczne, tłumaczył jak się wspiierać itp, ale muszę przyznac, ze to naprawede bardzo wazne i istotne co zrobił mój lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z ciekawości popatrzyłam na wyniki mojego M. Widzę, tylko 2 rodzaje: ruch postepujący - 45% ruch oscylujący -5 % Czy to jest to A i B o którym mówicie??? Lekarz na nasze wyniki powiedział, że jest ok, choć mogłoby byc lepiej. Po trzech miesiącach powtórzylismy badanie ( w między czasie brał PRO MEN) i wynik był trochę lepszy. Także cieszę się bardzo, że mąż okazał się zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki zauwazylyscie ze w sumie zaden z naszych mezulkow nie ma optymalnych wynikow??? dziwne co?? a moze to normalne ???? pewnie tak samo jest z kobietami, gdyby zaczely chodzi po ghinahc tez by im cos poznajdywali, a wlassnie jest tak ze te co zachodza w ciaze moze wcale nie sa swiadome ze np. moglyby miec lekko podwyzszona prolaktyne czyn zanoizony inny hormon- bo sie tym nie interesuja- ale zachodza a nam sie nie udaje i drazymy w tym wszystkim, szukamy \"BLEDU\" a jak mwi przyslowie... \"nobody´s perfect\"..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek! zuzia ja myślę że każde następne pokolenie jest słabsze i jest to przede wszystkim wina chemii jaką spożywamy na co dzień. Faszerują nas konserwantami i innymi świństwami na każdym kroku i są efekty a będzie na pewno jeszcze gorzej niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w weekendwoy poranek :-) 4mala fajnego masz lekarza anaona nie wie czy to jest to bo nei spotkałam sie z nazwa ruch oscylujący zuzia23 masz racje- te co \"wpadaja\" sobie tez moga miec np podwyzszona prolaktyne al enei wiedza o tym , nie zamartwiaja sie jak my i łatwo zachodzą a co do naszych facetów to rzeczywiście zaden nie ma idealnych wyników -ale moze wiekszosc facetow ma takie srednie wyniki a mimo to spładzaja dzieci :-) tych idealnych pewnei jest niewiele Wystarczy ze facet pali papierosy i juz wyniki ma pogorszone-np mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×