Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szukanie dziury w całym

Kafe - nasz świat równoległy

Polecane posty

A co Jej będziemy żałować świętowania - w końcu modym sie jest tylko raz! Małe poprawinki?;) ----- http://mp3k.eu/index.php/index/mp3/altered+images/b6589fc6ab0dc82cf12099d1c2d40ab994e8410c.html ----- A najlepszy prezent.... ŚWIADOMOŚĆ że w Równoległości zawsze, bez względu na okoliczności jest ktoś, kto wysłucha, poradzi, pocieszy i rozśmieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby to był TEN dzień, Nie-złośliwa twarda marzycielko?:p "A prosiłam, żebyś wyniósł śmieci" "A prosiłam, żebyś więcej mnie nie kochał" "A prosiłam, że nie lubię jak mnie ktoś o coś prosi..." To echo, echo:classic_cool: Wsłuchaj się w niego. Na pewno odpowie , chćby szeptem jednostajne, nieprzyswajalne, nienauczalne ----- http://pl.youtube.com/watch?v=SaXuijbeliM -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto myśleć o tych dobrych chwilach tych z przeszlości dzisiaj i przyszłych, które nadejdą... na pewno przyjdą "If I get old, remind me of this: That night we kissed, and I really meant it." Radiohead cover ----- http://pl.youtube.com/watch?v=EZwOTJjzWX8 ----- btw. "Whatever happens, if were still speaking. Pick up the phone, play me this song..." - Nie-złośliwa także:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dajesz z siebie Najbliższym? Co mają z ciebie przyjaciele? Czy bilans dawania i brania jest.... jaki właściwie jest? Przyczyna? Różnie bywa przecież. Nie możemy tego przewidzieć. Dlatego może .... dawajmy więcej. Także z czystej przyjemności dawania siebie innym. Przyjdzie niespodziewanie dla nas samych moment, w którym ten Ktoś powie: - Jestem.. I będę wtedy, kiedy będę potrzebny ----- http://pl.youtube.com/watch?v=mxVShvnLvqA -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafe bez Szukanie jest jak obskurna speluna, w której podają czarną, smolistą lurę.. kiedy wraca Szukanie, na stole znów wia się aromatyczne espresso z apetyczną pianką...... :) ************************ "Ne ma Ciebie... Zamknąć oczy i przestać myśleć" Nie zamykaj oczu, Szukanie... w miejsce tego czegoś czego nie ma, pojawia się zawsze sto innych rzeczy.... Chcesz to widzieć...? ************************* Czy masz dziś jakiś kawałek dla zwykłych, zmęczonych wieczorową porą ludzi.....? :) Ja poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łabędzi śpiew.... niesie się po pustych łączach bez uczuciowej izolacji, boleśnie pieszczącym prądem , który łaknie ujemnego bieguna, aby oddać energię... uziemiony-nieuziemiony przechodzi prąd iskrzący na styku... weź ją przyjmij i wykorzystaj... zgodnie z odwiecznymi prawami fizyki natury się nie da oszukać ----- http://pl.youtube.com/watch?v=sXeX6ED5kpA&feature=related -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zaledwie gorąca woda, retro:) Prawdziwy aromat i smak może być tylko wtedy, kiedy chęć przebywania w towarzystwie Kogoś przepuszczona przez filtr radości spłynie powolną, gorącą strużką do porcelanowej filiżanki wspólnie spienionego czasu. Zmęczenie? Wymaga relaksu... Małej, prywatnej wyspy spokoju i rozluźnienia Oto Twoja ----- http://pl.youtube.com/watch?v=249IxBxm0-E -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy już odpłynie się na tyle daleko od brzegu codzienności... kiedy widać kontury odprężenia coraz wyrażniej maluje się obraz błogiej, leniwej przestrzeni odpoczynku Zatracić się w niczym, by za chwilę powstać z nowymi siłami tak potrzebnymi bo przecież każdy z nas ma lub będzie miał ... ...komu spojrzeć w oczy "Look in my eyes See my love burning strong No more goodbyes In your arms I belong Our time has come All my dreams have come true" Open up your heart Be a lasting part of Everlasting love ----- http://pl.youtube.com/watch?v=8wlbh05vwZ4 -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedaleka czy bardziej odległa przeszlość pamięć o niej zależy od tego czy chcemy pamiętać, czy potrafimy pamietać, czy coś nam to daje, że pamiętamy.... I chciałoby się zapytać, jakie to znaczenie? A odpowiedzi są.... różne odległe od siebie mijające się zahaczające o krawędzie naszego TU I TERAZ To nieraz tak dziwne, niemalże niemożliwe do zrozumienia wprost Oh I know it's strange, but I think that it's about to change So I'll take the chance to get back into the straight again Heaven only knows, I'm walking down a straight and lonely road today Now the sun will shine and I'm gonna work it out this time And before the light all I gotta take is one more night As the hours go by I can only wonder why You can change your mind but you'll never change the price Heaven only knows, I'm really on the level Heaven only knows, I'm trying to find a way Heaven only knows, I'm walking down a straight and lonely road today ----- http://pl.youtube.com/watch?v=el_O43uqQ7c&feature=related ----- retro, czy można równać się w tej wiedzy z niebem? Jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"retro, czy można równać się w tej wiedzy z niebem? Jak myślisz?" Pytasz o jakąś wiedze tajemną której nie posiadłam, i nie mam nawet nadziei kiedykolwiek posiąść......... Więc nie mam zamiaru, -bo i szans żadnych-, na równanie się w niej z nikim i niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Równoległości nie ma pojęcia lepszy/gorszy, mniej/bardziej. Każdy dzieli się cząstką siebie i nastroju - od nirwany po trzesięnie ziemi Również nie wystawia się ocen... To czy toś kogoś doceni i jak bardzo... pozostaje dwuznacznym wielokropkiem Tylko pytałem.... czy można wymagać od Kogoś wiedzy, której - jak przypuszczamy - nie posiada? Chcę wierzyć, że jednak tak... ----- http://pl.youtube.com/watch?v=CS2RVFgPkAE&feature=related ----- ------krótka przerwa na WAŻNE SPRAWY------ "Nick" podlega ochronie prawa cywilnego jak inne dobra osobiste człowieka http://prawo.vagla.pl/node/8068 "Jak można się było tego spodziewać mamy wreszcie wyrok Sądu Najwyższego, w którym uznaje, iż pseudonim internetowy (popularnie i z angielska nazywany "nickiem") podlega ochronie systemu prawa cywilnego." --------------------nie dziękuj:)--------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jestem całkowicie w nurcie twoich rozważań, ale pamietam iż mówi się, że im więcej wiesz tym mniej się boisz:) ja mam odwrotnie.... ( oczywiście tylko w kwestii pierwszego członu zdania, drugi człon pozostaje bez zmian....) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaleźć własne odpowiedzi na pytania, na które nawet niebo nie wypowie się jednoznacznie Wiem Lepiej nie szukać, prawda? To trudne... Przecież żyjemy, czujemy i pragniemy wiedzieć.... Study your face and fade the frame Too close for comfort now We can recall the harmony That lingered but turned sour You wanted all I had to give See me, I feel See me, I live Feels like heaven ----- http://pl.youtube.com/watch?v=iP_CdQbRLzk&feature=related -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Szukanie, z pewnością byłoby słusznym to co piszesz.... gdyby człowiek otrzymywał w zyciu jedno pytanie, i mógł do woli skupić się na poszukiwaniu odpowiedzi na nie... ale przeciez takich pytan jest setki, tysiące..... Tyle, ile gwiazd na niebie..... Czy naprawdę uważasz ze samo pytanie nie moze funkcjonować jako pewna całość, której niczego nie brak....? To prawda, chciałoby się myśleć że skoro jest pytanie, to jest i odpowiedź.. ale często obie " połówki" funkcjonują zupełnie oddzielnie, jako dwie ososbne całości.. jedna nie szuka drugiej.... nie staraja się na siłę przypasować.... Nie muszą się odszukać. Gdzie jest powiedziane że muszą...? ***************************************************************** Pytania bez odpowiedzi są pytaniami bez odpowiedzi. Nie mogą być niczym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"im więcej wiesz tym mniej się boisz" No tak.... klasyczna sprzeczność Wiedzieć więcej -> być bardziej pewnym -> mniej się bać -> zatracić czujność -> nie dostrzegać zagrożenia -> doświadczyć skutków -> dowiedzieć się jak je przezwyciężyć -> wiedzieć jeszcze więcej -> zacząc się bać bardziej , bo... im więcej wiesz, tym bardziej się boisz, korzystając z tej wiedzy... Samo pytanie nie może funkcjonować samoistnie... Pytania retoryczne nie dotyczą człowieka w szczególności - są od niego oderwane, niestety Czysty układ pytanie-odpowiedź jest naturalnym zestawem. Jeśli jest pytanie, odpowiedź jest - mniej lub bardziej precyzyjna, może absurdalna albo infantylna czy po prostu głupia.... Ale jest. Tylko czy warto jej szukać za wszelką cenę? Zawsze? ----- http://mp3k.eu/index.php/index/mp3/odpowiedzi/f1abd670358e036c31296e66b3b66c382ac00812.html -----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jeśli jest pytanie, odpowiedź jest - mniej lub bardziej precyzyjna, może absurdalna albo infantylna czy po prostu głupia...." właśnie......... niektóre odpowiedzi nie zasługuja na to by być odpowiedziami dla swoich Pytań.... Głupia odpowiedź dramatycznie obniża rangę i wartość Pytania. Po co to komu potrzebne...? :) ****************** .. z lubością i pietyzmem kolekcjonuję pytania na które odpowiedzi oczywiste nie zostały stworzone. Pytania które naruszają ten naturalny porządek , o którym Szukanie piszesz. Powiem więcej: naturalnyporządek to też tylko pojęcie stworzone na nasz ludzki użytek, które pozwala po prostu mniej się bać.. i tyle. ale czy faktycznie istnieje....? powątpiewam. z każdym rokiem, miesiącem, dniem - coraz bardziej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kolekcjonuję pytania na które odpowiedzi oczywiste nie zostały stworzone." Odnajdywanie takich pytań jest fascynujące. Ale jeśli wiadomo, że nie ma jasnej odpowiedzi - to po pewnym czasie zaczyna być męczące... Przytłacza. Jak deszcz, który nie znajduje ujścia w studzience, gromadząc się na chodniku... A samo Ważne Pytanie jest niczym w oderwaniu od malutkiej odpowiedzi... Ona jest jego dopełnieniem. Mówi się, że nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi... Tak. Zgoda. Ale samo pytanie - nawet najbardziej głębokie i przemyślane... bez tej głupiej odpowiedzi traci rację bytu... - Odrobiłeś lekcję? - A po co? I tak nie pójdę jutro do szkoły... Ważne pytanie, głupia odpowiedź.... Ale z punktu widzenia dziecka - to pytanie było głupie! a odpowiedź na głupie pytanie nie musi być zbyt mądra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak deszcz, który nie znajduje ujścia w studzience, gromadząc się na chodniku..." a ja widze takie pytania jako kamyki, którymi z powodzeniem można wyłożyć sobie ścieżkę zycia.. Może trochę uwierają pod stopami, ale przynajmniej droga się nie rozmoczy i człowiek nie grzęźnie w bagnie nijakich odpowiedzi...?:) Widzisz..? to tylko kwestia spojrzenia. :) ***************************************************** Dobrej nocy. Ale takiej naprawdę dobrej. :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez pytań ...bez zbędnych słów ... bo jeśli ranek rodzi to co dzień przynosi ... to tak lepiej a jeśli zrodzony z tysiąca chwil bolesnych , tęsknoty i smutku .... to tez inaczej sie nie da ... ..................................... i przyszedł czas na inne czekanie ... czekanie jutra ? niech przyjdzie , niech przyniesie uśmiech , niech bawi ... niech trwa .... niech już nie boli .... na pewno ? ..................................... zaufałam i zbliżam te skrzydła ćmy do ognia , do płomieni ... nie czuję gorąca ...nic mnie nie ostrzega ... ryzyko podjęte chciałabym kiedyś nie chciec .. od nowa , od początku ... chciałabym pozwolić myślom na odpoczynek , na spokojne serca bicie ........ http://pl.youtube.com/watch?v=FglsLWZY9V0&feature=related ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie komentuję. Życzę Ci dobrej zabawy na Forum Ogólnym. Mam nadzieję, że nowy nick, który sobie przyjęłaś, czyli Złośliwa Dziewica, będzie dla Ciebie źródłem sympatii. ---------------------------- To jednak zdumiewające, że te same słowa jedna osoba poczytuje jako zbyt porządne, a druga wręcz przeciwnie - jako powód do zerwania znajomości. Muszę złapać wielki, życiowy oddech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor \"rownoleglowiczanie\" Chyba trafilam na jakies zamieszanie, wiec juz nie bede wstawiac swojego malego smecenia, z ktorym mnie tutaj przynioslo :-) PS. Szukanie i Zlosliwka, czy dzisiaj sprzeczacie sie o cos konkretnego, czy tak bardziej tradycyjnie, czyli dla zasady? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, a ja wszystko czytam i mnie dopada babska ciekawosc, bo nic z Waszego dialogu nie pojmuje :) No ale chyba nie moja sprawa, wiec tylko machne do Szukanie 🖐️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sami, Bo do kafe trzeba chyba bardziej na luzie, tak mi sie wydaje Do Ciebie tez macham 🖐️ :) 🌻❤️👄 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj. pola Nie-złośliwa "słowa pisane nie zastąpią nigdy słów mówionych...nie widzimy sie naszych min itd i przez to powstaja telenowele" Dziękuję Ci za te słowa. Oddają dokładnie to, co myślę na temat literek na ekranie. Nic się nie stało. Już wiem, że nic takiego. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×