Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Filipinka88

Montaż fotelika

Polecane posty

Gość Filipinka88

Witam mam fotelik do 22,6kg i dla dzieci do 12g chyba można go zamontować tylem do kieruku jazdy i tak się zastanawiam czy można do zamontować na środku tylnej kanapy bo mocowany tym krutkim pasem jest najstebilniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to fotelik można montować na środku, tylko i wyłącznie wtedy kiedy są tam trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. jeśli nie ma to trzeba montować za kierowcą lub pasażerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filipinka88
Ale montując za kierowcą lub pasażerem i tak z pasem robi się tak jak by był pojedynczy a fotelik jak się go pchnie to przesuwa się na boki w czasie jazdy jest stailny.Fotelik ma swoje pasy do montarzu i jak bym go zamontowala na środku to mogla bym je wykorzystać i był by stabilniejszy bo ten pas co jest na środku mogę regulować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak uważasz, ja jestem jeszcze przed zakupem fotelika, także nie jestem pewnym źródłem wiadomośći :). Ja mówię tylko to co czytalam w różnych pismach i książkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam fotelik 0-18 i tam jest taka blokada na pasy zeby sie nie ruszal na booki. zaciska sie to i fotelik sie juz nie chcwieje. poszukaj czy w twoim tego nie ma. Ja poprosilam pana w sklepie zeby wyszedl i pokazal jak sie montuje ten fotelik. Moze podjedz do jakiegos sklepu i niech ci pokaza bo te instrukcje jak dla mnie nie są jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filipinka88
Tylko że fotelik dostałam ze stanow instrukcja jest po angielsku co nieco rozumien ale jest strasznie pomotana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj sobie na allegro, może ktoś taki sam sprzedaje i jest opisana instrukcja montażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem na ile to jest wiarygodne ale pytałam wjka który jest policjantem o montaż fotelika i z punktu widzenia kodeksu drogowego to foteliki dziecięce można montować na środku jedynie w samochodzie z funkcją iso-fix - fotelik montowany bezpośrednio na belkę a nie przypinany pasem ale to było w zeszłym roku a teraz jak jest w przepisach to nie wiem.. ja mam fotelik z tyłu po przekątnej od kierowcy - jak jadę widzę Małego w lusterku wstecznym, z boku z przodu zabardzo mnie Synek rozpraszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×