Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewcia_223

?!Szaszłyki

Polecane posty

Gość ewcia_223

prosze przepis jaki wy robicie na szaszłyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziewam na patyczki: kurczak, cebula, papryka (rozne kolory) - na przemian - i ukladam na ruszcie :-) wielkie mi halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia_223
dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i boczek musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia_223
a mozna piers w przyprawie gyros?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja boczku nie daje, bo go nie trawie :-O ale ten, kto lubi to oczywiscie moze dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebula jest o niebo lepsza, jeśli nie nabija się surowej tylko najpierw sparzy. Nieduże cebule kroisz na połówki i wrzucasz do gotującej się wody z łyżeczką soli i łyżeczką cukru na pięć minut na małym ogniu. Odlewasz, studzisz, nadziewasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie szaszlyki warzywne: male pieczarki, male cebulki, papryka i pomidorki koktajlowe, do tego robie marynate (np. oliwa + zielone pesto), ktora smaruje szaszlyki w trakcie grillowania, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że można w przyprawie gyros. Jak dla mnie im więcej przypraw tym lepiej:) Osobiście preferuję również szaszłyki warzywne bądź owocowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najlepiej to lubię szaszłyki wieprzowe czyli łopatka lub karkówka, surowy boczek, cebula. Mięso posypuje przyprawą do szaszłyków kamis. Potem na przemian nabijam mięso+cebula+boczek. Jeśli robię drobiowe to pierś z kurczaka przyprawiam przyprawą gros ,na zmianę nabijam mięso z czerwoną papryką i pieczarką. Ostatnio zakochałam się w takich szaszłykach :na zmianę nabijam dużą krewetkę ,ser halami i świeży ananas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zawsze robie na wieczór szasłzyki by się rpzegryzło wsyztsko a następnego dnia daje na grilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość workship for ju
jeszcze polecam śliwkę suszoną, cukinię, pieczarki, bakłażan, można seler jak ktoś lubi. Pyyycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×