Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Żylaki

Żylaki

Polecane posty

Gość Żylaki

Mam duży problem mam 21 lat i strasznie dużo żylaków na przawej nodze (najwięcej nad kostką) przez nie w życiu nie założyłam spódnicy , wstydzę się na plaży strasznie swędzą i mam często skurcze. Moja 55letnia mama i 26letni brat niedługo będą mieli operację bo już im to przeskadza w chodzeniu .. Co mam robić żeby nie mieć tak jak oni?? mam prawidłowa wagę , ćwiczę 1h dziennie i dojeżdżam na studia rowerkiem (ok pół godzinki) , saruje się Vitalekiem ale za bardzo to nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żylaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz przesrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz przesrane
idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinellllllkkaaaa
hej, mam ten sam problem, a rownież jestem młoda, rok młodsza od Ciebie, zylaka mam od 16 roku zycia na lewym podudziu, z roku na rok wyglada coraz gorzej.... masakra, niby mam skierowanie na operacje ale zaniedługo wyjezdzam zagranice do pracy wiec nie mogłabym tak stosowac profilaktyki... słyszałam o skleroterapi i zamrazaniu, mam zamiar zaoszczedzic te 2 tysiaki i zrobic sobie zabieg... mamm rowniez taki kompleks ze wstyd mi isc na basen... jak bedziesz chciała pogadac pisz:) martinellka@o2.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żylaki
hej fajnie że odpowiedziałaś :) u mnie to głównie uwarunkowania genetyczne , mama dostała żylaków jak była ze mną w ciąży (33 lata) i boję się że jak będę chciała mieć dziecko (na razie nie :) )to te moje się jeszcze pogorszą a dziwne jest to i trochę wkurzające że moja siostra ma nadwagę ok 25 kg i ani śladu dlaczego to na mnie musiało trafić? I jeszcze mnie wkurzają lekarze: gdy do nich przychodzę mówią mi , żeby nosić wygodne obuwie itd i delikatne mi dają do zrozumienia że muszą się zająć starszymi ,którym grozi jużmiażdżyca... jakbym była jakąś hipohondryczką :) Na czym dokładnie to zamrażanie polega? Mam już "bąbelkujące" mocno wypukłe żylaki nawet po nocy w łóżku z nogami uniesionymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinellllllkkaaaa
hej, ja tez mam uwarunkowania genetycznie oraz hormonalne, na dodatek gin mi przepisał tabletki anty na regulacje okresu wiec czuje ze wszystko mi sie jeszcze bardziej pogorszy, na dodatek czesto pracuje jako hostessa, a wiadomo stanie 10 godzin na nogach nie jest najlepsze.... Kiedyś bardziej sie tym przejmowałam , musiałam zrezygnowac z fotomodelingu itp... teraz wiem ze sa operacje i ze moge je bez problemu usunąc tylko ze to sa koszta ok 2 tys ... NFZeniby pokrywa wiekszosc zabiegów tylko problem w tym ze nie mam w moim miescie dobrych chirurgów... Poczytaj o zamrazaniu na necie:) Wczoraj wyczytałam gdzies o laserze optilight ponoc daje swietne efekty i jest mniej inwazyjny:) Buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też mam też mam żylaka na prawej nogę..dokładnie na łydce i pod kolanem..mam 22 lata, żylak pojawił się 3 lat temu, na razie nawet nie boli i bardzo go nie widać, ale obawiam się, co będzie jak całkiem wyjdzie...moja mam też ma żylaka na tej samej nodze i też miała tyle lat co ja jak zaczął sie pokazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadefg
Dr med. Ewa Dąbrowska (z Gdańska) m.innymi na żylaki zaleca kurację dietą oczyszczającą warzywno-owocową w książce pt. "Ciało i ducha ratować żywieniem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaania.
ja mam 18 lat i rok temu w wakacje miałam operację na żylaki. moja mam i jej brat rowniez je mieli. ;) operacja w sumie trwala 15 min., wyciagneli mi glowna zyle z nogi i mam spokoj. przez miesiac po operacji musialam chodzic w specjalnej uciskowej ponczosze. w sumie teraz zostala mi jedna malutka blizna na lydce i druga nad kostka (tej w pachwinie juz w ogole nie widac) no i kilka pajaczkow o srednicy kilku milimetrow, wiec to nic w porownaniu do tego co bylo! pajaczykow zamierzam sie pozbyc w te wakacje laserem. :) radze pojsc w moje slady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinellllllkkaaaa
hej Kaniaa :) Powiedz mi długo noga Cie bolała po operacji? jak wielkiego miałas zylaka i czy wogole cos na nodze widac ? tzn czy całkiem znikł czy jest poprostu mniejszy ? aha mam jeszcze pytanie czy to była operacja z nfz czy prywatnie? jezeli z nfz to ile czekałas na zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem po operacji
nogi są rewelka -polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fggggggggggggggggg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyy
uppppppppppppppppppp dziewczyny wypowiadajcie sie:) czekamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabol w stawie
ja też od dzisiaj zbieram kasę ale w moim mieście nie ma chiruga naczyniowego jak się dostać zarejestrować??? bo żadko chodzę do lekarzy ten cały system mnie przeraża i wnerwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhjjjjjjj
upppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvgbh
u mnie moja mama ma ciotka i babcia :/ mnie zapewne tez to czeka :( ale jak narazie to staram sie odpoczywac z nogami opartymi o ściane powyzej serca przynajmniej 10 min dziennie...ale jak ktos ma juz zylaki to zapewne to tez przynosi jakas ulge;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b66
spróbuj wspaniale działające mydło na żylaki i opuchliznę nóg Medycyna Arabska na stronie, www.lauro.pl , stosuje moja mama po operacji żył i znika jej opuchlizna MEDYCYNA ARABSKA Z POMOCĄ DLA CIEBIE – NATURALNE MYDŁO ZDROWOTNO-LECZNICZE WARDI SHAN Mydło wspomagające leczenie żylaków Główne składniki i olejki: Oliwka, paproć, czarny kmin - czarnuszka, sosna, anyż, babka lancetowata, rozmaryn. Zawarte w mydle naturalne olejki i ekstrakty roślinne zwiększają cyrkulację krwi przez co wspomagają leczenie żylaków. Łagodzą skurcze i bóle mięśni oraz opuchliznę nóg. Działanie: 1. Obkurcza naczynia krwionośne i wspomagają leczenie żylaków. 2. Likwiduje ból i opuchliznę nóg będącą wynikiem złego krążenia krwi. Zastosowanie: Namydlić nogi, masować przez 5 minut, spłukać ciepłą wodą. Stosować 1-2 razy dziennie. 100% NATURALNE Mydło nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, oraz składników syntetycznych i farmakologicznych. Producent gwarantuje: nie testowano na zwierzętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdghfghgfjh
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co na żylaki
Jeżeli masz skłonności genetyczne do żylaków to powinnaś jak najszybciej wybrać się do lekarza flebologa. Prawdopodobnie zapisze ci leki wzmacniające elastyczność żył i zastawek np. Otrex. Ja stosuję Otrex od 19 roku życia i nie mam większych problemów z żyłami pomimo uwarunkowań genetycznych i stojącej pracy. A mam już 30lat. Mam kilka widocznych, rozszerzonych żył na nogach, ale nie na tyle, żeby nie móc chodzić w spódnicy. Bez recepty możesz wypróbować DIOSMINEX, trzeba go brać przynajmniej kilka miesięcy. Smarowanie żelami pomaga tylko na chwilę, a na tanie tabletki z kasztanowcem szkoda pieniędzy. Już lepiej od początku zastosować odpowiednią kurację zaleconą przez specjalistę. Zwłaszcza, że masz skurcze, świadczy to o zaburzeniach krążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co na żylaki
Zapomniałam napisać, że do lekarza do żył niestety chodzę prywatnie... Bo ten państwowy kazał mi brać aspirynę i najtańsze tabletki z kasztanowcem. Guzik pomogło, gdybym się go posłuchała, to miałabym już rozwalony żołądek i pełno żylaków do wycięcia. Aspiryna nic nie pomoże, bo przecież przyczyna nie tkwi w za gęstej krwi, ale w osłabionych zastawkach żylnych. Otrex kosztuje ok. 35 zł miesięcznie. Jest na receptę. Naprawdę polecam, uchronił mnie przed żylakami i operacją. I jest bezpiecznym lekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żylaki i tak wyjdą, mam 25 lat mialam juz dwie operacje i mi znowu wyszly :(((((( Masakra :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2888
a ja się nie zgodzę bo miałam usuwane żylaki w http://vita-medica.pl - jakieś 5 lat temu i do tej pory jest wszystko OK ! zero powikłań . To pewnie też zależy w jakiej klinice się robi ten zabieg, ja wolałam postawić na jakąś sprawdzoną klinikę aniżeli eksperymentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem pod opieką chirurga naczyniowego dr Rumianowskiego (http://chirurgnaczyniowygdansk.com.pl/). Póki co jeszcze nie mam wyznaczonego terminu usuwania żylaków, ale w przyszłym roku się chyba na to zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, ktos cos....a uzywal ktos zelu konopnego na zylaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktos moze mial stycznosc z zabiegami laserowymi na zylaki, cos takiego jak tutaj www.krefft-laser.pl zastanawiam sie nad forma takiego leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×