Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Beniaaa.

Jaki termometr polecacie?

Polecane posty

Gość Beniaaa.

Bo ja mam taki zwykły elektroniczny Medex i jest beznadziejny, mierzę Małej temperaturę pod pachą i ma 36,7st a w odbycie 37,7st. Przecież w odbycie powinna być temp o 0,5st większa. nie wiem którym wynikiem się sugerować?? czy mojej Małej coś dolega czy nie?? Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dobrego termometra, może taki do ucha? Ale one są drogie. Jak myślicie opłaca się wydawać kasę, czy może jakiś inny polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam brauna do ucha od prawie 7 lat i jestem bardzo zadowolona.Mierzy w sekunde i nie musze np wybudzać dziecka.na pewno przez te lata w sklepach można dostać juz wypasiona wersje,.ale mój nadal działa i nadal sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mierzysz temperaturę w pupie to trzeba odjąć 5 kresek. Czyli jak ma 37,7 to tak na prawdę ma 37,2 - czyli temperatury brak:) A poza tym jak Małą rozbierzesz do mierzenia temperatury w pupie to poczekaj chwilę bo jest rozgrzana pod pieluchą - wiem, że to może śmieszne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beniaaa.
No właśnie wiem, że powinnam odjąć 5 kresek. Ale dlaczego pod pachą nie wychodzi 37,2 tylko 36,7? To jest różnica. Może faktycznie pod pieluchą jest rozgrzana?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1- kazdy termometr elektroniczny ma margines bledu, nie licz na to ze pod pacha i w pupie pokaze ci co do kreski to samo po 2- pod pacha zawsze temperatura wyjdzie nizsza niz ta w pupie ze wzgledu na wplyw temperatury powietrza na pomiar, dlatego pod pacha mierzenie jest najmniej wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym pod pacha odbywa sie duza wymiana ciepla poprzez pocenie przez co skora jest chlodniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria

Mi się bardzo podoba jak mierzy BabyTemp. Z jednej strony sprawdzę sobie nim gorączkę ale z drugiej równie dobrze mogę zmierzyć ile stopni ma woda w wanience dla córci albo mleko w buteleczce. Model bardzo wszechstronny dzięki podczerwieni która umożliwia pomiar w zasadzie wszystkiego.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur

Mamy od paru miesięcy nonContact właściwie odkąd się urodziła nam córka i cały czas działa tak samo dobrze. Nic się w międzyczasie nie zmieniło, nie zaczął ani wolniej mierzyć ani fałszować wyników, porządna niemiecka jakość (btw. kolega lekarz używa w szpitalu dokładnie tego samego modelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara
Dnia 21.12.2018 o 14:38, Gość maria napisał:

Mi się bardzo podoba jak mierzy BabyTemp. Z jednej strony sprawdzę sobie nim gorączkę ale z drugiej równie dobrze mogę zmierzyć ile stopni ma woda w wanience dla córci albo mleko w buteleczce. Model bardzo wszechstronny dzięki podczerwieni która umożliwia pomiar w zasadzie wszystkiego.


 

Jakoś od wakacji używam BabyTemp i ostatnio przydaje się wyjątkowo często bo dzieci wpadły w jakąś spiralę przeziębień...ech, zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid

Jak są dzieci to naprawdę będę polecał taki termometr jak Non Contact. Badanko trwa chwilę, nie ma żadnego kontaktu urządzenia z ciałem malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Jak bym miał jeszcze raz kupować termometr to znowu bym wziął bezdotykowy Baby Temp. Bardzo szybki i bardzo wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann

Odkąd używam Baby Temp i podczerwieni to sobie nie wyobrażam że mogłabym wrócic kiedykolwiek do rteciowki. Takie bezdotykowe badanie jest pięć razy wygodniejsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtt

Sporo różnych bezdotykowych urządzeń można obecnie znaleźć w sprzedaży więc pewnie każdy będzie miał okazję szukać coś dla siebie. Z mojej strony mogę polecić urządzenia od Sanity takie jak między innymi termometr MultiTemp. Ogólnie termometry tej marki dobrze się sprawdzają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaj

Jeśli ktoś stawia na klasykę to wydaje mi się, że co do szklanych termometrów dobrą propozycją będzie Geratherm Classic. Bardzo wygodny w obsłudze, klasycznie wykonany termometr, myślę, że będziecie z niego zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Serio ktoś się nabiera na te wasze słabe reklamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×