Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kalinnaa25

Nigdzie nie mogę kupić dobrego kostiumu kąpielowego!Pomocy!

Polecane posty

Gość kalinnaa25

Witam. Mam ogromny problem z kupnem dobrego kostiumu kąpielowego. Jestem szczupła ( w normie), ale mam za to duży biust. Mój rozmiar to 75F. W związku z tak dużym biustem absolutnie nigdzie nie mogę dobrać dobrego kostiumu kąpielowego. Wszystkie są za małe. Dół jest owszem dobry, ale stanik zakrywa mi za przeproszeniem tylko pół cycka. Mierzyłam już wszystkie fasony, te wiązane na plecach, na szyji, zapinane na klamerkę i nic! Wszystkie są albo źle skrojone, albo fatalnie podtrzymują piersi. Odwiedziłam niezliczoną ilość sklepów i wszędzie to samo...piękne kostiumy, co najwyżej do miseczki C. A co z kobietami, które mają duży biust? Czy są skazane na bezksztłtne kostiumy, które nadają sie dla pań po 60-tce? Gdzie w Warszawie mogę kupić dobry kostium? Bardzo proszę o pomoc. Na strój kąpielowy mogę wydac max 200zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może zmierz się dokładnie i ku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinnaa25
Jestem bardzo dobrze zmierzona. Mam mały obwód pod biustem ale za to wielkie piersi. Kupowałam stanik miesiąc temu, więc jestem na czasie. Pani ekspedientka obsłużyła mnie wspaniale i dobrała idealny stanik. Mój rozmiar to na pewno 75F. Jestem o tym przekonana, bo wreszcie biust nie "ucieka" mi górą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może zmierz się dokładnie i
no to dobrze, w takim razie jeżeli to na 100& twój rozmiar, to kup taki sam kostium kąpielowy a do niego majtki w odpowiednim rozmiarze. Rozumiem, ze to brytyjskie 75F? Jeżeli Polskie, to wyjdzie brytyjskie 75E chyba. Albo nawet 75DD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmmmmm
ja mam 75C/D a majtki M i nie moge kupic, sa prawie same pushupy a ja nie chce takiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
75F polskie? Czyli: - pod biustem, zmierzone baaaaaardzo ciasno i na wYdechu masz ok. 85 cm - w biuście luźno 97-99 cm Zgadza się? Chyba nie, bo 85 pod biustem to nie jest mały obwód pod biustem, a i opisane problemy dowodzą, że mierzysz złe rozmiary... Więc wymierz się jednak porządnie - wtedy będzie wiadomo czego tak naprawdę szukać :) Aha, jeśli w Warszawie to nie masz żadnego problemu - umów się z panią Marysią z internetowego Peachfield: http://www.peachfield.pl Albo idź do Avocado: http://www.avocado.com.pl Tam możesz liczyć na profesjonalny bra-fitting i masz wybór strojów z miseczkami do brytyjskiego G (polskie J-K), a w sklepach netowych i do bryt. J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Best_bra sorry, ze się wcinam, ale zaciekawiłaś mnie ;) "75F polskie? Czyli: - pod biustem, zmierzone baaaaaardzo ciasno i na wYdechu masz ok. 85 cm" ? A to nie powinno być tak, że skoro ma 75F tzn., że jej obwód pod biustem wynosi 75cm? Pytam jako zupełna ignorantka, staniki kupuję mierząc ;) a nie patrząc na metkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarnina
Ja mam 75d, a pod cyckami na wydechu 82 cm Jakbym miała na wydechu 75, to stanik 75 by mi majtał i latał po plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No przecież
Przy obwodzie 82 mierzonym na wdechu powinnaś nosić stanik 70+ miseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarnina
70 jest za ciasny 75 jest optymalny tez wczesniej nosiłam 80, 85 nawet i było dziwinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elle, gdyby staniki robiono ze nierozciągliwych materiałów to tak by mogło być - obwód biustonosza odpowiadałby mniej więcej naszemu obwodowi pod biustem. Ale biustonosze są wykonane z rozciągliwych materiałów (obwody niektórych rozciągają się o 20 cm i więcej od wartości nominalnej, zobacz: http://tiny.pl/156z ) dlatego należy brać na to poprawkę, wybierając stanik o obwodzie mniejszym o co najmniej 5 cm od naszego obwodu pod biustem (w dodatku zmierzonego ciasno i na wYdechu). Do tego dochodzi jeszcze tzw. ściśliwość osobnicza, bo stanik musi się opierać na żebrach, czyli u osoby z większą otulinką sadełka należy tych cm odjąć więcej niż u dziewczyny \"skóra i kości\". W praktyce dobry obwód to taki, który przy pierwszym założeniu zapinamy na pierwszą haftkę i ma być ciasno - zapięcie z tyłu ma się dać odciągnąć na szerokość mniej więcej dłoni na \"sztorc\", nie więcej. Taki biustonosz dobrze trzyma biust (bo 90% ciężaru ma nosić obwód!), nie przesuwa się, etc. I jeszcze jedno: miseczka to różnica między obwodem STANIKA (tym obliczonym, zaniżonym) a naszym obwodem w biuście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinnaa25
Mój obwód biustu to 95, a pod biustem...szczerze to się dawno nie mierzyłam, ale jestem szczupła, nie mam żadnych fałdek tłuszczu. Wydaję mi się, że 75F to mój rozmiar, bo biustonosz mam idealnie dobrany. Przylega do ciała, nie podjeżdża do góry, ramiączka mnie nie uciskają. Miseczka w rozmiarze E była dla mnie za mała, bo piersi mi się wylewały od góry i robiły się "bułeczki". Kupno stanika, to zawsze była dla mnie droga przez mękę, a teraz jeszcze ten kostium. Bardzo zainteresowały mnie stroje na stronach podanych przez best_bra. Niestety są ciut drogie:( Biuściaste kobiety nie mają łatwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Best_bra 🌼 dzięki za wykład, robię przegląd bielizny w myślach i chyba nie mam stanika idealnego :) Kupuję zazwyczaj te z metką 70 i zapinam na 3 haftkę, a i tak nie są opięte :O No ale.. mam przynajmniej motywację do zakupów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×