Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Balbinka może ma urwanie głowy w zawiązku ze zmianą mieszkania, no i jeszcze ta wizyta . Mam nadzieję, ze przyniesie same dobre wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lutóweczki! Jestem po usg połówkowym. Niunia nie chciała się w ogóle pokazać. Schowała buźkę , no i swoje kobiece wdzięki też. Cały czas była do nas boczkiem i nic a nic odwrócić się nie chciała. Obejrzeliśmy kręgosłup, rączki, nóżki, paluszki. Pomierzył ginek naszą dzidzię i powiedział, ze wszystko w normie. Dota - my przy pierwszej ciąży nie mysleliśmy wcale o pobraniu krwi pępowinowej, przy drugiej już myśleliśmy - ale potem nie było już po co myśleć; a teraz to jeszcze na ten temat nie rozmawialiśmy. Wiem, że to kosztowna sprawa. Ale o ograniczeniach wiekowych nic nie czytałam, chyba muszę jeszcze poszperać w necie. Mia82 - gratuluję córeczki. To wspaniała wiadamość. Ale frajdę nam dają te nasze dzieciaczki, powolutku coraz więcej dowiadujemy się o nich. Chyba dziewczynek jest już więcej wśród lutowych dzieciaczków. Zabajona - dobra ta strona o liczeniu ruchów, a pomarańczówkami wcale się nie przejmuj, to nie wojsko, żeby trzeba się odmeldowywać czy tłumaczyć z chęci wypowiadania się na innym forum. Twój mąż pewnie do tej pory jest szczęśliwym facetem. No i duma go pewnie rozpiera, że ma taką śliczną córcię. Musze Wam powiedzieć, że są jednak ludzie, którzy jak nie mają syna to czują się chyba niedowartościowani. Ja zupełnie tego nie rozumiem. U mnie w bardzo dalekiej rodzinie (chyba przez dziadka, a może przez babcię -nie wiem) tak bardzo chcieli mieć syna, a rodziły się córki. Finał taki : 7 córek i wreszcie syn. Fajnie co ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martwcie. Balbinka umebluje mieszkanko i na pewno się do nas odezwie. Wszystkie tu przecież czekamy na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami tak jest ze mezczyzna ma tylko plemniki zenskie .wiem ze jak facet trzyma laptop dlugo na kolanach przez jakis tak okres czasu plemniki meski umieraja i zostaja tylko zenskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja :) Widzę,że tu mała dyskusja się zaczyna.Dla mnie również niepojęte jest to,że kobiety mogą obawiać się o ich miejsce w życiu męża po narodzinach córki.Ja chciałm mieć córę, m.in. dlatego,że wiem,iż dziewczynki są bardzo związane z tatą.Kiedy okazało się,że będzie chłopiec zaczęłam myśleć o tym,że chciałabym, aby był podobny do swego ojca.Bo zależy mi najbardziej na świecie,aby nasze dziecko było dla mojego męża najważniejsze i przez myśl mi nie przeszło,że mogłabym z własnym dzieckiem rywalizować o względy mojego faceta.Chore to jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja niecierpliwie czekam, kiedy córcia się urodzi i tak zawróci w głowie mojemu mężowi, żeby świata poza nią nie widział. Jestem spokojna, że ja w tym świecie też będę i wcale się nie marwię. Córka nie zajmie nigdy miejsca żony. A córunie muszą być oczkiem w głowie tatusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 ciesze się że z maluszkiem wszystko w porządku a co do płci to jeszcze zdąży się ujawnić - na razie dzidek chce pozostać incognito hehe. Jak często masz wizyty, kiedy następna? Na pewno dzidek pokaże sie przy najbliższej okazji :) Co do krwi pępowinowej – to ja kiedyś rozmawiałam o tym z mężem i bierzemy pod uwagę taką opcje – ale zapomniałam (tradycyjnie cos mi z głowy wyleciało) dopytać ginka co myśli na ten temat. Mamy teraz górę wydatków bo sie różne sprawy zbiegły do kupy, ale jeżeli lekarz powie że warto zainwestować – to na pewno zainwestujemy. Co do chęci posiadania syna – to właśnie skończyłam czytać książkę Kwiat śniegu i „coś tam” wachlarz (nie pamiętam tytułu :P) - to opowieść o życiu w Chinach – tam posiadanie syna decydowało o pozycji kobiety w rodzinie – córki były niepotrzebne i zbyteczne. Oj co się kobiety naprzeżywały jeżeli syn się nie rodził – jak dobrze że my żyjemy w normalnym cywilizowanym świecie – w takich chwilach na prawdę kocham swoja ojczyznę i nie narzekam :D Ale rzeczywiście dawniej to chyba było „parcie”na syna i powiem szczerze ze zaskoczył mnie mąż kiedy od początku ciąży „marudził” o córeczce – myślałam ze będzie „marzył” o synku :) ale wiecie co – dobrze ze rodzą się i chłopcy i dziewczynki – nie grozi nam wizja jak w seks misji, czy świat zdominowany przez mężczyzn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo 3 widze że coś poplątałam, przepraszam, córunia się już wcześniej ujawniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie mam nic w piersiach - zmieniają sie ksiazkowo, ale jeszcze nic z nich nie wypływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia 82 co do krwi z pempowiny to naciaganie ludzi juz byl gdzies o tym reportaz i wywiad z lekarzami .to naciaganie bo musisz placic latami za jej utrzymywanie w banku krwi a nawet jak by byla potrzebna to zadko sie z niej korzysta .bo czesciej sie bierze wtedy krew od matki badz ojca ktora jest swierza a nie taka ktora latami stoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja :) Widzę,że tu mała dyskusja się zaczyna.Dla mnie również niepojęte jest to,że kobiety mogą obawiać się o ich miejsce w życiu męża po narodzinach córki.Ja chciałm mieć córę, m.in. dlatego,że wiem,iż dziewczynki są bardzo związane z tatą.Kiedy okazało się,że będzie chłopiec zaczęłam myśleć o tym,że chciałabym, aby był podobny do swego ojca.Bo zależy mi najbardziej na świecie,aby nasze dziecko było dla mojego męża najważniejsze i przez myśl mi nie przeszło,że mogłabym z własnym dzieckiem rywalizować o względy mojego faceta.Chore to jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia moj maz nie mowil co chce zeby sie urodzilo ale podejrzewalam ze chyba dziewczynke by wolal .w rodzinie jego jest wiecej chlopakow on sam mial brata wiec nie wie jak to z dziewczynami sie zyje hehe.ja od poczatku marzylam o coreczce czulam tez ze bedzie coreczka ale potem w to zwiatpilam az do usg ktore powiedzilo ze raczej dziewczynka narazie podchodze do tego jeszcze nie calkiem powaznie nie kupuje jeszcze sukieczek itd chodz w sumie mam juz ubranka typowo dziewczece kupione jeszcze przed ciaza.czekam do 15 i potem poszalejemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...........wiek.....woj............. tc......data porodu....+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. .... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09.......+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie.....19....31.01-04.02.09 .....synek gryzmoł........30....Warszawa........17.....01.02.09. .........? igmik............26....pomorskie........22....01.02.09.. .....+2.. ? piksip...........28....śląskie.............21.....01.02. 09.......+2,5...? LUTÓWKA......24....świętokrz.........19.....01-06.02.09. ..-0.60.? sabotażystka….30.....warszawa.......19.....02.02. 09.......? kasiula29.......29....Frankfurt.........21.....02 .02.09...... +2kg...? gruel............20....East Kilbride......18.....02.02.09......+3 ....? fusyta.........33....podlaskie..........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie..........20.....04.02.0 9...+6....córcia.. claribelka......21....lubuskie...........21......04.02.0 9.......synek? rosołek.........26....lubuskie...........22......05.02.0 9.....+1/synek agnesita........20....śląskie.............17.....05.02.0 9......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie......17.....06.02.09.. ... +3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa.......18......07.02.09.. .....synek Szklana Głowa.27...mazowieck........21..... 07.02.09....+8/córeczka malinova73....35....śląskie.............18......09.02.09 .....+4.....? Mia 82..........26....podkarpackie.....21......09.02.09......+3, 5 / córunia Mama3.........39....świętokrzys......19......10.02.09.. ...+1,5/córcia adulka.........31....podkarpackie.....19......11.02 .09.......? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09.....? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09........? *Iskierka*......28....wlkp...............16..... 14.02.09.......+2..? Wazka.........29.....Rosja..............20......14.02.09 ......+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie............20......15.02.0 9 ......+5/? doddotka......25......wielkopolskie....17....15.02.09.. ....+3...? Nadia277.......27.....śląskie.............19....15.02.09 ........? Sikorka -.....,.29.....BremenDe..........20..... 16.02.09......+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE......20.....16.02.09..+4./ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..20....18.02 .09.......+1/? Pimboli..........27....Schwarzwald/DE..20....18.02.09... ...+1..? balbiina ........23 ....Częstochowa......19.....19.02.09.....+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20.....23.02.09.....+6/? dota25..........29.....pomorskie.........16.....24.02.09 ........? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. .....+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.......+3,5 konwalia9......28..... Dublin............12.....26.02.09.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - nic sie nie stało, ja sie nie gniewam. Tylko tak chciałam zobaczyć na własne oczy, ze to córcia. Wy tak ładnie piszecie, że córcie nóżki na chwilkę rozkładają i się Wam pokazują, a moja tego nie zrobiła. Ale i tak ją bardzo kocham. U mnie z piersiami w porządku, na razie nic z nich nie wypływa i przy pierwszej ciąży też nie wypływało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też sie zaktualizuję. W dalszym ciągu wolę wpisywać tygodnie skończone. Waga rośnie. Nick...........wiek.....woj............. tc......data porodu....+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. .... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28.01.09.......+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie.....19....31.01-04.02.09 .....synek gryzmoł........30....Warszawa........17.....01.02.09. .........? igmik............26....pomorskie........22....01.02.09.. .....+2.. ? piksip...........28....śląskie.............21.....01.02.09.......+2,5...? LUTÓWKA......24....świętokrz.........19.....01-06.02.09. ..-0.60.? sabotażystka….30.....warszawa.......19.....02.02.09.......? kasiula29.......29....Frankfurt.........21.....02.02.09...... +2kg...? gruel............20....East Kilbride......18.....02.02.09......+3 ....? fusyta.........33....podlaskie..........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie..........20.....04.02.09...+6....córcia.. claribelka......21....lubuskie...........21......04.02.09.......synek? rosołek.........26....lubuskie...........22......05.02.09.....+1/synek agnesita........20....śląskie.............17.....05.02.09......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie......17.....06.02.09.. ... +3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa.......18......07.02.09.. .....synek Szklana Głowa.27...mazowieck........21..... 07.02.09....+8/córeczka malinova73....35....śląskie.............18......09.02.09 .....+4.....? Mia 82..........26....podkarpackie.....21......09.02.09......+3, 5 / córunia Mama3.........39....świętokrzys......20......10.02.09.. ...+3/córcia adulka.........31....podkarpackie.....19......11.02.09.......? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09.....? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09........? *Iskierka*......28....wlkp...............16..... 14.02.09.......+2..? Wazka.........29.....Rosja..............20......14.02.09 ......+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie............20......15.02.09 ......+5/? doddotka......25......wielkopolskie....17....15.02.09.. ....+3...? Nadia277.......27.....śląskie.............19....15.02.09 ........? Sikorka -.....,.29.....BremenDe..........20..... 16.02.09......+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE......20.....16.02.09..+4./ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..20....18.02.09.......+1/? Pimboli..........27....Schwarzwald/DE..20....18.02.09... ...+1..? balbiina ........23 ....Częstochowa......19.....19.02.09.....+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20.....23.02.09.....+6/? dota25..........29.....pomorskie.........16.....24.02.09 ........? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. .....+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.......+3,5 konwalia9......28..... Dublin............12.....26.02.09.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy to tak idzie zobaczyc na wlasne oczy hmmm chyba ze z przodu moje miala rozlozone nogi ale nie tak od przodu tylko od tylu ja podgladala lekarka ja tam sie nie znam ale ona powiedziala ze normalne tutaj bylby juz penis i jajeczka jak by to byl chlipak a ona nic nie miala tam w sumie potem jak wrocilam do domu ogladalam filmy z usg na youtube i faktycznie chlopacy maja juz tak dosc sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę Wam powiedzieć, ze ja i tak podziwiam lekarzy, którzy są w stanie określić płeć już teraz, czyli około 20 tyg c.. Naprawdę łatwo sie pomylić. Mój synek po usg połówkowym miał być dziewczynką. Tak powiedział ginek. Serce mówiło mi coś zupełnie innego. No i w 30 tyg c. wyszło szydło z worka. Na kolejnym usg nie dziewczynka a chłopaczek. Choć nie zazdroszczę Wam tej niepewności co do płci, to będzie śmiesznie jak dowiecie się, że nie córunia a synuś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 2 kolezanki co dowiedzialy sie w 14 i 15 tyg oczywiscie ze chlopak bo chlopaka latwiej zobaczyc z dziewczynka czekaja dluzej chyba ze sie ladnie pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doceniam fachowość i doświadczenie mojego ginka, teraz też do niego chodzę. Wtedy nie nastawiałam się na jakąś konkretną płeć (było mi obojętne), ale tak wyraźnie w serduchu czułam, że to chłopak. Aż się dziwię, że teraz nie wyczułam córuni, ale bardzo się cieszę, że będzie dla odmiany inna płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj jakas osoba sie wypowiada o tym przechowywaniu krwi pempowinowej i tak samo jak pisalam ze to jest naciaganie szybciej i prosciej pobiera sie od rodzicow . oto ten post: No więc niedawno w Gdańsku na Akademii Medycznej była konferencja na temat, na którą się wybrałam. Konferencja dotyczyła zastosowania komórek macierzystych w medycynie. Z krwią pępowinową jest tak, że jest ona uważana za źródło dużej ilości komórek macierzystych (komórek niezróżnicowanych, z których może potencjalnie powstać każda z komórek tworzących nasze ciało - w odpowiednich warunkach można sprawić, że komórki te będą migrować do miejsca uszkodzenia np. mózgu i tam przekształcać się w np. neurony), których w naszych ciałach jest mało (głównie mamy komórki zróżnicowane, które nie mogą się przekształcić z powrotem w macierzyste, ani też w inne komórki np. neurony nie mogą same z siebie przekształcić się w komórki wątroby). Ogólnie jest tak, że badania prowadzone są dwutorowo: na komórkach pozyskiwanych z krwi pępowinowej i na komórkach pozyskiwanych z krwi obwodowej bądź szpiku dorosłej osoby. Tych drugich badań jest więcej (pewnie jednak więcej jest chorych emerytów, którzy nie zdążyli krwi pępowinowej oddać ;P ). Zastosowanie jest podobne. Na razie praktycznie ciężko stwierdzić, czy rozwiną się terapie oparte na komórkach macierzystych, ale myślę że jest to bardzo prawdopodobne. Jednak moim zdaniem komórki z krwi pępowinowej będą dużo mniej wykorzystywane niż komórki z organizmów dorosłych, a to z tego powodu, że jest to technicznie prostsze (odpada problem przechowywania). Ponadto coraz więcej badań mówi, że w dorosłym organizmie krąży wbrew pozorom dość dużo komórek niezróżnicowanych (kiedyś wierzono, że u dorosłych są tylko komórki zróżnicowane, a macierzyste są marginesem), dostępne jest coraz więcej technik odróżnicowywania komórek zróżnicowanych do komórek macierzystych, przydatnych do terapii (u nas w organizmie się tak nie dzieje, jednak poza organizmem jest to możliwe przez dodanie odpowiednich substancji chemicznych). Dziedzina jest PIĘKNA - rozwija się błyskawicznie (to są te hodowle tkankowe, kiedy przez dodanie tajemniczego roztworu z zawiesiny komórek można wyhodować np. ucho), ale nie wydaje mi się, że akurat krew pępowinowa, przechowywana przez kilkadziesiąt lat (no bo kiedy ludzie chorują?) będzie podstawą terapii (nie wiadomo przecież, czy nie ulegnie zniszczeniu, np. podczas rozmrażania czy przechowywania przez tak długi okres). Wydaje się raczej że bardziej prawdopodobne jest zastosowanie komórek pobranych bezpośrednio od dawcy (odpada dużo technicznych problemów związanych z przechowywaniem). Tak wynika z wypowiedzi na konferencji :) Ostatnio też głośne były afery w Polsce z komercyjnymi bankami, które przechowują krew pępowinową - nie mają one atestów i zgodnie z obecnym stanem prawnym lekarze nie mają prawa użyć tak przechowywanego materiału biologicznego do żadnych badań ani terapii. Podsumowując: wydaje się, że kolejne osoby znalazły sposób na zarobienie niezłych pieniędzy ;) Ja nie dam im zarobić, bo wierzę, że jak tylko dostępne będą terapie oparte na komórkach macierzystych, to będą one oparte lub również oparte o komórki pobierane z np. krwi obwodowej lub szpikowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zalezy od ulozenia jak sie ladnie pokaze z przodu to mozna juz wczesniej powiedziec .mojej kolezanki corka sie do porodu ukrywala hehe.czytam o tej siarze z piersi i pisze ze ona wystepuje w 7-8 miesiacu kurde a ja koncze piaty to moze za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Zabajonej - Sill
sama się gubisz w tym co piszesz, przecież marcówki ty założyłas a nie inna osoba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczko przeciez ona sie nie wypiera ze zalozyla, ale nie ma obowiazku prowadzenia tamtego forum i udzielania sie na nim .tutaj tez autorka tego forum sie nie udziela i nie wiedze problemy .chce to sie udziela nie chce to nie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×