Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Aha, no i gdzie można te wasze fotki pooglądać, chciałabym porównać wielkość brzuszków. Bo mój mi się wydaje olbrzymi... Mam już "w obwodzie" 90 cm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może w 9 miesiącu trudno czuć się atrakcyjnie. Powiem ze swojego punktu widzenia: mój brzuch mi się bardzo podoba.Nie uważam,ze jestem bardziej sexi, bo w końcu przytyłam, mam cellulit,ale brzuch mam śliczny i koniec.Nikt mi nie wmówi,że jest inaczej.Dużo też zależy od stylu ubierania.Ja zaczęłam chodzić w adidasach i dresach, bo sądziłam,że jest mi tak najwygodniej.Ale jakoś źle się czułam,więc wróciłam do mojego stylu sprzed ciąży i poczułam się znów piękna (mam tylko niższe buty i ciążowe spodenki).Całe życie nie chciałabym być ciężarówą,ale te miesiące są dla mnie cudowne i niepowtarzalne i bardzo się nimi cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja schudłam w pierwszym miesiacu 2 kg, chociaz nie wymiotowałam ale potem przytyłam 10, więc na razie w sumie jest 8 na plus zamierzam przytyć jeszcze 5 - 10 kg ciekawie sie czuje ze swoja wagą, fajnie, mam więcej energii ale po porodzie mimo wszystko będę starała wrócić do wagi przed ciążą, ale planuję to robić wolno żeby nie zostać flaczkiem. wszystko na luzie dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam różne odczcia, zależnie od dnia. Ale mam wahania nastroju że hej! Jak mam dobry dzień to się sobie podobam a czasmi nie mogę się ubrać bo wszystko żle. Ale ogolnie ubieram raczej dopasowane rzeczy żeby było widać brzuszek :) A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brevoxyl - czy można go na pewno stosować w ciąży??? Co na to Wasz lekarz?? Ja mam brzydką twarz same pryszcze - chciałabym się ich pozbyć ale nie za wszelką cenę - nie chcę zaszkodzić mojej córuni ! Zresztą chyba się już przyzwyczaiłam do tych pryszczy :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, można go stosować w ciąży. Jest tak napisane na ulotce, poza tym rozmawiałam na ten temat z lekarzem. I jest ok. Mam na myśli Brevoxyl kram 4%. Na początku trzeba uważać, bo może podrażnić skórę. Ale mnie bardzo pomógł. A wracając do tematu bycia atrakcyjnym w ciąży, to oczywiście - wiele zależy od stylu, doboru dodatków - czyli tak jak zwykle ;) Ja np. miałam wielki problem z kupnem płaszczyka. W końcu zdecydowałam się na taki z podwyższonym stanem z Promodu... Ale co się nachodziłam. Oddawałam i kupowałam. Po prostu w żadnym albo nie wyglądałam fajnie, albo nie czułam się wygodnie. Fakt - w tym, na który się w końcu zdecydowałam wglądam jak bombka :P ale chyba słodko... Co macie na zimę?? Może już na ten temat pisałyście, ale sporo tych stronek do \"nadrobienia\" jak coś. Mój mąż krytykował każdy płaszczyk. A to cholera nie pomaga w wyborze. Ten który mam nie podoba mu się wybitnie... Ale jest wygodny i przykryje brzuszek bez problemu do lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lutóweczki! Sorki, ze tak mało się udzielam na forum, ale jakoś czasu mi brakuje. Wczoraj już wszystko przeczytałam. Nie odniosę się imiennie do każdej, ale super, że podałyście spis wyprawki dla dziecka, no i jak spakować torbę do szpitala. Mimo, że nie rodzę pierwszy raz, sporo już zapomniałam i z chęcią czytam takie rzeczy. Wczoraj byłam na ociążeniu glukozą. Jak usłyszałam wyniki, dostałam takiego doła, ze nie mogłam sobie poradzić ze sobą. Przed glukozą 78, a po glukozie 50 g aż 154 (a norma do 140). No i pewnie będę piła tę glukozę jeszcze raz i to większą dawkę. Już mi niedobrze. Wieczorkiem już miałam Wam się wyżalić, gdy zadzwonił moj brat i oznajmił, ze jego żona urodziła córcię. Są od wczoraj szczęśliwymi rodzicami. Właśnie przed chwilą oglądałam jej zdjęcie przesłane na mojego e-maila - jest po prostu śliczniutka. Bardzo się cieszę, że są od wczoraj taką szczęśliwą rodzinką. A my wszystkie też będziemy takie szczęśliwe, tylko jeszcze nasze dzidzie i dzidziolki muszą podrosnąć. Życzę Wam tego z całego serca. Pozdrawiam Was i Wasze brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Up-83! Ja nie mam płaszczyka, tylko zimową kutkę spotrową, która jest dość obszerna. Pewnie już troszkę wyszła z mody, bo chodziłam w niej gdy byłam w ciąży 6 lat temu, ale te dwa czy trzy miesiące jeszcze w niej pochodzę. Nigdy nie chodziłam w płaszczach, dlatego teraz też nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski!!! Igmik ja to nawet bym nie pomyslała, ze kaftanik jest wskazany dopóki pępowina nie odpadnie - no bo niby dlaczego... wydaje mi sie ze takie bodziaki sa wygodniejsze. Dlaczego uważa się ze kaftani lepszy?????Kupię jeden kaftanik tak na wszelki wypadek. Wyglada na to ze musze dokupic bodziaka bez rękawków. Kolezanka mi radziała zeby nie kupowac za dużo bo nie wiadomo jakiej wielkości dzidzius sie urodzi - on ami mówiła ze jej synus nosił 56 przez dwa tyg tylko, poradziła zeby kupoac większe (zawze mozna podwiną rekawek) ale wiadomo ze dzidek ślicznie wyglada w dopasowanych ciuszkach wiec warto miec na poczatek kilka malutkich... Kolezanka podpowiadała zeby kupic kombinezon w rozm 68 a pajacyki 62. Mam jeszcze pytanko - jak np. bede te pajacyki kupowac to wypada cześc bawełniacnych (cienszych) kupic a częśc grubszych? - tak pół na pół??? Ja to na prawde zielona w tym temacie jestem :P Niby mam koleżanki które mają maleństwa ale jakos nei potrafie do kupy zebrac tych wszystkich infrmacji - mi by pasowała zeby mi ktos dokladną liste zrobił i już :D Ja juz nic nie wiem - boje sie ze nakupie niepotrzebnych rzeczy (bo kupiłabym wszystko po koliei - a takie małe ciuszko \"krecą\" mnei najbardziej hihi) - a nie chciałabym wydac kasy na coś co si enie przyda. Szklana ja to nie wiem gdzie Ty masz te kg na plusie!!!! Super wyglądasz - bombowo wręcz bombowo :) ja kombinezony Igmi widziałam na naszym mailu. Super by było gdybyc przepisała liste - albo zrób san lub fote i wyslij na maila. Co do wygladu to - pomijajac probelmy z cera - ktore.... odeszły w niepamięć (czujecie - po niecałym tygodniu a ten durny profesor mi chciał wmówić ze mam tradzik różowaty i te jego mazidła mi nic nie pomogły, a moja rzeszowska pani doktor wyleczyla mnie wniecały tydzień!!!!!!!!!!!!!!!!!) - to nie czuje sie źle - nie moge powiedziec ze wypiekniałam choć wszyscy mówia ze ciąża mi służy (tyo pewnie te ciepłe odczucia o których pisala Up) brzuszek mi sie podoba - uwazam ze mam wyjątkowo zgrabny - roznie slicznie do przodu i ma ładny kształt :P (skromna jestem nei ma co :P), włosy mam jakies mocniejze, ale zrobiły sie cięzkie, skóra gorsza bo podrazniona i celulit (którego nigdy nie mialam :O) pierski tylko wypiekniały na maksa :D - podoba mi sie mój stan i jestem z niego bardzo dumna - brzuszek eksponuje jak moge - ale troche mis ie tyeskni za dawnym wygladem - dłuzej jak 9 miesiecy nie chciałabym tak wygladać :P teraz to jakas atrakcja dla męża (no i duma bo to jego córa wypełnia ten mój brzuchole) ale przypuszczam ze woli mój płaski i jedrny brzuszek, piękna sktór - sa dla niego bardziej seksi ;) no tylko piersi by pewnie zostawił u mnie takie jak teraz - na zawsze hihihih :P A jedynie moje \"cierpienia\" wiąża sie z ubiorem - a dokładniej jego brakiem, tzn brakem wystarczajacej ilości ciuszków - takich na ciąże mam kilka i nisze je na okraglo, a tego nie lubie... ale kasy mi szkoda na duze ciuszki, bo ja lubie kobiecie, dopasowane - to sobie odbije na lato :P teraz mało wychodze wiec sie nei musze stroić - ale co do stylu to zdecydowanie lepiej czuej sie w takim bardziej kobiecym, czasem eleganckim niz sportowym. Szklana u mnie to tez tak naprawde od nsatroju zalezy :) a że kobieta zmienna jest... a ciaża dadatkowo \"zaostrza\" ta zmiennosc - to wiadomo jak jest :D Up-83 - ja zostalam bez płaszczyka - ma tylko taki bardziej sportowy (ładny ale nei elegancki) i chyba sobie w tym roku odpuszcze - bo jak sobei pomysle ze mam wydac kilkaset złotych- wole kupic za rok taki ładnei dopasowany - a te ostatnie 3 miesiace przechodze w tym co mam - w szczególności ze coraz mniej bede wychodzić :) Mamo 3 gratulacje dla siostry i jej męza! Cod o glukozy - to bedziesz musiala jakos wmusić w siebie jeszcze większa porcje tego smakołyku :) mam nadzieje ze taki wynik to nic poważnego - ja sie nie zman na tym. miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia, dzięki, przekażę gratulacje, ale nie siostrze, tylko bratu i jego żonie. Nie gniewam się za pomyłkę, bo ja w ciąży też jestem bardzo roztargniona, więc rozumiem inne ciężaróweczki. Co do tej glukozy, to gdy się ma więcej niż 140, to musi być to drugie badanie, czyli obciążenie 75 g glukozy. Najgorsze jest to, ze 6 tal temu było to samo i po drugim badaniu stwierdzono u mnie cukrzycę ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 3 ja to zawsze coś pomieszam :P Mam nadziję ze tym razem cukrzyca cię ominie! Trzymam kciuki za pomyslny wynik drugiego badania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi,dziewczynki.Przynajmniej sie uspokoilam. Zaraz ide na spacer z kolezanka,ktora urodzila miesiac temu synka.Oj,pogadamy sobie o porodach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Brzuchatki, Tak popieram idee ze lepeij sie podstrzyc w domku.W szpitalu mi kojarzy sie to ze strzyzeniem owiec.... Rosolku, wozek, to dla mnie prawdziwy dylemat.Musi byc jak Mercedes klasy „s”Tylko ze nie mam pojecia gdzie taki znalezc.Musi miec 3 pompowane kola (tu nie ma drog), lekki, sciagany material do prania, koszyk i torbe, musi miec gondole i spacerowke, spacerowka musi sie rozkladac do pozycji lezacej, 5 stopniowy pas bezpieczenstwa, spiworek, musi byc lekki, maly, bo ja jestem mala, musi miec sprezyny,ladny uniwersalny kolorek na potomstwo, nie wiem co jeszcze ale Mercedesy maja wszystko :) IGMIK , Glukoza do 7,5 mol/L (po 1 godzinie), do 1,35 g/L (po jednej godzinie) dawka zazyta 50g glukozy. Rosolku, ja tez chce na Ciebie popatrzec, Mia, dzieki za zaangazowanie w ta liste.Ja kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. Mamo3 ja tez dolaczam sie do garaulacji nowej czlonkini rodziki.Ale faje Ci sie trafilo.Wasze dzieci beda prawie w tym samym wieku.A z szkoda ze nie poczekali do przyszlego roku.... Obejrzalam fotki kaftanikow.Fakt sa sliczne.....Brzuszki nowe tez..Dal porownania powiem ze moj jest podobny.Na plusie mam 11kg......bububububuu.Dramat!!Czulam sie atrakcyjnie do 60-tki, teraz mam juz 61 i wcale sie sobie nie podobam,Tak, mam fajne dodatki i ciazowe ubranka ale buzi zakryc nie moge a tu jest problem.Robi sie taka okragla.... Mam depresje, chce do domku, bola mnie raczki.Bardzo bola!!Nie mam pojecia czym rozgrzac kosteczki w dloniach bo masci sa zakazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I aktualnie-dzis zdecydowalam ze ide do szpitala z wyprawka i wszystko.Nic wiecej nie kupie przed.Wyprawke tez kupilabym po porodzie (rozmiar malenkiej) ale to trzeba poprac i poprasowac.Aligator dostanine w raczke liste i bedzie kupowal.Ja sie do tego nie nadaje.Wszystko jest ladne i ja dam sobie wszystko wcisnac.Kupie tone ubranek a za 3 miesiace oddam bo beda za male...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziwczyny! W końcu jestem na L-4, koniec pracy, nie mam już siły, boli mnie kręgosłup i jestem wiecznie zmęczona. Za chwilkę postaram sie nadrobić zaległości w czytaniu was, ale teraz muszę zapytać mamę3 o ten test, miałaś robiony po godzinie czy po dwóch? Ja mam jeszcze większy poziom bo aż 175, ale po godzinie... Wizytę mam dopiero w poniedziałek, ale w związku z tym co przeczytałam zaczynam się stresować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia310306
witam tak Was dzisiaj troszeczke podczytuje na temat ciuszkow i powiem Wam ze jak dla mnie to rozmiar kombinezonu 62 jest zbyt duzy poniewaz zaraz bedzie wiosna jak urodzimy (tez mam termin na luty) i tylko dzidzius bedzie sie topil w tym. Moja starsza corka urodzila sie majac 51 cm w marcu a ja mialam taki wiekszy kombinezon dla niej i strasznie nie lubilam jej do niego wkladac bo ona sie zsuwala do niego-a poza tym tez nie moglam do konca go zapiac aby sie nie udusila przez to. w ubrankach newborn ubieralam ja przez 3 pierwsze miesiace i nie wiem czy az tak bardzo szybko dziecko wyrasta-fakt prostuja sie nozki przez co wydaje nam sie dziecko byc wieksze.a jak spiochy czy pajacyki tez sie za bardzo majtaja w stopka to tez nie jest za dobrze. sprobujcie same zalozyc sobie za duze skarpety i czy dobrze bdziecie sie wtedy czuc???? pozdrawiam i lece sie zalogowac aby nie byc jako gosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Z rozmiarami dziecka to jest różnie. Moja kuzynka na dniach urodziła \"maluszka\" mierzącego 64 cm i ważącego ponad 4500.Myślę, że nie zmieści się w żadne ubranka przygotowane przez mamusię. Z atrakcyjnością w ciąży u mnie jest różnie. Ludzie mi mówią, że ten stan mi służy. A ja czuję się raz lepiej raz gorzej w zależności od nastroju. Mia możesz kupić kupić np 3 pajace grubsze a 3 cieńsze (te cieńsze np jak w domku będzie cieplej). Mamo3 no cukrzyca ciążowa. Cholerstwo, ale to tylko kilka miesięcy się pooszczędzasz a później dzieciątko i Ty będziecie zdrowsze. Gratuluję bratanicy!!! Nadio wydaje mi się ,ze to niestety będzie cukrzyca. Poczekaj spokojnie do poniedziałkowej wizyty a tymczasem ogranicz cukry, słodycze, cukier. Ważko dzięki za info ale to są jakieś inne przeliczniki bo ja mam mg/dl a Ty podałaś coś innego i nie sprawdzę czy mieszczę się w Twoich normach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ltoweczki :) dawno mnie niebylo ale spowodowane jest to lezeniem buuuu teraz tez pisze na lezaco eh no ale wszystko dla dzidzi :) eh pewnie wiekszosc kobiet nielubi siebie w ciazy hihi bo wiadomo te kiloramy hehe ja wiem ze bede miala co robic po porodzie ale pocieszam sie tym ze po porodzie szybko sie gubi i zajecie bedzie i niebede myslala o jedzeniu hihi zreszta skoncza sie zachcianki :) czy kupilyscie juz wozek ? a jak nie to kiedy planijecie kupic???? i lozeczko?? mam pytanie a ile waza wasze maluszki?? bo moj juz 89 g w 26 tyg i zastanawiam sie czy niebedzie duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up-83 ja też kupiłam sobie płaszczyk w Promod. Tki za tyłek na 3 guziki, dwurzędowy, śliwkowy. może mzmy takie same co? Liczę na to, że będę w nim chodzić nawet po ciąży bo w zasadzie był kupiony w sklepie nie ciążowymi widocznie takie fasony są teraz modne. Mam nadzieję, ze tak szybko ta moda się nie skończy. Podaj swojego maila to prześlę ci info o naszym mailu tajniackim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Julka . Twój maluch chyba ważył 890 g co? Ja Ci nie powiem, czy jest duży czy mały, bo nie mam porównania. Mój lekarz mi ostatnio nie podała wagi. A jak się czujesz? Plamienia ustały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie...25.. 31.01-04.02.09....+6/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......28....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........27.....02 .02.09.......... +5kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......27.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie..........27.....02.02.09.. ....+7..córeczka Monia...........22....lubelskie.........25.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........28.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......26..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+3,6/Ola malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....27..... 09.02.09......+6 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..25...09.02.09....... +6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......25.....10.02.09 ......+4/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........24......10.02.09 ...........+5,5 /? adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? asia 26 łódzkie..26...łódzkie..........22.....11.02.09.....+3/córecz ka Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29.....Rosja.............24......14.02.09 ........+9/córcia julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........24.....16.02.09..........+7/M aja PrzyszlaMama23...MannheimDE.....26..16.02.09..+5/Niespod zianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..26....18.02.09... .+5/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......24....19.02.09......+1/Kacper kasia130285...24....małopolskie........22.....21.02.09.. ...+2/?????? kamasutra......21.... wielkopolskie.....22....23.02.09.......+9/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ..........+3...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............23.....26.02.09........+3...... monis30........29.....Warszawa........22......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj IGMIK :) czuje sie dobrze :) po tym fenoterolu tylko jeszcze ten tydzien musze lezec po wyjsciu ze szpitala ale juz zauwazylam ze plamienia juz prawie niema uff a jak lezalam w tym szpitalu 10 dni mialam caly czas ale jest juz lepiej :) no i imnala jechac na te usg 3D ale musialam przelozyc wizyte mam na 20 listopada ciekawe czy wogole tam dojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka no wlaśnie jak się czujesz? Fajnei ze mozemy powymieniac opinie w temacie ciuszków (tzn ja to tylko te opinie zbieram bo od siebie nei potrafię nic za bardzo dodać ;) ) - wyglada na to ze najlepiej kupic wzystko po porodzi ebo rzeczywiscie maluszek moze byc spory i wyprawka za mała -ale kurcze co tam - kupie to co kupie i juz nie bede sie tym stresoac a zakupów sobie nie odmówie bo to taka radosc - jedyne co sobei założe to to ze trzeba zachowac w sklepach zdrowy rozsadek hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Chyba się podziębiłam a dziś duużooo pracy a jeszcze zaproszeni goście na kolację. hmmm. sił brak natomiast. wpisuję wam kocjanieńkie listę ubranek ze szkoły rodzenia. Ja osobiście też już zguiałam już kupiłam trochę rzeczy ale więcej takiech na 2-4 miesiące - i nie śpiochowate tylko jak dla dorosłych ale mutkie :) Więc muszę na bak kupić śpiochy i pajacyki jeszcze i koniec. Potem na bierząco. No to lista: 4-6 - cienkich koszulek lub body - położna mówi że koszulki się podwijają pod śpiochami i żeby body koniechnie. Co do kikuta to bedzie on zabezpieczony a jak będziemy go nasączać spirytusem to powinien dość szybko odpaść. Kikut ma wystatwać nad pieluszkę ale pod body może być) 4-6 - kaftaników - tu pokazywała takie niby malutkie bawełniane bluzy, które na body żeby było cieplej. NIe takie kaftaniki koszulkowe. 4-6 par śpioszków. Najlepiej zapinane po całej długośći. NIe kupować zapinanych z tyłu bo dziecko się wybudza jak je obracamy na brzuch i zapinki gniotą w plecki. 2-3 pajacyki 2 cienkie bawełniane czapeczki - kazała zakładać 2 pary rękawiczek łapki niedrapki - koniecznie! Pazurki można obciąć dopiero jak się odkleją od opuszkw czasem nawet po 6 dniach. Rączki nie mogą być też zimne. czaem dwie pary trzeba założyć. 2-3 pary skarpetek - koniecznie zakładac skarpetki na śpioszki bo nóżki i rączki są daleko od serduszka i często są zimne. Nawet jak śpioszki ze stópkami to dzieci podkurczają nóżki i czasem wyciągają nożkę z tego śpiocha. Trzeba żeby skarpeteczka otulała nóżkę cały czas. 2-3 ręczniki do kąpieli - kolezanka odradzała mi te z kapturkami w dużych ilościach polecała normale frotte kąpielowe białe najlepiej - widac brud :) 2 kocyki lub kocyk i rożek 1 kocyk cieplejszy 1 komplet cieplejszy - z polaru np. spodenki i bluza pieluszki jednorazowe - tetrowych nie polecają, jednorazowe są teraz z oddychających materiałów. Pieluszki tetrowe -20 sztuk - do wycierania, ulewania itp pieluszki flanelowe ok 10 sztuk też do wszystkiego i jako lekkie kocyki Kombinezon- śpiwór Gruba czapka, szlik, ręlawiczki. To tyle :) Mówiła też żeby nie używać kosmetyków johnsonns baby... oliwek np bo podrażniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana Glowa i IGMIK super wygladacie :) a kombinezoniki tez sa fajne :) ja planuje kupic ciuszki na 62 zawsze lepie podwinac rekawek niz ma byc za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Szklana. Ja też dostanę taką listę w szkole rodzenia. Sprawdzę z Twoją, jak coś będzie innego to dam znać. A Ty biedaczko uważaj na siebie i może napij się herbatki z cytryną miodem i imbirem. Ta pogoda wykańcza. U nas wiej okrutnie. Też budzę się z lekkim katarem i bólem gardła ale z upływem dnia to mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK, to mamy te same płaszczyki ;) Też liczę, ze będę chodzić w nim po urodzeniu dzidziusia. No to skoro mamy takie same, to podzilele sie z Toba moim kolejnym dylematem: nie za bardzo wiem jakis kolor szaliczka sobie dokupic... Moze cos podpowiesz ;0 Chętnie pooglądam Wasze fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam, wczoraj bylismy na 1 zajeciach kursu przygotowujacego do porodu wogole jestem starasznie zachwycona moim szpitalem jest nowoczesny i sliczny pokoje mamy 1-2 osobowe maz moze spac pierwsza noc po porodzie u zony posilki dla gosci za darmo.wogoole przy porodzie maga byc 2 osoby z rodzaca(za darmo)nic nie musze brac tylko ubranka na wyjscie i pizamy sparpetki i kosmetyki dla mnie .najpierw bedziemy uczyc sie oddychania potem technik porodu i opieki nad dzieckiem.tutaj na pepek dziecka po porodzie daje sie puder czasami spirytus ale lepiej puder(chyba jakis speclalny nie wiem dowiem sie to napisze) mowila zeby wziac ze soba 3-4 pizamy bo kobieta po porodzie jest spocona i zawsze lepiej sie przebrac w czysta pizamke.przewaznie zostaje sie 3 dni po normalnym porodzie zeby oni sie jeszcze dzieckiem zajeli po cesarce minimum 5 dni.na nastepnych zajeciach polozna ma przyniesc fantom kobiety i dziecka i pokaze nam jak przebiega porod alc!.w moim szpitalu nie wypuszczaja jak sie nie ma fotelika dla dziecka i ma byc dziecko w nim przypiete bo mowila ze byla sytuacja ze kobieta nie zapiela i wypadlo jej i spowrotem do szpitala (swoja droga to jak mozna byc takim nieodpowiedzialnym i nie zapiac dziecka w foteliku i machac nim na wszystkie strony) aha podczas parcia zamykajcie oczy bo czesto kobieta pekaja zylki w oczach .mowila zeby od 36 tyg robic masaz krocza olejkiem zeby uniknac naciecia. to moj szpital: http://www.diako-mannheim.de/ http://www.beleghebammen-mannheim.de/raumlichkeiten.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ubranek ja mam juz w szafie poukladane rozmiarami ale prac i prasowac bede moze w grudniu lub styczniu .mam ubranka 50/56 ale nie duzo 9 szt body i 7 szt spioszkow bluzek 3 czapki 5 spodenki 3 szt lepiej kupic rozmair 62 ja juz nic nie dokupuje z 56 chyba ze skarpetki bo mam 62 i wieksze nie mam 50/56 lepiej podwinac te 62 niz kupowac za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×