Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość felcia**

kiedy isc na usg 3D lub4 D aby poznac plec dziecka?

Polecane posty

Gość felcia**

witam wszytskie kobietki noszace w sobie male skarby i te ktore sa juz szczesliwymi mammi,jestem w 14tc,bylam tydzien temu na usg genetycznym i chcialabym sie dowiedziec kiedy najlepeij isc na usg 3D/4D aby poznac plec dziecka,bardzo jestem niecierpliwa i sie zastanawiam,moze 18 tydzien?19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie.....
ja bylam w 21 i tylko kase stacilam, bo male tak sie obrocilo ze nie sposob bylo zobaczyc co ma miezy nozkami ;( ale mowia ze ponoc dziewczynka, coz, zobaczymy za 2 miesiace na porodowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roznie moze byc
w zasadzie jesli dziecko sie ladnie ulozy to juz w 18 bedzie widac na 100 procent. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usg 3 D wykonuje się w 22 tyg.
a na to czy dziecko obróci się pupcią czy czymkoliwek innym w naszą stronę nie mamy wpływu na żadnym etapie ciąży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co pieniadze wydawac jak
i tak co ma sie urodzic to bedzie i dowiemy sie po 9 m-cach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co pieniądze wydawać? przecież usg nie robi się tylko po to by sprawdzić płeć. dzięki temu badaniu można wykryć wiele schorzeń, które można całkowicie wyleczyć jeszcze przed urodzeniem dziecka więc chyba warto nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie.....
owszem, ale autorka nie idzie tam w celu wykrycia schorzen tylko z ciekawosci płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co pieniadze wydawac jak
no wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na usg 3d kazali przyjechac dopiero po 25 tygodniu dzwonilam do nich wlasnie w 22 tyg , to w klinicie w Bydgoszczy Victoria powiedzieli ze to za szybko i najlepiej takie usg robi sie po 25 tygodniu ale warto bylo, pod usg lezalam ponad 40 minut, dostalam 34 zdjecia w wydruku i dwie plyty jedna z nagraniem druga z kolorowymi zdjeciami plec oczywiscie tez poznalam, gin tak dlugo wiercil tym usg az wkoncu mozna bylo wszystko zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzis zaczął się 18 tc . Tak się składa że rano mialam umówioną wizytę i lekarz wstępnie oszacował że będę miała córunię :-) Duzo zalezy od tego czy dzieciątko da się podejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felcia**
usg 3d/$d mozna robic miedzy 12-20 tc i tez miedzu\y 20-28 tc ja nie uwazam aby to bylo wywalalnie pieniedzy w blotot bo naparwde chodz nie jestm osoba zamozna( zwykly przecietny polak) to naparwde poswiecilabym te 180 zl na zrobienie takiego usg,wiecej sie wydawalo na duperele itp a ja te swoje malenstwo moglabym codziennie na usg ogladac,ejju ide 18 czerwca na wizyte do lekarza i spytam sie jed\go kiegy isc na te usg,jesli trzeba to pojde na nie nawet 3 razy oby malenswto bylo zdrowe,a plec bardzo mnie interesuje,ciekawi mnie czy pod swoim serduszkiem nosze dziewczynke czy tez chlopca,szcezze powiem ze marze o corce ale tak wewnatrz to czuje ze bedzie to syneczek,jak narazie odgadywanie plci na kolezankach nigdy mnie nie zawiodlo,pamietam nawet jak kolezance mowilam ze bedzie miala syna,a ona ze nie ze corka a ja mowie oj nie nie napewno syn i co sie okazalo ze syn:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie uwazam ze wyrzucilam kase w bloto co prawda o plci wiedzialam juz od 13/14 tygodnia ale za to jeszcze tak szczegolowego usg jak 3d nigdy nie mialam dokladnie wszystko zbadane, takze przeplywy ktorych na zwyklym usg nie da sie zbadac do tego samo usg trwalo bardzo dlugo gdzie normalnie trwa nie wiecej niz 5-10 mint a pomiarow na papierze z takiego usg mam ze na palcach jednej reki mozna policzyc a na 3d bydlo dokladnie wszystko zreszta to tez fajna pamiatka dla mnie i kiedys napewno pokaze moim dzieciom takie nagranie, mam jak bylam z synkiem w ciazy i teraz tez jezeli kogos stac to czemu nie , wg mnie to super przezycie zobaczyc wszystko w kolorze i tak dokladnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felcia**
do EVI22 a kiedy bylas na takim usg? w ktorym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam juz wyzej bylam dokladnie na poczatku 25 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felcia**
sorki za moja gape:-) ja bym chciala isc tak w 19 tygodniu ale nie wiem juz sama,jestem starsznie niecierpliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felcia**
chyba pojde w 19tc bedzie to 15 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy jeszcze gdzie chce isc, bo przewaznie sa strasznie dlugie kolejnki na takie usg :) nawet do miesiaca zazwyczaj takie usg maja najlepsi lekarze do ktorych normalnie sa bardzo dlugie kolejki zadzwon i oni sami Cie umowia na jakis tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na usg 4d byłam w 32 tygodniu ciąży.. było już troszkę za późno.. bo dzidzia byą;l już spora i niewilee widzieliśmy. płci tez nie wieć do końca niewiedzieliśmy co się urodzi. moja pami dokror twierzi ze badanie to najlepiej wykonywac po 24 tyg a przed 29. później dzidzia już jest duża i niewilee widac. niesety ja niemiałam możiwośći wceśniej zrobić tego badania.. alenieżałuje.. mam na pamiątkę piękny filmik i tętno maluszka:) robiłąm w INVICTA w gdańsku z opisem lekarskim 180 zł bez opisu 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 tc ...
Płeć dziecka poznaliśmy na USG połówkowym, a w zeszłą sobotę pojechaliśmy do kliniki gdzie pracuje mój lekarz prowadzący i gdzie zamierzam rodzić - tam zrobiliśmy USG 4D - takie pamiątkowe ze zdjęciami i filmikami. Za wizytę + USG płacę prywatnie 150 PLN, ale to USG 4D miałam zrobione za friko i jakoś specialnie nie umawiałam się na nie. Po prostu lekarz kazał mi przyjechać w trakcie dyżuru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×