Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pomozcie szybko

Jakiego języka się uczyć?

Polecane posty

Gość Pomozcie szybko

Czego byście sie zaczeli uczyć jako trzeciego języka? Opcje są takie: a) francuski; b) niemiecki. Nadmienię że znam Angielski i Rosyjski Skłaniam się ku Francuskiemu, bo jak słucham to wiele słów z Angielskiego mi sie przypomina - przy Niemieckim sporo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie francuski
bo na niemieckim daleko nie zajedziesz a fuuuuuuuuuuu ja nie nawisdze niemieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niamej
francuskie- wiecej osob na swiecie go używa ( fr, poł afryki...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale uwazaj
francuski jest najtrudniejszym jezykiem krajow starej UE . Wiec moze byc nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francuski jest trudny...a pisownia i gramatyka masakryczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie że gramatyka jest masakryczna, heh.... ja to w ogóle wybrałabym np. espaniol albo italiano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpańskiego
najwięcej ludzi nim gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdc
Francuski jest duzo trudniejszy od niemieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam j.niemiecki
:classic_cool: "Francuski, nie znosze niemieckiego" nie znosisz bo pewnie jest dla ciebie za trudny tluku:D a tak na marginesie to francuski jest trudniejszy od niemieckiego, ale ty pewnie nawet stycznosci nie mialas z tym jezykiem:o do autorki: a moze j.hiszpanski? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łaciny
Języków współczesnych uczą się miernoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuski to
nic innego jak zepsuta łacina. Zdecydowanie radzę niemiecki, bo ładniej brzmi, ale bardziej korzystna byłaby dla Ciebie nauka mniej znanych języków - to po prostu bardziej opłacalne. Ja w swoim czasie nauczyłam się (zaznaczę, że nie za bardzo biegle) litewskiego i nieźle na tym zarabiam bo nie mam żadnej konkurencji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowany koń w paski trzy
www.kasamowa.com polskiego najpierw! Przymiotniki od nazw krajów pisze się małą literą. Zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman Gie.
polecam język wszechpolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fre
hiszpanski i francuski maja identycznagramatyke tylko roznia sie slownictwem! francuski jest 3 jezykiem na swiecie po angielakim i hispanskim. i wcale nie jest trudny , ja zam hiszpanski wloski angielski francuski i serbski i najtrudniejszy z nich wszytkich byl serbski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten tego ten
Francuski nie jest taki trudny, dla mnie trudniejszy był niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Me Mzself and I
Ja sie ucze jednoczesnie niem i franc i niemiecki jest nieporównywalnie trudniejszy! Łatwiejsza jest wymowa i łatwiej zrozumiec niemców niż francuzów, ale gramatyka francuska to przy niemieckiej pikuś, pozatym niem ma dużo większy zasób słów. Jeśli zależy Ci na czasie, to na pewno francuskiego nauczysz sie szybciej, ale pomyśl po prostu który język Ci sie bardziej podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuski jest trudny
przede wszystkim gramatyka ale tez wymowa niektorych slow jest trudna i to specyficzne "r "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łacina jest super...Ale ja jestem dziwna, więc pomińmy łacinę. Uczę się niemieckiego i szczerze mówiąc nie polecam bo według mnie jest trochę wkurzający z tymi swoimi rodzajnikami ;/. Francuskiego nie znam , w wakacje zaczynam jego naukę, jednak słyszałam ,że trudny jest. Łatwy jest hiszpański.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpański też ma rodzajniki :P I gramatyka bynajmniej nie jest łatwa... Im dalej w las, tym ciemniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fre
jezu hoszpanski i fracuki to to samo!!!! gramatyka jest kropka w kropke taka sama!!!! inne slownictwo i wymowa, w sumie nawert nie inne bo znajac francuski idzie zroozumiec hispanski jak polski i slowacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fre
i we francuskim mtez sa rodzajniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten tego ten
Dla mnie angielski to trudny język a francuski to był pikuś więc proszę nie sugerować się moją wypowiedzią :D Wymowa jest banalna, gramatyka wcale nie trudna, a angielski to dla mnie czarna magia, niemiecki jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczkowa - Co do hiszpańskiego to chodziło mi raczej o to ,że jest trochę przyjaźniejszy przynajmniej dla mnie... Niemiecki jest trochę twardszy i sztywniejszy, ale to są tylko moje prywatne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastyyyyyyyyyyyyyy
szwedzki,dunski albo norweski.one wymiataja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fre
to wy jacys dziwni jestescie bo ja sie uczyam angieslikiego na bazie angielskiego nauczylam sie francuskiego i hiszpanskiego a serbski o juz inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×