Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasbak

pomocyyy!!!!

Polecane posty

moja roczna córka ma strasznie odparzoną pupę,to przez te upały... juz używałam kremy sudocrem,nivea,bepanthen,pudry,nawet makę ziemniaczana i nie ma poprawy:-(co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup masc cynkowa, moja kumpela kupila swojej malusiej córeczce i tylko to jej pomoglo. Ja natomiast uzywam w takim przypadku, masci Alantan plus, ale masci nei kremu... Na pewno sobei poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz byla taki temat.....po pierwsze widze ze corcia ma rok..wiec jak jest cieplo bez pieluszki..najlepiej z gola pupka...nie wiem czy siad juz na nocnik czy nie...ale wazne zeby nie dopuscic do mokrych pieluszek..i smarowac najlepiej mascia przepisana od lekarza....ja taka mam ale niestety skladu nie posiadam..kosztuje nie duzo(5 zl) a jest swietna..i polecam tez masc penaten..tworzy warstwe ochronna na pupie..a jak mala spi odwin ja z pieluszki i smaruj..ja przez trzy dni wyleczylam ale w nocy spala z gola pupka i smarowalam caly czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki,kurcze ale z ta goła pupa to problem,bo nie siada na nicniczku jeszce,a przez te upały pije non sto,no to i sika co chwilę.... staram sie jej bardzo często zmieniać pampersa,żeby miała sucho,no i po każdym przewijaniu przytrzymuje ja ,żeby poleżała z gołą pupą,ale to chyba za mało:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup maść pięciornikową z ziaji (w aptece). Ważne jest, żeby była z ziaji bo nie zawiera kwasu borowego bardzo szkodliwego. Wymieszaj ją pół na pół z alantanem. Działa rewelacyjnie. Nie używaj narazie chusteczek nawilżanych, tylko my pupkę wodą. Wietrz często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1000krocia a ta maśc to jest typowo dla niemowląt?bo nie wiem czy będę wiedzieć w aptece.jak pytałam co najlepsze to mi dali krem z Nivei:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie to jest masc wspomagajaca gojenie się skóry. Jakby chcieli dać ci inną maść pięciornikową, to przeczytaj w składzie czy nie ma kwasu borowego (acidi borici) lub jego pochodnych: czworaboran sodu lub tetraboran sodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stwierdzono kilkadziesiąt przypadków zgonu niemowląt po tych substancjach. Jest zakazany poniżej 11 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tormentiol ....
mimo że piszą by nie używać dla niemowląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwoniła do doktora,polecił maśc clotrimazol,słyszał ktoś o tym? bo mówi,że potej pieciornikowej to róznie może być,gdyz to ziołowa,i może wystapić reakcja alergiczna,zależy od organizmu.ehhhh,juz sama nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clotrimazolum jest na grzyby. Jest rteż polecany przy zapaleniu pieluszkowym skóry. U nas i szwagierki maść pięciornikowa super się sprawdziła. tormentiol to też maść pięciornikowa, ale z pochodną kwasu borowego, dlategio nie należy stosować go u dzieci poniżej 12 r.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clotrimazol jest na grzybice...wiesz musisz ja z gola pupka puscic..jak ja zawijasz w pampersa skora nie oddycha..idz do przychodni lekarz wypisze Ci masc witaminowa do zrobienia..naprawde..ja wszystko przeszlam i nawet tormentiol..na chwilke pomoglo ..i clotrimazol tez..ale dopiero po tej masci ustapilo...ale podstwa to wietrzenie pupci..nie na chwilke ale dluzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam bardzo bardzo.. staram sie wietrzyc jej ta pupke,zaraz jak usnie to jej odwine pamperdsa i niech spi z gołą pupa,przynajmniej to bedzie dłuzsza chwila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a teraz czekam na ta maśc clotrimazol,bo mama pojechała do apteki,spróbuję,nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×