Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matka-dwojga

NIE leczcie ciemieniuchy oliwką!!!

Polecane posty

Gość gość
A ja swoim dzieciom ciemieniuche leczylam zwykla oliwa z oliwek,schodzila w ciagu kilku dni,bez zadnej chemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOLOROWA...
Bardzo dobry jest również szampon z odżywka PHYSIOGEL. Cena ok 27 zł. A juz na pewno nei Elocom, o którym wpsominała autorka. Jest to silna maść sterydowa, stosowana m.in przy silnej łuszczyce. Po co dziecko tym smarowąć jak jest wiele innych bezpiecznych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawdę latacie ze zwykłą ciemieniuchą do lekarza? :D nie wierze... ja smarowałam oliwką i wyczesywałam szczotką - za parę dni było po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja malemu na godzine przed kapiela smarowalam oliwka, potem zczesywalam delikatnie szczoteczka i mylam mu glowke, po kapieli skora oddychala, i tak szybko pozbylam sie tej ciemieniuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robiłam podobnie jak koleżanka wyżej, ale: 15 min przed kompielą oliwka na to gazik i czapeczka, potem myłam główkę, znikało po chwili z tym, że ja reagowałam bardzo szybko gdy tylko zobaczyłam delikatnie łuszczącą się skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żel zmiękczający na ciemnieniuchę-koszt 25 zl, 3 razy i jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu dziecku wyszła ciemieniucha w lecie mimo, że jeździło bez czapki (ale i tak się pociło i przegrzewało, bo upaly były). Jak tylko zobaczyłam, ze to dziadostwo wyłazi to oliwką na grubo na to czapa, po pół godzinie kąpiel i wyczesanie całej ciemieniuchy (wazne by caluteńka była wyczesana). Ciemieniucha nie wróciła. Najwazniejsze by nie przegrzewać dziecka. Czapka u noworodka nawet jest naprawdę zbędna. W zimie tez nie siać paniki i 2 czap nie ładowac. Moja sąsiadka tak przegrzewała bliźniaczki i na głowach miały żółwie skorupy dosłownie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwką sie robi i dziła jesli posmaruje się na 30-40 min przed kąpielą potem nałozy bawełnianą czapeczkę, żeby rozgrzać. Oliwka się wchłania, zmiękcza ciemieniuche "łuski" nastepnie wyczesać i normalnie wykąpać. Można narobić szkód jak się za wcześnie zacznie wyczesywać wtedy faktycznie można aż zaognić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja leczyłam oliwka u obu córek. Kazdej wyszła ciemieniucha tylko raz- od razu wieczorem gruba warstwa oliwki na pół h i pod czapke, potem kapiel, znów natarcie głowy oliwka i wyczesanie całej (koniecznie całej) ciemieniuchy do 0- ani jednej ani drugiej nie wróciła. oliwka the best ;) To była jedyna stycznosc moich dzieci z oliwka. Tak normalnie stosowałam i stosuje u młodszej mydełko bambino+ balsam Hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boziu jaka oliwka. Oliwa z oliwek przed kąpielą na 30 minut. Wyczesac dokładnie i dokładnie umyć. Po co wymyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ile dzieciaczkow tyle mam i porad kazde dziecko inaczej prechodzi ciemieniuche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ciemieniuchę polecam żel Musteli do kupienia w Melissie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKasi
to bardzo wartościowa strona działa i jest super polecam małym dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciemieniuszka - padłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona matka
3 lata temu jak trafiłam z młodszym synkiem do dermatologa (miał 6 tyg.) to lekarka zalecila clotrimazol. Powiedziała, że oliwki są do d.... Teraz mam 3 miesieczna córeczkę i u niej jak tylko pojawiła się ciemieniucha to przez 3 dni kilka godzin przed kąpielą smarowalam głowę clotrimazolem. Następnego dnia rano wyczesywałam. I po kłopocie. Najtaniej i najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu synkowi na ciemieniuche pomógł żel zmiekczajacy na ciemieniuche z emolium, do tej pory nie ma problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Patrysi
Nie leczyliśmy oliwką, bo ja jestem na nią uczulona i reaguję bardzo alergicznie. Leczyliśmy za to emolientami, a konkretnie żelem zmiękczającym na ciemieniuchę z Emolium i okazał się on bardzo skuteczny. Ja bardzo polecam innym mamom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cimonka
Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak żel na ciemieniuchę. Jutro zapytam siostrę czym traktuje ciemieniuchę u Jasia, bo aż mnie zaniepokoiłyście. A to Emolium gdzie można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja smarowałam córce głowę masłem (miekkim) w miejscach gdzie była cimieniucha, tak grubo, od serca :) chodziła tak przez 2-3 h i później starannie wszystko wyczesywałam grzebykiem. Wszystko elegancko zeszło. Jeden minus- zapach masła nie znikał po myciu główki,dopiero po kilku dniach codziennego mycia , ale poza tym efekt super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Patrysi
A normalnie dostaniesz w aptece, tylko o nie zapytaj. :) Nie ma problemów z dostępnością, bo są dość popularne wśród mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BarbraiZosia
Mojej Zośce na ciemieniuche pomógł spray z Babycap na ciemieniuche , do tej pory nie ma więcej problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimateczka
Tylko po co używać masła czy innych domowych sposobów skoro są kosmetyki, które sa przeznaczone dla maluszków od pierwszego dnia życia i to specjalnie na ciemieniuchę. Emolium widziałam nawet ostatnio w aptece, właśnie żel na ciemieniuchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciemieniucha nie jest groźna, ale wygląda dość nieestetycznie. Jej przyczyną są przejściowe zaburzenia w pracy gruczołów łojowych. U mnie świetnie sprawdził się 2 razy spray z Baby cap. U jednego i drugiego dziecka efekt był wręcz błyskawiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mój syn miał ciemieniuche i co moge powiedzieć oliwka nie pomoże , ziaja olejek również sie nie sprawdził - zaraz po umyciu wyglądało jakby lepiej ale rano jeszcze gorsze skorupy , polecono mi szampon na łupież ale z zawartością substancji zwanej Octopirox ( Ketoxin forte lub medikent) i po kilku użyciach ciemieniucha prawie znikła .Ktos moze powiedzieć ze to mocny szampon ale spokojnie nic sie nie dziele trzeba tylko używac małe ilości ja nakładam krople średnicy 1 cm , pierwsze użycia dokładałam jeszcze dziecięcego zwykłego szamponu , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś już tu pisał i mial rację. Jak smarujecie glowe dziecka balsamami czy czym kolwiek to apbo dobrze pluczcie skórę głowy albo nie smarujcie glowki niczym. Gwarancja braku ciemieniuchy i koncerny farmaceutyczne zarabialy by mniej a tak napedzacie ich bogate kieszenie bo one Wam nie powiedzą prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ulotce Elocamu jest napisane: Nie stosowac u dzieci ponizej 2go roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
elocom to steryd- trzeba ostrożnie, a oliwka to g****o, sama parafina, najlepiej dziecko smarować naturalnym olejem np. kokosowym, macadamia, nawet jak nie pomoże to nie zaszkodzi, są specjalne szampony na ciemieniuchę, ale nie wiem na ile skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×